İçeriğe Yönlendir

4 Mevsim Lastik Seçimi (Anket)

Fatih Kurhan

4 Mevsim Lastik Seçimi  

33 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Fatih Kurhan

Arkadaşlar 4 mevsim lastik olarak 2 yıldır piyasada bulunan 3 tepeli dağ işareti bulunan m+s ibaresi bulunan lastik markalarından hangisini tavsiye edersiniz. 

Michellin crossclimate 2 

Hankook kinergy 4 s2 

Continental allsezon

Goodyear

Bridgestone

Yorum bağlantısı
Talha Bilgi

Hangi ebat takacağınızı bilmiyorum ama Made in Kore Nexen Roadian HTX 4 mevsim kullanıyorum, suv kullanan arkadaşlar tavsiye etti, aşırı buz harici iyi dediler.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Michelin çok pahalı olduğu için yazlık ve kışlık ayrı takım almak daha ucuza gelmez mi uzun vadede?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Kurhan
Talha Bilgi yazdı:

Mişlen'in konforda 4. olması şaşırttı halbuki yumuşak lastik olarak biliyordum.

Usta lastik yanakları güçlendirilmiş olduğundan dolayı mı acaba lastik konfor dan ödün vermiş onu öğrensek iyi olurdu 

Yorum bağlantısı
Ömer Çayırtepe

Konuyu dağıtmak gibi olacak belki ama bu tarz lastiklerin uzun vade kullanıcı yorumlarını merak ediyorum. 2 sene Michelin Crossclimate kullandım, ilk sene yazın da kışın da tatmin ediciydi ama sonrasında yazın çok fazla kaymaya başladığını, düşük hızlardaki frenlemede bile sürekli olarak abs'nin devreye girdiğini gözlemledim. Sonrasında yaz-kış farklı lastik kullanmaya başladım.

• Beğen 4
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Ömer Çayırtepe yazdı:

Konuyu dağıtmak gibi olacak belki ama bu tarz lastiklerin uzun vade kullanıcı yorumlarını merak ediyorum. 2 sene Michelin Crossclimate kullandım, ilk sene yazın da kışın da tatmin ediciydi ama sonrasında yazın çok fazla kaymaya başladığını, düşük hızlardaki frenlemede bile sürekli olarak abs'nin devreye girdiğini gözlemledim. Sonrasında yaz-kış farklı lastik kullanmaya başladım.

Lastik üretim tarihi ve yapılan km. önemli

Yorum bağlantısı
Fatih Kurhan

Bazı test sonuçları olan Avrupa sitelerinde ve Türk sitesi olarak lastikavcısı sitesinde de crossclimate 2 den daha iyi sonuç veren hankook kinergy 4s2 var aralarında çok fiyat farkı yok. Bulunduğum illerdeki lastikçiler hepsi ama hepsi crossclimate sırt kısmının dışından yendiği söyledi ve bir kişi söktüğü crossclimate 2 yi gösterdi harbiden dıştan lastik yemiş ben rot ayarı ile alakalı dedim ama bilemedim

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Talha Bilgi yazdı:

2. versiyon bu. Bir miktar daha iyileştirilmiş. Bir şeylerden de ödün verilmiş olabilir.

Fatih Kurhan yazdı:

Usta lastik yanakları güçlendirilmiş olduğundan dolayı mı acaba lastik konfor dan ödün vermiş onu öğrensek iyi olurdu 

Firmalar, kolay kolay onun testini yapmazlar. Sonuca bakarlar.

Güçlendirilmiş lastik ise, her zaman idealdir. Konforu törpülesin çok da önemli değil bence.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Talha Bilgi yazdı:

o sıralama subjektif, ölçüm yapılmayan bir sıralama, 10 olması ile 9.5 olması arasında bir fark olmaz, ayrıca subjektif demek yorumu yapana bağlı demek. mesla ben ıslak zeminde frene bakarım

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Yazlık kışlık olarak Good Year kullandım. Bu sezon ilk kez kışlık Conti aldım, fiyatın uygun gelmesi sebebiyle birde yazlık Conti takım aldım. Umarım pişman olmayız :) 

Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)

Continental 860 takıli karda buzda yağmurda çok iyi ama kuru yol sıcak havada berbat

Fatih Kurhan yazdı:

crossclimate

Bir önceki lastiğim idi. Yağmurda çok iyi. Karda buzda beş para etmiyor. Dişleri yarıya inmeden desenler koptu tabanı bozdu. Hamak gibi sallanayordu araç ömrü bitmeden değiştirdim. Uzak durun derim.

tarihinde Hamit inan tarafından düzenlendi
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Fatih Kurhan yazdı:

Arkadaşlar 4 mevsim lastik olarak 2 yıldır piyasada bulunan 3 tepeli dağ işareti bulunan m+s ibaresi bulunan lastik markalarından hangisini tavsiye edersiniz. 

Michellin crossclimate 2 

Hankook kinergy 4 s2 

Continental allsezon

Goodyear

Bridgestone

gerçek 4 mevsim michelin sanırım yorutube testleri var ama fiyatrları 100 euro civarı sanırım kışlık lastik lar fiesta için 440 dan 640 oldu kışlıkda kumho kullanıyorum gayet memnunum nexen kullandımkullanıyorum güzel senin yazdıkların elit grup fiyatı uyuyorsa hangini alırsan al

Yorum bağlantısı
Fatih Kurhan
Hamit inan yazdı:

Continental 860 takıli karda buzda yağmurda çok iyi ama kuru yol sıcak havada berbat

Bir önceki lastiğim idi. Yağmurda çok iyi. Karda buzda beş para etmiyor. Dişleri yarıya inmeden desenler koptu tabanı bozdu. Hamak gibi sallanayordu araç ömrü bitmeden değiştirdim. Uzak durun derim.

Burada bulunduğum ildeki lastikçilerin hepsi sizin dediğinizi söyledi demekki gerçekten gerek yok markaya aldanmamak lazım bazen 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Fatih Kurhan yazdı:

Burada bulunduğum ildeki lastikçilerin hepsi sizin dediğinizi söyledi demekki gerçekten gerek yok markaya aldanmamak lazım bazen 

Kar buz yağmur şehir dışı bol ise kesinlikle Continental. Ayrıca yakıt tasarrufu yüksek bir lastik. Oradan çıkarır farkı.

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Ben fiyat performans olarak Falken derim. Kar performansı neredeyse normal kışlık lastik gibi. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Hiçbiri seçeneği olsaydı onu işaretleyecektim.

Fatih Evcin yazdı:

Arkadaşım mişleni 5 yıl net kullandı.

Ama nasıl kullandı orası önemli.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Ben oy verdim ama içlerinden birisini seçmek için verdim. Normalde yaz-kış ayrı kullanmayı tercih ederim. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Tam 21070 km yapmışım. Falken Alseason As210 kullanıyorum.  205/60/r16 . Sert olması dışında şikayet yok. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mert Gülkokan yazdı:

Hoşgeldin kodes nasıldı emoji1787.png

Tweeterde Yunan ve Ermenilerle uğraştım. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Metin Akbal yazdı:

Hiçbiri seçeneği olsaydı onu işaretleyecektim.

Ama nasıl kullandı orası önemli.

son 2 senesinde arkasında 750 kg altı karavan da bağlı idi. Arabasına iyi bakan gayet hoş kullanan bir çocuk :) 

Ben fiyatları da göz önünde bulundurarak Nokian dedim gerçi :D 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...