İçeriğe Yönlendir

Ford Fiesta Bluetooth Modülü Montajı (Banka Kartıyla)

Semih Keskin

Recommended Posts

Semih Keskin
(düzenlendi)

Herkese merhabalar.
Haziran sonunda satın aldığımız 2017 model Fiesta 1.25 Trend X paket aracımızda AUX girişi göremeyince şok olmuştum. Evet, 2017 model bir araçta AUX girişi mevcut değildi. Alışmak çok zordu hatta aracı bir türlü sevemedim, sahiplenemedim. Aylar ayları kovaladı derken aylar süren araştırmalarım meyvesini verdi. Kendim, eski bir banka kartıyla bluetooth montajını yaptım. Şimdilerde araçtan inesim gelmiyor. Bir de mikrofon taktım, sesli aramalarda çok kaliteli şekilde sesim gidiyor, ben de çok rahat arayanın sesini duyabiliyorum.

Orijinal gibi... Kablo derdi, kesme biçme derdi yok.
Kontak açınca modül açılır, kontak kapatılınca modül kapanır.
Direksiyondan ses açma kısma aktif şekilde çalışıyor.
Edindiğim tecrübeyi aktarmak amacıyla paylaşmak istiyorum.

Bluetooth cihazının ses kalitesi deneyimini dinletmek ve göstermek adına bir video çektim. Müsait olunca montaj videosunu da düzenleyip ekleyeceğim. Danışma olarak her türlü yardımcı olmaya çalışırım. 
Videonun linki: https://youtu.be/ejR7-UFPMUY

Deneyimlerimi paylaşmaya devam edeceğim ve montaj videosu eklenince linki de yine buradan paylaşacağım.

tarihinde Semih Keskin tarafından düzenlendi
Ek bilgi verme
  • Beğen 7
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Semih bey çok güzel olmuş. Ellerinize sağlık. Aynından bende yapmak isterim. Dört gözle montaj videosunuda bekliyoruz. Selamlar.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Güzel olmuş güle güle kullanın. Banka kartıyla montaj kısmını anlayamadım. Detaylı montaj videosu bekliyoruz. 👍

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Evet kredi kartıyla montaj kısmını bende anlamadım. Detay verir misiniz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

teybin üstündeki plastiği tırnaklarından çıkartmak için kartın plastiğini kullanmıştır? yoksa fena iz kalıyor kanırtınca?

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hasan Yıldız

Bluetooth modül ve montaj ücreti kredi kartıyla ödemiş ise başlık gayet uygun.

• Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Semih bey çok güzel olmuş elinize sağlık. Aynı aracın 2016 modelinden var. Ürün linki ve uygulama videosu paylaşırsanız makbule geçer. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Çağlar Bayur yazdı:

teybin üstündeki plastiği tırnaklarından çıkartmak için kartın plastiğini kullanmıştır? yoksa fena iz kalıyor kanırtınca?

Ön cam tarafından çekince geliyor abi 😂 

Büyük ihtimalle klima panelinin altındaki kartlık olarak tanımlanan yere takıldı cihaz. O sebeple öyle yazmış olabilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih Keskin

Montaj videosu yüklendi.

Hepsiburada ve Trendyol'da modülün satış linkini buldum, video açıklamasına ekledim. Hangisi o an ucuz olursa oradan alınabilir.
Başlık biraz dikkat çekici olsun istedim.
Günümüzde 300-400-500 TL fiyat çekiyorlar modül montajına. En azından ben de tecrübe ettiğim bir noktayı bu şekilde paylaşmak istedim. 

Ü.Emre Kartal yazdı:

Ön cam tarafından çekince geliyor abi 😂 

Büyük ihtimalle klima panelinin altındaki kartlık olarak tanımlanan yere takıldı cihaz. O sebeple öyle yazmış olabilir. 

İlgi çekici olmasını istedim. Videoda detaylı anlattım. :D 

Metin Uzunoğlu yazdı:

Semih bey çok güzel olmuş elinize sağlık. Aynı aracın 2016 modelinden var. Ürün linki ve uygulama videosu paylaşırsanız makbule geçer. 

Paylaştım an itibariyle.

Hasan Yıldız yazdı:

Bluetooth modül ve montaj ücreti kredi kartıyla ödemiş ise başlık gayet uygun.

Modülü internetten sipariş ederken ve teyp üst kapağını sökerken banka kartı kullandım, doğrudur. Montaj kendime ait. 😁

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Semih Keskin yazdı:

Hepsiburada ve Trendyol'da modülün satış linkini buldum, video açıklamasına ekledim. Hangisi o an ucuz olursa oradan alınabilir.

Paylaşım için teşekkürler. Hepsiburada ve Trendyol'da aynı görünümlü fakat farklı ürün satan satıcılar var. Mümkünse mikrofonu ve ürünü aldığınız satıcıların adını veya linkini paylaşırsanız memnun olurum. Sistem aux tuşu ilemi devreye giriyor. Usb den müzik dinleme işlemine bir etkisi varmı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih Keskin

Autoline satıcısından aldım.

Trendyol ve Hepsiburada sayfalarında vardı. 

