İçeriğe Yönlendir

Braun Blendır (mikser) ile Yaşadıklarımız

Sani Gerşon

Recommended Posts

Sani Gerşon

Çok açıkça söylüyorum ki, almayın, aldırmayın.

Zamanında normal bir blendırın 2 katından fazla para vererek bu markayı tercih ettim. İlk zamanlar kilit mekanizması tam oturmadığı için (muhtemelen parça alışmamıştı) kilitten kapak kaçtı bi kere ve alet muhafaza ağzını rendeledi resmen.

1 senesini doldurmadan bir anda bıçakları döndürememeye başladı. İlk düşüncemiz motor tarafı dişlinin kırıldığı idi ama gözle inceleyince hazne kapağının dişlisinin dönmediğini gördük.

Ertesi gün aldık yetkili servise verdik. Servise verdiğimiz bıçağı döndüren dış dişli (bıçağın takıldığı) sağlamken onu da teslim alırken kırık bulduk. Neyse, teslimde dediler ki, maalesef garanti dışı. Neye dayanarak dedik, kullanım hatası. Yahu kapağın açıldığına dair bi ibare yok. Zorlandığına dair bi ibare yok ama garanti dışı dediler ve bitti.

Bizde üstüne tüketici hakem heyetine gittik. Hakem heyeti markadan savunma istedi ancak savunma gelmedi. Üstüne bilirkişi atandı. Bilirkişi yaptığı kontrolden 3 gün sonra karar açıklandı.

Karara göre maalesef ki talebimiz olumsuz karşılandı. Bunun sebebi hazne dış dişlinin kırık olmasından ötürü hatanın kimden kaynaklandığını bilememelerinden ötürü talebimiz uygun görülmedi.

Bende dedim ki, madem kapak çöp, bi içini açayım bakayım.

Açtım ki ne göreyim. Aslında dişliler sapa sağlam. Kırılan bi parça yok içeride. Sorun, hazne içine su almış. Sudan ötürü dişli muhafazası komple paslanmış. O kadar paslanmış ki, demir kapağın eksik tarafları var. Paslanan muhafaza, dönen dişlinin başlığı ile iyice yenmiş ve dişli boşa düşmüş.

Fotoğrafları görünce daha iyi anlayacaksınız birazdan.

İşin özü, burada bir tasarım hatası var. Bu kapağın su almayacak biçimde tasarlanmış olması lazımdı. Haznenin demir değil, aluminyum ya da plastik olmalıydı. Bir de yedek parça olmalıydı ki, bari değiştirebilelim.

Fotoğraflara gelirsek:

Üst kapağın içi göründüğü gibi:

8rdklls.jpg

Bıçağı döndüren dişlinin kırılmış hali (servisin kırdığı)

jmzipez.jpg

Bu dişlinin olması gerektiği yer

3ew44mb.jpg

Dişli grubu haznesinin içi ve dişli başının yediği yuva

8wc31by.jpg

Bu da orayı yiyen dişlinin başı

b70tqe8.jpg

Tekrar söylüyorum, almayın aldırmayın. 3'te 1 fiyatına Fakir falan var, 3 kere bozulsa ancak zarar edersiniz.

Kırmızı ile yuvarlak içine aldığım yerler gözükmüyor galiba, resimleri büyütürseniz daha net görürsünüz.

• Beğen 5
  • Şaşkın 2
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Geçmiş olsun tasarımı berbat ötesi. Antifriz kullanılmayan motor bloğu gibi olmuş. 

