İçeriğe Yönlendir

Opel Astra Danışma...

Erkut Uysal
Çözüme git Metin Akbal tarafından,

Recommended Posts

Erkut Uysal
Çağlar Bayur yazdı:

2 farın arasındaki şey olmasa güzel araba

Bütün sülaleye Opel aldırıcam ben abi... Bu forumuda Opelci yapıcam... :D

Alayım o zaman ben bunu ne diyosun abi... Hararet yaptirmayiz herhalde... :D

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-boyasiz,degisensiz,hasar-kayitsiz,51000km-2016-polo-allstar-968158545/detay

Bide bu var... 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Çağlar Bayur yazdı:

marmarise gitmez ise alınır :rofl:

Marmarise insigniayi veririm oyle giderler... :D

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz
(düzenlendi)

LPG kalibrasyonu adam akıllı yapılmamış ise subaplar saatli bomba... Opel'den oldum olası hoşlanamadım gitti. Alman otomotiv endüstrisinin yüz karası gibi geliyor. :) 

edit :)

Madem opel, madem bu bütçe var. Bu alternatif daha bir hoşuma gitti benim :) 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-tr-tek-sadece-29.000-km-sifirdan-farksiz-emsalsiz-temizlik-970008889/detay

tarihinde Mehmet Muhip Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Mehmet Muhip Yılmaz yazdı:

LPG kalibrasyonu adam akıllı yapılmamış ise subaplar saatli bomba... Opel'den oldum olası hoşlanamadım gitti. Alman otomotiv endüstrisinin yüz karası gibi geliyor. :) 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-tr-tek-sadece-29.000-km-sifirdan-farksiz-emsalsiz-temizlik-970008889/detay

İlandaki araç alındığı an ocağa incir acı dikilmiş demektir... :D

İnsignia güzel ama ona yettirecek benzin parası na mevcut şuan... Fazla açılmamak lazım... :)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Zafer Bakar

Çok pahalı. Yerinizde olsam biraz daha yaşlı 1.6cdti bakardım. Cosmo veya sport paket.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Erkut Uysal yazdı:

İlandaki araç alındığı an ocağa incir acı dikilmiş demektir... :D

İnsignia güzel ama ona yettirecek benzin parası na mevcut şuan... Fazla açılmamak lazım... :)

1.6 astra az mı yakıyor :) lpg olmuş 6tl istanbul’da. Silivri’de 6,5’dan satılıyor olabilir :) 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Üstat LPG takılmamış bir tane bulunup düzgün bir montaj ve düzgün kalibrasyon öneririm. Bir tık pahalıya gelir ilk maliyet ama zamanla çıkarmayacağı arızalar için değer. Birde subaplar sorun çıkartacak illaki. 

Düşündüm de ben olsam kesin CDTI alırdım. 

Tekrar düşündüm de, dpf enjektör falan derken, vazgeçtim.

Ben olsam 1.4 t olanını alıp benzinle binerdim ☺️

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Motor kodu B16XER olanlarda egzantrik dişli sorunu oluyor. Supap konusunda çok sıkıntı görmedim ama. A16XER de supap sorunu var ama montaja bağlı bu durum. Benim 108 bini geçti 91 bin km dir LPG li. 2016 modellerden sonra motor kodu B16XER olarak değişti.

Az paraya hantal (çok hantal değil ama 1500 kg bir araçtan bahsediyoruz) Bolu Dağı rampasinda önüne tır ciktigi zaman 2 ye kadar düşen diğer türlü 4 le çıkmaya devam eden C sınıfı yeni model bir atmosferik sedan isteniyorsa bu araç alınır [emoji4] Ben kütük sanırdım benim arabayı ama bir kaç farklı arabaya binince Golf ten sonra konforlu bir araç olarak değerlendiriyorum [emoji4]

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Metin Akbal yazdı:

Motor kodu B16XER olanlarda egzantrik dişli sorunu oluyor. Supap konusunda çok sıkıntı görmedim ama. A16XER de supap sorunu var ama montaja bağlı bu durum. Benim 108 bini geçti 91 bin km dir LPG li. 2016 modellerden sonra motor kodu B16XER olarak değişti.

Aynı durumu arkadaşım sıfır aldığı araçta yaşadı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Opelin atmosferik motorunda lpg kaynaklı sorun çok fazla değil 1.6 t turbolu motoru sıkıntılı.Bence hoşunuza gittiyse alınır araç temiz duruyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Aynen abi konuşmuştuk telefonda hatırlarsın.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Biraz hantal kalacaktır, beklenti önemli.Gönderdiğimiz 1.2 tsi polo yolda 1.6 astra ile oyun oynar [emoji3]
Ezelden Opelciyim, biraz az yakan bir turbo ünitesi olsa vagla hiç işim olmaz.
1.6T insignia ilanlarına bakar bakar kaparım, biraz az yaksaydı 8 lt gibi mis gibi olurdu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
(düzenlendi)

Bu Astradan çok baktım araştırdığım kadarı ile Lpg kullananlarda Sübaplar belirli bir km de yanıyor genelde 60 bin  civarından bahsediyorlar.Birde yağ soğutucusu durumu var arabaya bakmaya gittiğimde ilk dikkat ettiğim yer Genleşme kabı oluyor.Düşük km de yağa su karışmış Edition paket denk geldim.

