İçeriğe Yönlendir

Volkswagen ve Toyota Anlaşmayı İmzalamadı

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
Aytac Sakal yazdı:

Hyundai Hidrojen teknolojisinde bayağı aktifti.

Alternatif olabilir.

Toyota araba çıkardı hidrojenli. Mirai. Satışta :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

hidrojenli

Bence bu Japonların kafasında farklı bir plan var elektrikten ziyade. Bakalım zaman ne gösterecek. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Muhammet Ali Deli yazdı:

Bence bu Japonların kafasında farklı bir plan var elektrikten ziyade. Bakalım zaman ne gösterecek. :)

Adamlar gerçekçi. Pil masrafı çok yüksek. Şarj yeteri kadar hızlı değil. 

Toyota 25 senedir hybrid araba satıyor. Ama tam elektrikli modelini daha ilk kez piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Daha sürmemiş bile

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Toyota araba çıkardı hidrojenli. Mirai. Satışta :) 

Bana göre daha akla yatkın bir teknoloji.

tarihinde Aytac Sakal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Aytac Sakal yazdı:

Bana göre daha akla yatkın bir teknoloji.

Başkanlar beğenmiyor. Hidrojenin elde edilmesi için daha fazla enerji harcanıyormuş :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Mehmet Göktürk yazdı:

Yeni küresel ısınma işleri bunu engellemek için var. Gerçi biz pek içinde değilsek de bu süreç işletilecek. Afrikaya da işletecekler.

Bu sürecin sonunda herkesin kazanması gerekir ancak beyaz avrupalı daha çok kazanacak. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Erhan Doruk yazdı:

Coğrafyası müsait küçük ülkelerde elektrikli araçlar rahatça kullanılır ama Türkiye gibi hem mevsimi hem de coğrafyası zor bir yerde sadece elektrikli araçlar ile hayat devam edemez.  800-1000km yi rahat çıkarır ve hızlı dolan bataryalar yapılana kadar bize olmaz elektrikli araçlar. Şehir bazında düşünürsek Konya gibi düz yerlerde rahatça kullanılır. Ama sadece şehir içi .

İşin diğer boyutu da petrol lobisi ve petrolü elinde bulunduran ülkeler var.  Onlar da gücü kaybetmek istemeyecektir.

petrol lobisi olacak pil lobisi. olay o bence.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Dünyanın %80 deniz, kaynak aranıyorsa bakılacak yer sadece %10 unu bildiğimiz diğer dünyada bence.....

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Dünyanın %80 deniz, kaynak aranıyorsa bakılacak yer sadece %10 unu bildiğimiz diğer dünyada bence.....

buzullar eriyince %82 si olacak ne güzel işte :) bir yazı vard: nedense marsın yüzeyini, denizlerin dibinden daha çok araştırıyoruz diye. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

buzullar eriyince %82 si olacak ne güzel işte :) bir yazı vard: nedense marsın yüzeyini, denizlerin dibinden daha çok araştırıyoruz diye. 

Ben istanbul’a gezmeye geldiğim zamanlarda istanbul’da doğup büyümüş kuzenim ile bir çok yere ilk kez birlikte gittik 😁

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

doğru, denizler yani deniz yaşamı ve derin denizlerde ne var ne yok neredeyse hiçbirşey bilmiyoruz gibi, Marstan ziyade daha kendi gezegenimizden bihaberiz aslında, belkide derin deniz tabanında birşeyler vardır, ben uzaylı olsam saklanacağım yer derin deniz dibi olurdu, ruhun bile duymazdı, hemde binlerce yıldır :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

ben uzaylı olsam saklanacağım yer derin deniz dibi olurdu,

yıllarca sakladık, kim dedi bunu söle bakiim :ahtapot:

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...