İçeriğe Yönlendir

Stanley 1,9 LT Termos

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Ayhan Asil

Şu piyasada bütçen elverdiğince ve ihtiyaç dahilinde ne bulursan hemen al çünkü birkaç saat sonra zamlanıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

0.5’liği kullanıyorum sürekli. Bazen hava sıcaklığı 5’C ye kadar düşüyor, bu termosun farkı o zaman ortaya çıkıyor.

38EE7A22-205B-4334-BDC0-52F495A68747.jpeg

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Bu termos içindeki suyu çayı ayranı vs. Sıcak mı soğuk mu tutacak nasıl anlıyor [emoji848][emoji41]

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Bu termostan bir memnun kalmadım heralde. Geçen hafta İstanbul Kent ormanına gidelim dedik. Doldurdum sıcak suyu ilk kahve güzel , ikinci kahve tek seferde içilecek kadar ılık , eve geldiğimde kalan su ise soğumuştu. Toplam geçen süre Maksimum 6 saat. 1.3 Litre olanından var . Babam Bime geldiği zaman almıştı. 

Tekrar bir deneyeceğim acaba ketıl 'da su kaynattığım için mi bu kadar az sürdü sıcak kalması ?

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Mert Üçkaleler yazdı:

Bu termostan bir memnun kalmadım heralde. Geçen hafta İstanbul Kent ormanına gidelim dedik. Doldurdum sıcak suyu ilk kahve güzel , ikinci kahve tek seferde içilecek kadar ılık , eve geldiğimde kalan su ise soğumuştu. Toplam geçen süre Maksimum 6 saat. 1.3 Litre olanından var . Babam Bime geldiği zaman almıştı. 

Tekrar bir deneyeceğim acaba ketıl 'da su kaynattığım için mi bu kadar az sürdü sıcak kalması ?

İş yerinde arkadaşta stanley vardı, benim Çin'den aldığım termos çok daha iyi sıcak tutunca garantiye yolladı, kapağı değiştirmişler, eskisinden çok daha iyi olmuştu. Sizinkinde de bir sorun olabilir. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mert Üçkaleler yazdı:

Doldurmadan önce 2 kere kaynar su ile çalkalıyorsunuz değil mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Doldurmadan önce 2 kere kaynar su ile çalkalıyorsunuz değil mi?

Çalkaladım denmez açıkcası. Yani daha doğrusu sadece kaynar sudan 50-100 ml döküp bi çalkalayıp döktüm.

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Arkadaşlar merhaba. Geçen hafta 1900cc Stanley termos aldım. Yükseklik yaklaşık 35-36cm çap 10cm civarı. Ağzı manuel aç kapa şeklinde. Bunu bilerek aldım çünkü mekanizma istemiyordum. 

hemen teste giriştim. Kaynar suyla (98 derece) iki kere çalkalayıp içini doldurdum. Evde (21-22 s. derece) 13 saat sonra açtım. Ölçüm sonucu harika. 82 derece. 

benim amacım günübirlik gezmelerde 6-8 saat yanımda sıcak su bulundurmaktı. O saat aralığında tahmini 85-90 derece altına inmiyor. tavsiye ederim. Puanlarla indirimlerle 460 tl’ye geldi bana. Kutup ayısı çin’den ithal ediyor bu ürünü. 

images?q=tbn:ANd9GcRXpIx64K6P_69XHr9F8A0

a101 de 470 sanırm.

https://www.a101.com.tr/ev-yasam/stanley-klasik-termos-19-l-siyah/

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mert Üçkaleler yazdı:

Çalkaladım denmez açıkcası. Yani daha doğrusu sadece kaynar sudan 50-100 ml döküp bi çalkalayıp döktüm.

25 sene garantili hocam. Değiştirin bence. Kutup ayısı getiriyor sanırım

Fatih Evcin yazdı:

Onun kaç a101’e gittim. Kimsede yok. İnternetten sipariş verdim. Siparişim kargolandı. Kendi kendine iade oldu sonra. A101’de muadil başka ürün var. 

Ben de trendyol’dan aldım 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Tekrar bir deneyeceğim hocam bende mi bir hata var kesin bir anlıyayım sonrasında  dediğiniz gibi garantiye gönderirim. Birde ben su alırken kapağını komple çıkarttım acaba diyorum onun etkisi mi) . Evet altından etiket var kutup ayısı getirmiş.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mert Üçkaleler yazdı:

Tekrar bir deneyeceğim hocam bende mi bir hata var kesin bir anlıyayım sonrasında  dediğiniz gibi garantiye gönderirim. Birde ben su alırken kapağını komple çıkarttım acaba diyorum onun etkisi mi) . Evet altından etiket var kutup ayısı getirmiş.

Basmalı mı?

Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Basmalı mı?