Çok performans beklenmiyorsa tok bir araç isteniyorsa düşünülebilir.Ben olsam bu bütçe ile daha yüksek km 1,6 CDTI bakardım.

Metin Akbal yazdı:
Metin Uzunoğlu yazdı:

Aynen abi konuşmuştuk telefonda hatırlarsın.

Metin AKBAL tavsiyeleri bu araçlar hakkında beni yönlendirdi ona göre baktım kritik noktaları biliyor 👍

tarihinde Aytac Sakal tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
Erkut Uysal yazdı:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-suzuki-ertugrul-plazadan-sirali-lpgli-40-binkm-2018-edition-plus-968356343/detay

Perşembe günü bu aracı yeğenime almayı planliyorum... 

Araç hakkında bilgi ve görüşlerinizi rica edebilirmiyim ? 

Geçen hafta 1.4 t 2020 model edition plus 20 bin km de hatasıza 230 Bin verip aldık . Aldığımız abim akşam arayıp bunun USB si nerde diye sordu:)) Model ismi edişın  Plas falan çok güzelde donanıma iyi bakmak lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

1.6 astra az mı yakıyor :) lpg olmuş 6tl istanbul’da. Silivri’de 6,5’dan satılıyor olabilir :) 

1.4T 1.6T çok içime sinmeyen motorlar... GTC 1.4T motordu beni biraz ugrastirdi hatta...

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen
Mehmet Muhip Yılmaz yazdı:

Ben olsam ben de bunu alırdım. Gerçi ben insigniacıyım belki ondan ama olsun. Ne astra ile ne de polo ile kıyas bile götürmez. Km orjinal ise mis gibi de binilir. Yakıt konusu da korkulduğu gibi. Sadece ayağı dizginlemek zor oluyor araba kopup gittiği için. Yoksa uzun yolda özellikle astradan çok da farkı yok. Ön yargı şurda bu araba ile uzun yolda yavaş gitmek zor. 100-110 imkansız çok sabırlı olmanız lazım. 3. viteste 180 i görüyor. 260 a kadar çıkanı biliyorum. E böyle kullanınca da yakıyor tabiki. Sonra insignia çok yakıyor oluyor :) Tabiki bu fiyatlarla biraz cesaret işi. 

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Fatih Keskin yazdı:

senin yeğen hiç dizel otomatik 308 kullandı mı?

Ay çicekler bu sene çok para etmedi abi... Çıkışmaz senin arabaya kadar para... 308 i alirsak sonra sen insignia yi istersin abi... :D

Metin Akbal yazdı:

Az paraya hantal (çok hantal değil ama 1500 kg bir araçtan bahsediyoruz) Bolu Dağı rampasinda önüne tır ciktigi zaman 2 ye kadar düşen diğer türlü 4 le çıkmaya devam eden C sınıfı yeni model bir atmosferik sedan isteniyorsa bu araç alınır emoji4.png Ben kütük sanırdım benim arabayı ama bir kaç farklı arabaya binince Golf ten sonra konforlu bir araç olarak değerlendiriyorum emoji4.png

Aliyom o zaman Metin hocam... Baska bilmemiz gereken bisi yoksa eğer... :)

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Cem Dilmen yazdı:

Ben olsam ben de bunu alırdım. Gerçi ben insigniacıyım belki ondan ama olsun. Ne astra ile ne de polo ile kıyas bile götürmez. Km orjinal ise mis gibi de binilir. Yakıt konusu da korkulduğu gibi. Sadece ayağı dizginlemek zor oluyor araba kopup gittiği için. Yoksa uzun yolda özellikle astradan çok da farkı yok. Ön yargı şurda bu araba ile uzun yolda yavaş gitmek zor. 100-110 imkansız çok sabırlı olmanız lazım. 3. viteste 180 i görüyor. 260 a kadar çıkanı biliyorum. E böyle kullanınca da yakıyor tabiki. Sonra insignia çok yakıyor oluyor :) Tabiki bu fiyatlarla biraz cesaret işi. 

21 yaşında hocam delikan zamanı daha çok kuvvetli araba olmasın altında... :)

Ki bu adam gezmek isteyecek... 1.6T ye benzin yetistiricem derken böbrekleri satmaya başlar :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Erkut Uysal yazdı:

1.4T 1.6T çok içime sinmeyen motorlar... GTC 1.4T motordu beni biraz ugrastirdi hatta...

O zaman opel almayacan :) 

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
Oğulcan Akıncıoğlu yazdı:

Biraz hantal kalacaktır, beklenti önemli.Gönderdiğimiz 1.2 tsi polo yolda 1.6 astra ile oyun oynar emoji3.png
Ezelden Opelciyim, biraz az yakan bir turbo ünitesi olsa vagla hiç işim olmaz.
1.6T insignia ilanlarına bakar bakar kaparım, biraz az yaksaydı 8 lt gibi mis gibi olurdu.

Uzun yolda 8 yakıyor :) insignia 1.6 t 2012 yılında almıştım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...