Mikrofonlu paket çok yüksek fiyatta geldi. 230TL

Elimde mikrofon olduğundan ben mikrofonlu paket şeklinde satılandan almadım. 

Aliexpress'te 5-6 Dolar. 1-2 Dolar vergi, PTT gümrük ücreti 15-20TL derken 100TL'yi buluyor diye, TR'den aldım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Furkan Kökoğlu

Direksiyon tuşlarından müziği veya videoyu değiştirebiliyor muyuz sağ sol yaparak ? 

Yorum bağlantısı
Semih Keskin
Furkan Kökoğlu yazdı:

Direksiyon tuşlarından müziği veya videoyu değiştirebiliyor muyuz sağ sol yaparak ? 

Yok maalesef. Sadece ses açma kısma mevcut. Onu yapan bir arkadaş vardı Facebook Fiestam grubunda ama ne kadar yapar sormadım. Danışın gruba girip olmadı.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Elinize sağlık.. Trend olduğu için mi orijinalinde yok? Ford yetkilisi olsam videonuzu seyrettikten sonra Ford adına hicap duyardım.

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Yurdaer Elay yazdı:

Elinize sağlık.. Trend olduğu için mi orijinalinde yok? Ford yetkilisi olsam videonuzu seyrettikten sonra Ford adına hicap duyardım.

2015 model aracımda var trend x te. Yanılmıyorsam 2016 belirli aydan sonra kaldırdılar aux girişini

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Semih Keskin
Yurdaer Elay yazdı:

Hayır Trend X olduğundan değil, 2017 Fiesta'larda Titanyum ve Titanyum X paketlerde de yok AUX girişi. 

Gerçekten ilginç bir seçim Ford adına. 2017 modelsin, aux gereksiz diyerek malzemeden kaçıyorsun.

Ü.Emre Kartal yazdı:

2015 model aracımda var trend x te. Yanılmıyorsam 2016 belirli aydan sonra kaldırdılar aux girişini

Doğru, 2016'nın üretiminde değişikliğe gidiyor AUX seçiminde.

Yorum bağlantısı
Semih Keskin

Dün bir şey dikkatimi çekti.

Telefon internetinin hızına bağlı olarak, Spotify, Youtube Music gibi uygulamalarda müziğin kalitesi değişebiliyor.

Dikkatimi çeken ise, düşük kalite müzik, telde ideal kalitede çalarken, modül üzerinden araç teybinde aktarıp çalınınca inanılmazdı düşüyor kalite.

Sonra yüksek kaliteye ayarladım. Kendine geldi.

Değişik bir tecrübe oldu.

Yarın telefona bir müzik atıp, öyle deneyeceğim. Belki de Bluetooth uyumsuzlukları nedeniyle olabilir dedi bir abimiz.

Yorum bağlantısı
Furkan Kökoğlu
Semih Keskin yazdı:

Dün bir şey dikkatimi çekti.

Telefon internetinin hızına bağlı olarak, Spotify, Youtube Music gibi uygulamalarda müziğin kalitesi değişebiliyor.

Dikkatimi çeken ise, düşük kalite müzik, telde ideal kalitede çalarken, modül üzerinden araç teybinde aktarıp çalınınca inanılmazdı düşüyor kalite.

Sonra yüksek kaliteye ayarladım. Kendine geldi.

Değişik bir tecrübe oldu.

Yarın telefona bir müzik atıp, öyle deneyeceğim. Belki de Bluetooth uyumsuzlukları nedeniyle olabilir dedi bir abimiz.

Modül kalitesinin etkisi, telefon ve modülün bluetooth 4.0-5.0 olmasıyla alakası var. Bluetooth 5.0 haricinde en iyi modül bile en kötü kablonun yerini alamaz. Bluetooth ciddi anlamda kalite düşüklüğüne neden oluyor. Test etmek istiyorsanız, FLAC kalitede ki bir sesi, kablo ve bluetooth ile dinleyin.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Dün listeye ekledim bugün alayım diye %53 zam yapmışlar.

Semih Keskin yazdı:

Autoline satıcısından aldım.

Trendyol ve Hepsiburada sayfalarında vardı. 

Mikrofonlu paket çok yüksek fiyatta geldi. 230TL

Elimde mikrofon olduğundan ben mikrofonlu paket şeklinde satılandan almadım. 

Aliexpress'te 5-6 Dolar. 1-2 Dolar vergi, PTT gümrük ücreti 15-20TL derken 100TL'yi buluyor diye, TR'den aldım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Metin Uzunoğlu yazdı:

Dün listeye ekledim bugün alayım diye %53 zam yapmışlar.

tibetli der ki: dünün alışverişini bugüne bırakma

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

tibetli der ki: dünün alışverişini bugüne bırakma

O tibetli yüzünden almadım, Sanayi ve Ticaret Bakanlığına ilettim konuyu.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

onlar ne yapsın ki

haksız fiyat artışı ile ilgilenen, denetleyen bir birimleri varmış

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Metin Uzunoğlu yazdı:

haksız fiyat artışı ile ilgilenen, denetleyen bir birimleri varmış

yani bişi yapamayacaklar, haksız derken ?

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

yani bişi yapamayacaklar, haksız derken ?

Muhtemelen...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...