Hayır çevirmeli . Biraz çevirince akması için yeterliymiş. Ben çevirerek komple çıkardım kapağı iki seferdir öyle su aldım. Ama sizin dediğiniz gibi biraz çalkalayıp bekletsem bence farkedecek. Deneyip yazacağım :) 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mert Üçkaleler yazdı:

Hayır çevirmeli . Biraz çevirince akması için yeterliymiş. Ben çevirerek komple çıkardım kapağı iki seferdir öyle su aldım. Ama sizin dediğiniz gibi biraz çalkalayıp bekletsem bence farkedecek. Deneyip yazacağım :) 

İnşallah :) bazılarında hata oluyormuş. En kötü garantiden değişir hocam. Ben termometre ile test ettim. Gerçekten 13 saatte 16 derece düştü. Gayet iyi yani

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Onun kaç a101’e gittim. Kimsede yok. İnternetten sipariş verdim. Siparişim kargolandı. Kendi kendine iade oldu sonra. A101’de muadil başka ürün var. 

Ben de trendyol’dan aldım 

Contigo sanırm Şok'ta ondan vardı . 2 kere almaya niyetlendim kısmet olmadı. Bende kendime kamp tüpü ve ufak bir çaydanlık aldım :D 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Fatih Evcin

Pazar günü Bursa-Mudanya'ya gittim, biraz deniz havası alalım diye. 

Sahilde yürürken bir çay bahçesinden kahve alalım dedik. Kağıt bardakta ve alıp başka bir yerde oturacağız. 

Fiyatı 15 TL :) Dedik ''burada oturmayacağız'' , dedi ''ok'', dedik ''kağıt bardak olacak'' dedi ''ok''. dedik ''fiyat?'' Dedi ''Fark etmez 15TL'' :D 

Sözün özü Termosa 500 lira bedava :D 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Fatih Evcin yazdı:

Contigo sanırm Şok'ta ondan vardı . 2 kere almaya niyetlendim kısmet olmadı. Bende kendime kamp tüpü ve ufak bir çaydanlık aldım :D 

ben Contigo aldım memnunum tavsiye ederim. tüp çaydanlık her yerde olmuyor. ikisi da lazım mekana göre hareket etmek gibisi yok. 

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

ben Contigo aldım memnunum tavsiye ederim. tüp çaydanlık her yerde olmuyor. ikisi da lazım mekana göre hareket etmek gibisi yok. 

test ettin mi abi.?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Fatih Evcin yazdı:

test ettin mi abi.?

24 saat denemedim ama sabahtan öğlenden sonraya hatta akşama kahve içerken gayet yeterli. 

kataloğunda sıcak için 36 saat diyor ama tam deneme yapmadım henüz. 

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

24 saat denemedim ama sabahtan öğlenden sonraya hatta akşama kahve içerken gayet yeterli. 

kataloğunda sıcak için 36 saat diyor ama tam deneme yapmadım henüz. 

Olumlu çok yorumu var ama olumsuzu da çok bakalım alıp deneyeceğim :) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Fatih Evcin yazdı:

Olumlu çok yorumu var ama olumsuzu da çok bakalım alıp deneyeceğim :) 

ölçüm yapabileceğim evde derece varsa bir bakayım akşam deneme yaparım. bu akşam ölçüp kapatırım ağzını yarın tekrar ölçerim oda sıcaklığındaki durumunu görmüş oluruz. hatta abartıp balkonda bile bırakabilirim. :ireful1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

ölçüm yapabileceğim evde derece varsa bir bakayım akşam deneme yaparım. bu akşam ölçüp kapatırım ağzını yarın tekrar ölçerim oda sıcaklığındaki durumunu görmüş oluruz. hatta abartıp balkonda bile bırakabilirim. :ireful1:

mümkünse balkonda bırak abi.

ben bimden aldığım ışığı dün test ettim gece 23:00 da açtım sabah 8:00 hala yanıyordu :) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Fatih Evcin yazdı:

mümkünse balkonda bırak abi.

ben bimden aldığım ışığı dün test ettim gece 23:00 da açtım sabah 8:00 hala yanıyordu :) 

Suyu kaynatıp doldurdum malesef evdeki derece sıcaklığı ölçmedi. kaynamış su 100 derece olduğunu varsayarak doldurup balkona koydum yarın akşam bu saatte açıp bakacağım kahve yapılır mı 

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Suyu kaynatıp doldurdum malesef evdeki derece sıcaklığı ölçmedi. kaynamış su 100 derece olduğunu varsayarak doldurup balkona koydum yarın akşam bu saatte açıp bakacağım kahve yapılır mı 

Akşama gerek yok abi sabah baksaydın .

Ve çalkaladın değil mi kaynar su ile 1-2 defa o çok önemli :) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Fatih Evcin yazdı:

Akşama gerek yok abi sabah baksaydın .

Ve çalkaladın değil mi kaynar su ile 1-2 defa o çok önemli :) 

evet çalkaladım. evde balkonda beni bekliyor akşam gidince bakacağım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

Termos düşünce bozulur derler. Problem yaşayanlar düşürmüş olabilir mi? Bozulan kısmı nedir, onu da bilmiyorum ama :)

Ben okulda kahve içmek için WMF almıştım. 6 saat sonra eve geldiğimde halen hızlı içemeyecek kadar sıcak oluyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...