İçeriğe Yönlendir

Sola Dönüşlerde Sağ Tekerden Gelen Sürtme Sesi

Tayfun Adali

Recommended Posts

Tayfun Adali

Herkese merhaba;

2000 Model Ka aracımın yaklaşık 2 aydır sola dönüşlerde sağ tekerden bir sürtme sesi geliyor.Sağa dönüşlerde herhangi bir sorun yok.Direksiyonu sola doğru çok hafif oynatsam dahi (otobanda şerit değiştirirken) ses geliyor.Hatta araba titriyor bu sesten.

Lastiğe bakıyorum bir sürtme izi yok

Sağ salıncak

Rot kolu,rot başı

Amortisör takozları

Z rot,viraj demir lastiği

Porya bilyası

Aks kafası

Disk balata

Bunların hepsi değisti fakat ses kesilmiyor.

Delirmenin eşiğindeyim artık.Buna benzer bir sorun yaşayan oldu mu daha önce?

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
(düzenlendi)

gelen sürtme sesi metal sesi gibi mi ? önde birşey kalmamış pek ellenmeyen direksiyon kutusuna baktılar mı hiç

tarihinde Mehmet Cihat tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tayfun Adali

Jantlar orjinal,lastikler de olması gerektiği ölçülerde.Sürtme sesi metal sürtme,kazıma sesi gibi. Direksiyon kutusu da geçen sene değişti İstanbul Artı Direksiyon’da.Sağ motor kulağı da kopuktu onu da değiştirdim bu arada.Değişecek bir şey de kalmadı aklım almıyor gerçekten

Yorum bağlantısı
Doğukan Çoktay

Arabayı güvenli bir şekilde kiriko üzerine alıp. Direksiyonu sağa sola çevirerek, bir kişi de  tekerlekleri kontrol ederek sesin nerden  geldiğini bulabilir.eger sağlam bir şekilde stand üzerine alınırsa motoru calistirarak sürtme sesi bulunabilir. Öncelik güvenlik 

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Tayfun Adali

Sorun çözüldü:

Ses sürtme sesi değil vibrasyonmuş.

Aracın Kasım ayında zincir değişimi için motorunu indirmiştik.Ustamın elemanı sağolsun motor kulağını bağlantı sacına sıfırlayıp kasıntılı takmış.Motor ve şanzıman kulaklarının hepsini de yeni almıştım bu arada.

Artık isyanıma dayanamayan ustam arabaya bindi sadece 1 kere sesi duydu ve motor kulağı bu dedi.Öndeki şanzıman kulağının 2 civatasını gevşettiği motor trak diye yerine oturdu.Şuan ses yok uğraştığımız yanımıza kar kaldı :)

• Beğen 2
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...