İçeriğe Yönlendir

Çatıdan Uçan Parçalar Arabaya Zarar Verirse

Ahmet Çalışkan
Çözüme git Çağlar Bayur tarafından,

Recommended Posts

Ahmet Çalışkan

Merhaba,

Dünkü lodosta komşunun çatısından kopan parçalar babamın aracına zarar vermiş. Komşu da araca verilen zararın kendi çatısından kopan parçalardan kaynaklı olmadığını söyleyip kabul etmiyormuş.

Tavanda ve bagajda ufak ufak göçükler olmuş.

Böyle bir durumda ne yapılabilir? Komşunun sorumluluğu nedir? Bizim ne yapmamız gerekiyor? Komşunun bir suçu var mı onu da bilmiyorum.

Başına böyle bir şey gelen varsa yardımcı olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Ahmet Caliskan yazdı:

Merhaba,

Dünkü lodosta komşunun çatısından kopan parçalar babamın aracına zarar vermiş. Komşu da araca verilen zararın kendi çatısından kopan parçalardan kaynaklı olmadığını söyleyip kabul etmiyormuş.

Böyle bir durumda ne yapılabilir? Komşunun sorumluluğu nedir? Bizim ne yapmamız gerekiyor? Komşunun bir suçu var mı onu da bilmiyorum.

Geçmiş olsun. Çatıdan demir su borusu düşmüş, Fiesta' nın tavan köşesinden sekip, 206' nın kaputuna saplanmıştı. Sanki bayrak dikmişler. Boru sahibini bulamadık haliyle :bambam3:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Geçmiş Olsun...

Bizim apartmanın çatısından 4 yıl önce Komşunun Broadway ve 95 E200 üzerine fırtınada parçalar düştü.Broadway kaput göçtü E 200 çamurluk ve tavan boya hasarı aldı.Kendilerine geçmiş olsun dedik ve Özür diledik ne yapacaklarını sorduk kendileri halledeceklerini belirttiler.Bana göre doğru olan hasarı bizim karşılamamızdı ama talep etmediler.

Mütahitin hatasıydı ve ev 2011 yapımıydı biz apartman olarak birleşip tekrar olmaması için çatıyı değiştirdik kendisi pek oralı olmadı malesef zaten suda giriyordu vesile oldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Ersev Kaya yazdı:

Sizin muhatabınız komşu değil, kasko diye düşünüyorum.

Kasko da yok. Babam çok mülayim bir insandır, "canın sağolsun komşu" der geçer :) ama kardeşim tutturdu yasal yollara başvurcam diyor. Görüntü falan da çekmiş hem araçtaki zararı hem de komşuyla olan tartışmasını. Akşam araçtaki zararı gösteren görüntüyü de atıcam.

Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz
Ahmet Caliskan yazdı:

Kasko da yok. Babam çok mülayim bir insandır, "canın sağolsun komşu" der geçer :) ama kardeşim tutturdu yasal yollara başvurcam diyor. Görüntü falan da çekmiş hem araçtaki zararı hem de komşuyla olan tartışmasını. Akşam araçtaki zararı gösteren görüntüyü de atıcam.

Kasko'nun amacı zaten kaza, doğal afetler vs. Dava sürecinde çok bir şey çıkacağanı düşünmüyorum. Doğal afet statüsünde bir durum, kasti yapılmış bir iş değil. Emsal kararlar araştırılıp ona göre hareket edilmedi diye düşünüyorum. Geçmiş olsun. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Aytac Sakal yazdı:

Özür diledik ne yapacaklarını sorduk kendileri halledeceklerini belirttiler.Bana göre doğru olan hasarı bizim karşılamamızdı ama talep etmediler.

Bizimkisi bırakın sormayı "tamam sokakta sadece benim çatım uçtu ama sizin araca zarar veren parçalar bizim çatıdan değil, karşı sokaktan geldi" diyormuş. Araç da onun evinin önünde duruyor tam.

Mehmet Muhip Yılmaz yazdı:

Kasko'nun amacı zaten kaza, doğal afetler vs. Dava sürecinde çok bir şey çıkacağanı düşünmüyorum. Doğal afet statüsünde bir durum, kasti yapılmış bir iş değil. Emsal kararlar araştırılıp ona göre hareket edilmedi diye düşünüyorum. Geçmiş olsun. 

