İçeriğe Yönlendir

Egea Cross 1.6 Multijet Kullanım İzlenimlerim

Burak Kuşçu

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

corrolla AM_FM Radio by Doyota (lütfen kola asılmadan açmayınız, araba çekişten düşebilir)

ffb8b2b6b89df353d4634777b18a561d.jpg

Çekişten? Biz o v kayışları belimize kemer yapıyoruz artık. Ne çekişten düşmesi 😁

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Çekişten? Biz o v kayışları belimize kemer yapıyoruz artık. Ne çekişten düşmesi 😁

voltaj düşer pil devre dışı atmosferik motor devrede bas gaza he babam, ahanda düştü çekişten, çözüm bu radyoda aslında, ilham alsınlar, sürücü camını kollu yapsınlar söyliyim doyotaya, yolda öyle yok boş oturup adaptif kruza işi bırakmak, solundaki cam kolunu döndüreceksin pilleri dolduracaksın aga, hatta 4 camada aynını yapacaksın yolcularda boş durmasın, hadi bakalım hepiniz bir el atın bakiim diyeceksin, bak bakalım o zaman ne yakacak araban :crazy:

960.jpgEl-Krank-Dinamo-arj-Ta-nabilir-Acil-El-G

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

voltaj düşer pil devre dışı atmosferik motor devrede bas gaza he babam, ahanda düştü çekişten, çözüm bu radyoda aslında, ilham alsınlar, sürücü camını kollu yapsınlar söyliyim doyotaya, yolda öyle yok boş oturup adaptif kruza işi bırakmak, solundaki cam kolunu döndüreceksin pilleri dolduracaksın aga, hatta 4 camada aynını yapacaksın yolcularda boş durmasın, hadi bakalım hepiniz bir el atın bakiim diyeceksin, bak bakalım o zaman ne yakacak araban :crazy:

Abi paralel evrende 6 dk geçti bak. Biraz daha gayret lütfen 😁

images?q=tbn:ANd9GcRtLcl463SeSeimGR_xfyf

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

ohooo biz orada direk uçuyoruz, kuantum mod, anında evrende istediğim yerdeyim, siz kendinize bakın :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Sedat Demircan

beğenilmeyen egeanın manuel 1.6 urban orta paketi bugün gelen zamla 325 bin tl oldu...ben bi %10 zam daha geleceğini düşünüyorum sonrası uçurum..sonrası için hiçbir öngörüm kalmadı.şuanki seviye de alınır değil evet ama aynı araba 2 ay önce 210 bin tl civarında iken de alınır değil diye düşünülen bi ülkede olmayacak birşeyin olduğuna inanmıyorum!Allah millete yardım etsin.bakkalda yağ kuyruğu yok evet ama bayide araç kuyruğu var artık iyi bişey mi kötü bişey mi orasını düşünmek gerekir.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Bekir Çelik
Sedat Demircan yazdı:

hayırlı olsun aynı aracın otomatiği sanırım 2022 ilk çeyrekte gelecek ama yüzde 80 lik vergi dilimi+kur farkı ile 400 bin tller rahat eder ve yine memur kesimi çok zor ulaşır bu araca ne yazıkki....

Fiat (Türkiye) tarafından "2022 son çeyrek" olarak güncellendi bu bilgi maalesef. Buraya not düşelim.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Bekir Çelik yazdı:

Fiat (Türkiye) tarafından "2022 son çeyrek" olarak güncellendi bu bilgi maalesef. Buraya not düşelim.

Egea alacakken bir çok insan otomatik değil diye farklı arabaya yöneliyor. Büyük eksik. En kötü benzinli modele koy bi cvt devam et. Çok zor değil ki

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Egea alacakken bir çok insan otomatik değil diye farklı arabaya yöneliyor. Büyük eksik. En kötü benzinli modele koy bi cvt devam et. Çok zor değil ki

ağrımayan başa niye dert alayım demiş özlü sözler

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

ağrımayan başa niye dert alayım demiş özlü sözler

1.4 motor ile bozulmayan cvt. Harika uyum olurdu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

Aslında 2020 modellerde otomatik versiyonu var, Saç baş yolduracak kadar kötü bir şanzımanda değil kısa bir süre tecrübe etmiştim. Ben bu konuyu biraz da euro 6.2 normlarına uyum sağlamak için yeniden geliştirilmeye gittiğini düşünüyorum. Egea 1.6 mj 130 hp, 1.6 tdı leon yanında 1.4 gibi kalıyor. 
burada da şanzıman çok önemli 1-2 ve 3. vitesleri çabuk bitiyor

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Crosslarda geçen sene son çeyrekte otomatik gelecek demişlerdi, bu sene içerisinde de geleceğini düşünmüyorum.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Burak Kuşçu

Aracı kullanmaya başlayalı 12.000 km oldu, Şuraya birkaç bir şey eklemek istedim.

