İçeriğe Yönlendir

Bajaj Dominar (Hint Gurusu)

İlkay Başaran
Çözüme git Servet Aydın tarafından,

Recommended Posts

Çağrı Alaf
İlkay Başaran yazdı:

26.jpg?_t=1656589291

Telefon tutucu ve usb şarj da eklemişler.

Tek fark bunlar değil. 55 noktada değişim ve iyileştirilme yapılmış. 

Bu arada güney asya ve kore pazarında bu motor kawasaki dominar 400 ug olarak satışa başlamış. Renk de kawasaki yeşili.

https://kawasaki.ph/motorcycles/dominar/dominar-400-ug/

Göstergeleri Ducati Diavel'den alıntılamışlar. 

Böyle motosikletler görünüş itibarı ile çok güzel ancak olay gidona geçince biraz değişiyor. Motosiklette parça kalitesi çok rahat farkedildiği için İtalyan'a, Japon'a alışmış birini yorar. 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Çağrı Alaf yazdı:

Göstergeleri Ducati Diavel'den alıntılamışlar. 

Böyle motosikletler görünüş itibarı ile çok güzel ancak olay gidona geçince biraz değişiyor. Motosiklette parça kalitesi çok rahat farkedildiği için İtalyan'a, Japon'a alışmış birini yorar. 

Kullandınız mı hiç? Sizin görüşlerinizi merak ettim.

Diavel de iyiymiş 2015 i 295 bin ile 400 bin bandında geziyor. Tam akran motorlar kıyas açısından.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
İlkay Başaran yazdı:

Diavel de iyiymiş 2015 i 295 bin ile 400 bin bandında geziyor. Tam akran motorlar kıyas açısından.

Ben de bu 2 model arasında kaldım :crazy:

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Önder Özcan yazdı:

Ben de bu 2 model arasında kaldım :crazy:

Hasar? :crazy:

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
İlkay Başaran yazdı:

Hasar? :crazy:

İşte kafam biraz uf oldu. Zaten belli olmuştur sanırım 🤪

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Voge honda bloğu kullanıyor Ali abi. Öyle okumuştum. 

Cb 500 bloğu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Ali abi rakam 220 ye çıkınca iş değişiyor ama. O paraya avrupa ve japon seçenekler giriyor listeye. 2.el gıcık birinden temiz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
İlkay Başaran yazdı:

Dominar ile uzun bir deneyimim olmadı sadece gidona geçtim. Dominar diğer Bajaj'ların çok ötesinde güzel bir motosiklet. Diğer tüm markalar içinde kıyaslarsak yine skaladaki yeri üzmez. Sadece Japonlara - İtalyanlara göre plastik kalitesi geride kalıyor. Elcikler - Butonları - Fren kolları vesaire. Bir de tarif etmesi zor bir şey ama gaz keyfi japonlarda daha lineer. Gazı çevirirken daha iyi hissettiriyor yukarıda kalite derken bundan bahsetmiştim. Elbette herkes motosiklet gurmesi değil böyle şeyleri takmaz. 

İstanbul Moto Expo 2020 Yeşilköyde fuarda çok fazla motosiklet karşılaştırma şansım olmuştu o günden sonra bu gibi detaylara takmaya başladım. Araç göğsünün - trimlerinin yumuşak veya sert olup olmamasını kontrol edip puan vermek gibi bir şey. 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Çağrı Alaf yazdı:

Dominar ile uzun bir deneyimim olmadı sadece gidona geçtim. Dominar diğer Bajaj'ların çok ötesinde güzel bir motosiklet. Diğer tüm markalar içinde kıyaslarsak yine skaladaki yeri üzmez. Sadece Japonlara - İtalyanlara göre plastik kalitesi geride kalıyor. Elcikler - Butonları - Fren kolları vesaire. Bir de tarif etmesi zor bir şey ama gaz keyfi japonlarda daha lineer. Gazı çevirirken daha iyi hissettiriyor yukarıda kalite derken bundan bahsetmiştim. Elbette herkes motosiklet gurmesi değil böyle şeyleri takmaz. 

İstanbul Moto Expo 2020 Yeşilköyde fuarda çok fazla motosiklet karşılaştırma şansım olmuştu o günden sonra bu gibi detaylara takmaya başladım. Araç göğsünün - trimlerinin yumuşak veya sert olup olmamasını kontrol edip puan vermek gibi bir şey. 

O zaman sürmediğinizi ve gaz tepkisini tahmin ettiğinizi düşünüyorum. Şöyle diyeyim. Ktm duke serisindeki lineerlik neyse bundaki de o. Hatta bu üretim olarak motor şanzıman fren, manetler ve kütükler olarak birebir aynı olan duke 390 a göre daha sakin. Çünkü arada 50 kg ağırlık farkı var. (duke daha hafif) Hafiflik daha agresif bir serilik olarak yansıyor. Tek silindirli motorlar illaki 2 ve daha fazla silindirli motorlar kadar daha fısıf fısır sürüş vermiyor. Daha çok patlama çeklinde geliyor tork. Bu devirde de 4 silindirli makinaya binebilmek ayrı mesele zaten o kısımlara girmeyelim bile. 
Dominar tamamen ktm altyapısını kullanan bir motor. Blok ktm, işletim sistemi boş, frenler brembo. Bu alet hindistanda 3 4 kişi sırtına binsin o çukur senin bu çukur benim iş görsün tarzında imal etmiş motorlar. o sebeple de ktm ile aralarında ciddi ağırlık farkı var. Motorun hafifi iyidir. E illaki ktmye ya da japona göre karenajları kötü olacak. Bugün bir ducatiyi yan ayaktan kaldırıma düşürün adama kredi çektirir kasko yoksa. Yerine göre üretim yani.