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Braun’u Tükiye’ye Fakir ithal ediyor diye biliyorum. Fakir ile görüştün mü?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Pc'den bakıyorum fotolara. Blendır içinde yapılan karışımların meyve vs asitleri böyle pas yapmamalı. Sanki bu ünite yıkanmış gibi

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
(düzenlendi)

Braun ile bundan 3-5 sene önce yine buna benzer saçma bir konu yüzünden günlerce takıştık. Şahsen ateş ölçeri ve diş fırçası dışında kullanmıyorum. Ateş ölçer bozulursa alternatiflere yöneleceğim de diş fırçası zor gibi duruyor... Sıkıntı bir firma. Kendine muhtaç etmeyi çok seviyor. ürettikleri cihazların çoğu yine ona bağlı bir parça olmadan çalışmıyor.. Örnek olarak ateş ölçeri ucundaki plastik parça olmadan çalışmıyor ve sürekli yenilenmesi lazım. Diş fırçası yine aynı.. Artık büyük bir durum yoksa Türk firmalarına yöneliyorum. Vestel gibi... Bozulursa da bozulur deyip beklentimi de düşük tutuyorum..

tarihinde Tayfun Aydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Geçmiş olsun. Şu an sanırım zincir marketlerin birinde King marka blender 99 lira idi.

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

10 yıldır tık demeden çalışan braun el mikserim var, Allah Allah 🤔

Çok geçmiş olsun, Rabbim kimseyi servislere muhtaç etmesin.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Kapak bulaşık makinesinde yıkandı mı? Denize atılmış da, 3 ay sonra çıkartılmış gibi duruyor?

• Beğen 5
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Evli olsaydın blenderla falan uğraşmazdın. Evlen Sani 🤓

Şaka bir yana ben ateş ölçerini kullanıyorum. Çocuk düşürdüğü için bozulmuştu aradım braun u tamir ettirebilmek için tamir bu cihazlarda mümkün değil ama arızalı cihazı gönderirseniz yeni ve 2 yıl garantilisini özel indirimle gönderebiliriz demişlerdi. Piyasanın 3 te 1 fiyatına yenilemiştim bu sayede. Onun dışında annemler mutfak robotu var 20 yıllık falan hala tık demedi sürekli kullanıyorlar. 

Fotoları ile şikayet vara yükle Sani Twitter da etiketle kesin sonuç alırsın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Ben geçen sene aldım braun siyah olanlardan. Şimdilik sıkıntı yok. Kılavuzunda yıkanabilir parçalar ve yıkanmaması gereken parçalar diye uyarı vardı. Onlara uyuldu sanırım. Bence de almanya’ya mail atın

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Bulaşık makinesine konuldu mu? Makinelerdeki parlatıcı çok fena bir çözücüdür. Bütün sızdırmazlık ekipmanını bozar. MUhtemelen bu sebepten dolayı içine su almıştır. Hiç bir cihaz bu denli sızdırır halde sahada satışta olamaz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Hüseyin Sönmez yazdı:

Bulaşık makinesine konuldu mu? Makinelerdeki parlatıcı çok fena bir çözücüdür. Bütün sızdırmazlık ekipmanını bozar. MUhtemelen bu sebepten dolayı içine su almıştır. Hiç bir cihaz bu denli sızdırır halde sahada satışta olamaz.

Bu uyarı da vardı. Makinede yıkanır yıkanamaz parçalar

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Eren Yavuz

Fakirde bunlar gibi sorunlu,tamir için yenisi kadar fiyat çıkarıyorlar maalesef.

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Geçmiş olsun Sani, bu parçalar normalde galvaniz sac olmalı ve bu kadar paslanmamalı kesin sen bir şeyleri yanlış yaptın [emoji41][emoji848]

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Amerika’da olsak,kapağı bulaşık makinesine sokmayın uyarısı yok diye dava açardık😬

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
Cem Işık yazdı:

Amerika’da olsak,kapağı bulaşık makinesine sokmayın uyarısı yok diye dava açardık😬

Zengin olurduk. Evdeki kedim bu durumdan pisikolojik olarak etkilendi derdik. 

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Kerem Kurluva

Başlık mesajındaki açıklamaları, THH savunmasında belirtseniz, karar lehininize çıkardı büyük ihtimalle..
Benzer olmayan, fakat kullanıcı hatası olma ihtimalinin fazla görüldüğü bir ürün (Asus oyun monitörü) arızası için, satıcı firmadan savunma gelmeyince, (Kadıköy' deki) heyet, tüketiciyi haklı bulmuştu.

Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Hüseyin Sönmez yazdı:

Zengin olurduk. Evdeki kedim bu durumdan pisikolojik olarak etkilendi derdik. 

Bir kedim bile yok.. öyle fasfakiriz

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım

2.dünya savaşından kalma paslı makine gibi duruyor. Yazık ya

Servis kullanıcı hatası diye paslanmayı söylemiş olabilir mi? Kolay kolay paslanmaması gereken kısım çünkü

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Şimdi düşündüm de evimde braun marka küçük ev aleti yok. 

Fotoğraflardan gördüğüm ürün sorunlu. Bunu bir şekilde sosyal medyada yaymak lazım. Braun'a mail atmak da çözüm. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mehmet Ozyurek yazdı:

Neden ıslatırsın ki.   Olacağı bu işte. 

Servet Aydın yazdı:

Pc'den bakıyorum fotolara. Blendır içinde yapılan karışımların meyve vs asitleri böyle pas yapmamalı. Sanki bu ünite yıkanmış gibi

Ünite tabii ki yıkandı. Sonuçta içinde meyve sebze hatta et rendeleniyor. Doğal olarak kirleniyor, bakteri ürer. Yıkanması şart.

Cem Işık yazdı:

Kapak bulaşık makinesinde yıkandı mı? Denize atılmış da, 3 ay sonra çıkartılmış gibi duruyor?

Yıkandı abi. Sürekli elde yıkandı ancak 1 kere bulaşık makinesine girdi.

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ben geçen sene aldım braun siyah olanlardan. Şimdilik sıkıntı yok. Kılavuzunda yıkanabilir parçalar ve yıkanmaması gereken parçalar diye uyarı vardı. Onlara uyuldu sanırım. Bence de almanya’ya mail atın

Hüseyin Sönmez yazdı:

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bu uyarı da vardı. Makinede yıkanır yıkanamaz parçalar

Yıkandı arkadaşlar. Ancak makinede yıkanması içindeki parçanın paslanmasına sebep olamaz. Bu ürünün su göreceği bir gerçek. Tasarımsal olarak paslanmaz parçalar kullanılması gerekmez miydi?

Eren Yavuz yazdı:

Fakirde bunlar gibi sorunlu,tamir için yenisi kadar fiyat çıkarıyorlar maalesef.

Fakir tamir setleri var piyasada. İçini ben açıp değiştiriyorum elektronik hariç. O sebeple bozulsa da sorun değil. Zaten 3'te1 fiyatına ürün. 3 kere sıfırlasak braun'un fiyatına hala yaklaşmıyor.

Ercüment Yıldırım yazdı:

2.dünya savaşından kalma paslı makine gibi duruyor. Yazık ya

Servis kullanıcı hatası diye paslanmayı söylemiş olabilir mi? Kolay kolay paslanmaması gereken kısım çünkü

Servis bu açtığım bölümü hiç açmamış. İlk kez ben açtım. Sadece gözle kontrol yapmış.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Son yıllarda üretilen küçük ev aletlerinde, bazı üreticiler bilinçli olarak ürünlerinin tamir edilmesini istemiyorlar.

Braun firmasından aldığım saç kurutma makinesi ( Her şeyi sağlam sadece pervanesinin pallerinden biri kırıldı ve pervane satılmıyor, üretilmiyor) ve ütü , üç dört sene güzel çalıştıktan sonra  çok basit arızalar nedeni ile çöp oldular. Servisleri bile bu durumdan şikayetçi ancak adamların üretim planlamaları tamamen bu yönde.

Ne yapılabilir sorusunun cevabını küçük ev aletlerinde arçelik, beko, grundig, bosch gibi yaygın servis ağı olan firmalardan ürün alarak çözmeye çalışıyorum.

Kafanıza takmayın, Tefal, Moulinex gibi firmaları da kafanızda çok kaliteli yerlere oturtmayın. Grundig bir saç kurutma makinesi yapmış, hem kalite hem uygun fiyat. Bosch bir el blenderi yapmış paslanmaz metal ağzım açık kaldı. Alternatif çok alternatiflere yönelin.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...