Genelde arabayı sert kullanırdım. zamlardan sonra sürüşümü biraz daha yumuşattım. 

Sabah saatlerinde ev iş arası 20 km mesafeyi 3,5 lt ortalama yakıt tüketimi ile gidiyorum, güzergahımın üzerinde bursa nın en kalabalık noktası olan acemler kavşağı da var.

Akşam ise gidişe göre daha fazla yokuş tırmandığım için 4,5 lt civarında tüketim ile geri dönmüş oluyorum. 

Şehirler arası 130 sabit hızla 5,5 lt civarlarında bir tüketime sahip 110 bandına düşersem yakıtta daha fazla düşüyor.  

Şuan kullanmaya başlayalı 6 ay oldu, manuel olması dışında beni rahatsız eden bir durumu yok. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Burak Kuşçu

biraz da olumsuz yönlerinden bahsetmenin zamanı geldi, satın alınırken aracım bakımlarının her 20 bin km de bir olduğunu söylediler, servis manuelleride bu şekilde. 15.007 km de araç motor yağının değişmesi gerektiği ikazını verdi. Servisi aradığımda dpf li araçlarda yoğun şehir içi kullanımı sebebiyle yağın erken kirlendiğini ve motor yağ değişimi yapılması gerektiğini söylediler. Mevcut km nin en az 10.000 i şehirler arası yolda yapıldı. 2 defa uğraşmamak ve daha az maliyetli olması adına 20.000 bakımını erken olarak yaptırdım. 

aracım 20 bin km bakım maliyeti ise 3200 tl. 

herşeyin pahalandığı son günlerde aynı içerikte ki bakımı şirkette bulunan 30.000 km de ki tiguana 2800 tl ye yaptırdık. İçerisinde ilave fiyatlandırılmış olan sunroof bakımıda mevcut.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Sunroof bakımı mı?

bu arada fiat’da yağın işlevini yitirip yitirmediğini ölçen sensör mü varmış? 

Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Sunroof bakımı mı?

bu arada fiat’da yağın işlevini yitirip yitirmediğini ölçen sensör mü varmış? 

Evet 270 tl gibi bir fiyatı vardı sunroof kontrol ve yağlanmasını içeren bir bakım.

Sensör mü var bilmiyorum, 5.000 km servis manuelinden sapmak çok yüksek bir oran %25 yanılma payı.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

km ve gün sayar hangisi önce gelirse  yılda bir bakım için, genelde 1.2-1.5 yıl olur

Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu
Çağlar Bayur yazdı:

km ve gün sayar hangisi önce gelirse  yılda bir bakım için, genelde 1.2-1.5 yıl olur

Araba daha 8 aylık abi, 

Selçuk Bakış yazdı:

Garanti bitince ucuzlar o, tabi bizim burası için 😁

Aslında garanti bozmadan bakım yapan özel servisler var. Şartlarını araştırıp orada yaptırmak lazım. Fırsatçılık oldu artık iyice pra kolay kazanılmıyor. Bildiğim kadarıyla bosch serviste bakım yaptırınca garanti bozulmuyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Burak Kuşçu yazdı:

Aslında garanti bozmadan bakım yapan özel servisler var. Şartlarını araştırıp orada yaptırmak lazım. Fırsatçılık oldu artık iyice pra kolay kazanılmıyor. Bildiğim kadarıyla bosch serviste bakım yaptırınca garanti bozulmuyor

Kanunen evet ama bunu kanıtlayabileceğiniz sürede zaten arabanın yasal garantisi bitmiş olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Burak Kuşçu yazdı:

Araba daha 8 aylık abi, 

üretimden itibaren 1 seneyi geçmise de yanmış olabilir lamba. beyine gielen ilk elektrikten sonra

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...