İçeriğe Yönlendir

Jeep Grand Cherokee 3.0 CRD

Burak Kuşçu

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

sensörler torpidoda olmasın? :)

lastikçilerde cihaz var onunla iptal etmiş olabilir subapları? müşteriye kıyak

Yorum bağlantısı

sensörünmü var derdin var

sabah ayağımla bi tekme atıp yokladım sıkıntı olmadığına karar verdim :D 

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu
Ali Gök yazdı:

sensörünmü var derdin var

sabah ayağımla bi tekme atıp yokladım sıkıntı olmadığına karar verdim :D 

Navara yı aldığımda ışıklı basınç düştüğünde gösteren sibop vardı. Bende o şekilde kullandım bf lastik vardı onların gözle basınç kaybını gözlemlemek zor. 

Ama tekme atmak en garantisi :) 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Burak Kuşçu
Burak Kuşçu yazdı:

MTV 6 aylık 1500 TL civarı idi yeni zam oranı ile sanıyorum 2000 TL seviyesini bulacak ve geçecek. 2 yıl sonra tekrar düşecek.

Hesaplamayı hatalı yapmışım 2022 itibari ile bir alt dilime girmiş,1945 TL ödemeye hazırlanmışken 714 TL ödedim. Son bir kaç aydır sevindiren tek olay oldu. 

• Beğen 6
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
Metin Uzunoğlu yazdı:

Kışlık ikinci bir jant takımı alınca bıkmıştım. her çalıştırmadan sonra sıfırla 10-15 gün dayandım ikinci bir sensör takımı alıp yoluma devam ettim.

Abi senin mk5'ten mi bahsediyorsun? Benim mondiye  sonradan taktirdigin sensörler galiba yeri değişse de otomatik algılıyor gibi.İlk lastik değişiminde unutmuştuk her sensörü aynı tarafa takmayı rastgele takıldı,sonra jeton düştü bende😃 Hava vurarak denedim tek tek doğru gösteriyor konumlarını lastiklerin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Emrah Korkmazz yazdı:

Abi senin mk5'ten mi bahsediyorsun? Benim mondiye  sonradan taktirdigin sensörler galiba yeri değişse de otomatik algılıyor gibi.İlk lastik değişiminde unutmuştuk her sensörü aynı tarafa takmayı rastgele takıldı,sonra jeton düştü bende😃 Hava vurarak denedim tek tek doğru gösteriyor konumlarını lastiklerin.

Aynen MK5 den bahsediyorum, MK5 sensörler otomatik algılıyor. Senin Mondeodaki sensörler yerini otomatik algılamıyor o yüzden jantların içine kalemle yazmıştım yerlerini karıştırmamak için. Gerçi karışsada çok sıkıntı olmaz bütün lastikleri kontrol edersin sadace.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
Metin Uzunoğlu yazdı:

Aynen MK5 den bahsediyorum, MK5 sensörler otomatik algılıyor. Senin Mondeodaki sensörler yerini otomatik algılamıyor o yüzden jantların içine kalemle yazmıştım yerlerini karıştırmamak için. Gerçi karışsada çok sıkıntı olmaz bütün lastikleri kontrol edersin sadace.

Evet o yazıları görmüştüm abi dalginligima geldi lastik değiştirirken söylemek.Ama sonrasında kendi algıladı yerleri gibi ama emin değilim.Bir hava basıp denemem lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Burak Kuşçu

1ak9fok.jpeg

Dün yırtılmış olan direksiyon derisini yenilettim. Birebir göbek ile aynı ton deri bulmakta zorlandığım için koltuklar ile aynı renk kaplattım. Hafif bir ayırma mevcut ama gözüme batmıyor. 

İşçilik kalitesini beğendim 700 TL ye mal oldu. 

Aslında bu yaptığım iş gözüme takılan son eksiğini gidermek oldu. Sanıyorum ki kendisi ile yollarımızı ayırma vaktimiz geldi.

• Beğen 8
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Gerçek deri olsa metresi 35 euro olsa… çok pahalı değil mi hocam?

Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Gerçek deri olsa metresi 35 euro olsa… çok pahalı değil mi hocam?

Evet bence de çok pahalı, açıkçası daha uygun işçiliğine referans olunan başka döşemeci bulamadım.1000 TL altı kapı açan yok. 

Direksiyonu sökmesi takması ölçü alıp kesip dikmesi derken  6 saate yakın işçilik harcadı.

Standart kılıftan yerinde yapanlar bile 400 TL fiyat veriyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Burak Kuşçu yazdı:

Sanıyorum ki kendisi ile yollarımızı ayırma vaktimiz geldi.

Hayrola inşallah ?

Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu
Sami Demirpaz yazdı:

Hayrola inşallah ?

Farklı bir alanda yatırım yapmayı planlıyorum, Bir süre şirket aracı ile devam edeceğim. 

Bir yandan da kıyamama durumu var tabi, iyi bir WK gitti mi bir daha gelmez :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Sami Demirpaz yazdı:

Hayrola inşallah ?

dış güçlerin oyunu :D

PO, shel , Opet

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu
Fatih Evcin yazdı:

dış güçlerin oyunu :D

PO, shel , Opet

3.0 ile 10-11 LT arası yakıyorum :) Gayet makul :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

lt bazında makul, tl bazında domates bile makul değil tabii

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Burak Kuşçu yazdı:

Farklı bir alanda yatırım yapmayı planlıyorum, Bir süre şirket aracı ile devam edeceğim. 

Bir yandan da kıyamama durumu var tabi, iyi bir WK gitti mi bir daha gelmez :) 

tarım?

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Hayırlı olsun. Maşallah taş gibi :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu
Doğan Arşiray yazdı:

tarım?

Gayrimenkul düşünüyorum, tarım için 3 dönümlük arazimiz var, Her sene kendimize yetecek kadar ekim yapıyoruz. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet_GüL

Öncelikle selamün aleyküm. Aracım grand cherokee 3.0 crd 2007. Şöyle bir sıkıntım var. Araca yükseltme ve lastik işlemi yapıldı. Aracı teslim aldığımda  park sensörü arızası klima arızası ve sürekli çalışan arka silecek arızası oluştu ilk başta teyp amfiside çalışmıyordu akü sök tak yapınca düzeldi klimada şu anda çalışıyor ama park sönsörleri ve arka sileceği çözemedim bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim. Şimdiden iyi günler.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet_GüL yazdı:

park sensörü arızası

arka sensörler hep ötüyor mu? arıza derken?

Yorum bağlantısı
Mehmet_GüL
Çağlar Bayur yazdı:

arka sensörler hep ötüyor mu? arıza derken?

Sorunu bugün çözdük ön park sensörünün soketinin biri tam oturmadığı için araç kısa devre algılayıp canbus arızası veriyormuş takınca düzeldi şu anda herhangi bir sıkıntı yok.

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...