Şöyle bir örnek var ama...

https://www.milliyet.com.tr/yazarlar/prof-dr-erol-ulusoy/park-etmis-oto-ya-cati-yikilirsa-2817606?sessionid=2

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Ahmet Caliskan yazdı:

tamam sokakta sadece benim çatım uçtu ama sizin araca zarar veren parçalar bizim çatıdan değil, karşı sokaktan geldi"

Tavır çok önemli İnsan olmak lazım öncelikle bana göre kendini küçük düşürmüş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Kasko yoksa kanıt parçalarıyla birlikte dava açılabilir ama sonucu meçhul. Adam sonuçta bilerek

isteterek zarar vermemiş. Hakime göre bilirkişiye göre sonuç değişir. Kasko böyle şeyler için var

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ahmet Caliskan yazdı:

Bizimkisi bırakın sormayı "tamam sokakta sadece benim çatım uçtu ama sizin araca zarar veren parçalar bizim çatıdan değil, karşı sokaktan geldi" diyormuş. Araç da onun evinin önünde duruyor tam.

Şöyle bir örnek var ama...

https://www.milliyet.com.tr/yazarlar/prof-dr-erol-ulusoy/park-etmis-oto-ya-cati-yikilirsa-2817606?sessionid=2

bu işçilik te kusur örneği, şu an olan fırtına

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

2010 da benim balkondan masa uçtu. Katlı ve yerde yatan masayı uçurdu. Bahçe duvarına düşüp arabaya sekmiş ev 5.kat. Arabanın kaputta göçükler vardı. Allahtan bir insana zarar vermemişiz. Ben arabanın masrafını ödemiştim. Şimdi balkonda hiçbirşey bırakmıyoruz yerde bile olsa masa vb. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Emniyetten tutanak tutulması lazımdı, eğer tutanak yok ise bir sonuç çıkmayabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Ahmet Caliskan yazdı:

Merhaba,

Ankarada gçöükçü var oraya götür yapdır zor durum

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Erdem Bozkurt yazdı:

binalarda dask haricindeki sigortalar karşılamazmı bu tip kazaları?

Aracın kaskosu vardır kasko yaptırı kime rücu edecekse yaptırır sanırım

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

[url=https://www.hizliresim.com/mxxkyqq][img]https://i.hizliresim.com/mxxkyqq.jpg[/img][/url]

Dünki lodosta 3 araba önümdeki araca çatıdan demir düstü arabanin hali bu...

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Fatih Evcin yazdı:

tek aile mi yaşıyor çatısı uçan evde

Hayır en az 10 daire vardır. Ama binanın sahibi tek

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Serkan Toker yazdı:

Doğal afet sayılıp kaymakamlık veya valilikler karşılamaz mı acaba zararı ?

önceden turuncu sarı alarm falan haberleri çıkıyor ya, onların sebebi bu, ödemez.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Benzer durum bir yakınım basina geldi kaskoda karsilandi kasko firması apartman yönetimine dava acti arac sahibine bilgi vermeden . Apartmanin bacasindan ucan malzeme oldugu belli olmasina yönetimin bunu kabul etmesine ragmen kasko davayi kayip etti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emirhan Sarıöz

Binalarin projelerinde ruzgar hesabi yapilir. Hicbir hesap dogal afet gibi durumlari hesaba katmaz. Catidan parca ucmasi yada catinin komple ucmasi siteyi, binayi yada yonetimi etkilemez. Bu durum muteahhit firmaya gider. Karsilikli davalarin sonu gelmez bi acmaza cikar. (Bakimi aksatilmis yada harici olmamasi gereken bir esya parca vb durumdan ilerlerseniz site yada yonetimi kistirirsiniz. Boyle bir durumda ruzgar hizi siddetinden ziyade yanlis olan yada olmamasi gereken uzerine gidilir ve sonuca ulasilir.) Dusuk ihtimal bile olsa zarar oranina gore deyip deymeyecegi katari kisiye kalmistir. Allah yardimciniz olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Serkan Toker yazdı:

Alanın doğal afet alanı olarak ilan edilmesi gerekir. 

dava açmaktan başka yolu yoktur. Kazanılmayacak dava da yoktur. Avukat ne kadar sağlamsa o kadar kazanma şansı artar. Altından girer üstünden çıkar, arabaya vuran nesnesinin kriminal incelemesi ile ilgili çatıdan geldiği ispatlanır, akabinde kopan parçaların tasarımı, bakımı veya başka olgularının hatalı olduğu da kanıtlanırsa davayı kazanırsınız. 

da, buna değer mi bilmem. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Serkan Toker yazdı:

Valilik ödüyor abi 1000 (Bin) TL kadar 😁

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...