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
İlkay Başaran yazdı:

Dominar tamamen ktm altyapısını kullanan bir motor. Blok ktm, işletim sistemi boş, frenler brembo. 

KTM millete epey altyapı satmaya başladı. Çinli CF MOTO'da KTM tasarım ekibi tarafından çizilmişti yanlış hatırlamıyorsam. Sonra bu tasarımları ile büyüdü gittiler. ABS var mı sizin hintlide?

İlkay Başaran yazdı:

Daha çok patlama çeklinde geliyor tork.

Silindir sayısının az olmasının böyle avantajları da var. MT-09 SP(3 Silindir) ile ZX10R(4 Silindir) yan yana kalktığında 200'lere kadar ZX10R alamıyor. 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Çağrı Alaf yazdı:

KTM millete epey altyapı satmaya başladı. Çinli CF MOTO'da KTM tasarım ekibi tarafından çizilmişti yanlış hatırlamıyorsam. Sonra bu tasarımları ile büyüdü gittiler. ABS var mı sizin hintlide?

Silindir sayısının az olmasının böyle avantajları da var. MT-09 SP(3 Silindir) ile ZX10R(4 Silindir) yan yana kalktığında 200'lere kadar ZX10R alamıyor. 

Abs var ön arka.

Cf motoda kızka tasarımı galiba. Ktm ile bağlantılı yine. Bu arada tek sayılı silindirli motorlar çift olanlara göre devirlenme istekleri daha kuduzvari olur.

3 silindir mesela. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
İlkay Başaran yazdı:

Abs var ön arka.

Cf motoda kızka tasarımı galiba. Ktm ile bağlantılı yine. Bu arada tek sayılı silindirli motorlar çift olanlara göre devirlenme istekleri daha kuduzvari olur.

3 silindir mesela. 

Ben araştırdım, bu doğruymuş.

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Önder Özcan yazdı:

Ben araştırdım, bu doğruymuş.

5 silindiri olanlar geldi konu bereketlendi.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
İlkay Başaran yazdı:

5 silindiri olanlar geldi konu bereketlendi.

Aa siz motur mu konuşuyordunuz, ben otomobil sandımdı. Tek sayılı silindir deyince bi kıpırdanma oldu bende, ondan şeyttim.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)

Java->Benelli->Voge->CFmoto

Bunlar Kaliteli gibi duran çinli arkadaşlar. Problem kalitelerinde değil zannımca "sonrasında", yedek parça,servis vs.

Bajaj hintli, böyle bir şey ne okudum ne duydum. Arkasında duran birileri var. Blok KTM. Fiyatperformans aracı bence. Güle güle kullanın.

Bne ise bakınıyor uzaktan ekmek banıyorum 200bin limit ile (biraz daha çıkabilirim yukarılara)

AfricaTwin(2015-)💖

Nc750x (2015-)

Tracer(2018)

Tiger800 (2012-)

790Adv (2019-2020)

Tenere660(2014-2016 -50K Km)

CFmoto 650mt(0km)

Yada git 0 dominar400ug al, geri kalanıda ankarada pavyonda ye.

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Muhittin Kaplan yazdı:

Java->Benelli->Voge->CFmoto

Bunlar Kaliteli gibi duran çinli arkadaşlar. Problem kalitelerinde değil zannımca "sonrasında", yedek parça,servis vs.

Bajaj hintli, böyle bir şey ne okudum ne duydum. Arkasında duran birileri var. Blok KTM. Fiyatperformans aracı bence. Güle güle kullanın.

Bne ise bakınıyor uzaktan ekmek banıyorum 200bin limit ile (biraz daha çıkabilirim yukarılara)

AfricaTwin(2015-)💖

Nc750x (2015-)

Tracer(2018)

Tiger800 (2012-)

790Adv (2019-2020)

Tenere660(2014-2016 -50K Km)

CFmoto 650mt(0km)

Yada git 0 dominar400ug al, geri kalanıda ankarada pavyonda ye.

Valla kulağa hoş geliyor :crazy:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
İlkay Başaran

Ağustosun 15 i yaz 15 i kış. Sabah serinliğinde işe giderken yolu 25 km uzatmışım :)

20220818_075828.jpg

20220818_075805.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Nerede bu yol. Çok güzelmiş 

Ayvalık - Mutluköy - Bulutçeşme köyü arası.

Servet Aydın yazdı:

Madem mobil sürüme geçtik küfür serbes olmalı

Küfür için whatsapp please.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İlkay Başaran yazdı:

Ayvalık - Mutluköy - Bulutçeşme köyü arası.

Küfür için whatsapp please.

Filmlerdeki yol lazım bana. Kabrio ile oğlan araba sürerken kızın ayağa kalkıp kollarını açtığı menderes tarzı soğuk asfaltlı çizgisiz, sarı yeşil tonların hakim olduğu

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Filmlerdeki yol lazım bana. Kabrio ile oğlan araba sürerken kızın ayağa kalkıp kollarını açtığı menderes tarzı soğuk asfaltlı çizgisiz, sarı yeşil tonların hakim olduğu

Senin gittiğin yol yol değil bak :p

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İlkay Başaran yazdı:

Senin gittiğin yol yol değil bak :p

Yok beee bi arkadaş soruyor film çekecekmiş ondan şey yaptım :spiteful:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...