İçeriğe Yönlendir

Yağ Filtresi Sökme/Takma Aparatı

Bekir Çelik

Recommended Posts

Bekir Çelik

Merhaba arkadaşlar.

Aracın filtrelerini kendim değiştiriyorum ama yağ filtresini aparat olmadığı için sökemiyorum. Tavsiye edebileceğiniz, kullandığınız bir ürün var mı acaba? Pense şeklinde, kelepçe şeklinde vs olanları var sanırım.

Teşekkür ederim şimdiden.

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Metin Akbal yazdı:

Triger kayışından sökme aparatı yapan vardı :)

Kemerle bile sökülür yeterli alan varsa 😃

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Bekir Çelik

Kemerle sökülebildiğini ben de biliyordum da, beni asıl düşündüren geri takması. :) Malum iyi sıkamazsak uğraşır dururuz. Sürekli kullanacağım bir aparat alsam daha iyi olacak.

Ustalar şunu kullanıyor da, anahtar takımları gibi numarası, ölçüsü var sanırım bunun da:

749562327_tn50_0.jpg?1638460

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
Kemerle sökülebildiğini ben de biliyordum da, beni asıl düşündüren geri takması. [emoji4] Malum iyi sıkamazsak uğraşır dururuz. Sürekli kullanacağım bir aparat alsam daha iyi olacak.

Ustalar şunu kullanıyor da, anahtar takımları gibi numarası, ölçüsü var sanırım bunun da:

Filtre aletle sıkılmaz elle sıkılması yeterlidir

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Kemerle sökülebildiğini ben de biliyordum da, beni asıl düşündüren geri takması. [emoji4] Malum iyi sıkamazsak uğraşır dururuz. Sürekli kullanacağım bir aparat alsam daha iyi olacak.

Bende usteki dandik olandan var sokuluyor yeni alsam senin gibi pense olanindan alirim ama sıkarken cok sıkma cok az anahtarla yada biraz kuvvetle elle sıkmam yeterli neden oluyor bilmiyorum ama kendi zaten sıkıyor bir sekilde
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Askeri palaska ile cok rahat sökülür.. Yıllarca ailedeki toyota onunla söküldü.. Hiç pensesi anahtarı olmadı garibimin 😄

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Oğuzkan Erışık yazdı:

Kemerle bile sökülür yeterli alan varsa 😃

Arabaya yağ ekleyeceğim kapağa asildim açamadım Allah Allah ne kadar sıkıştı bu dedim. Bezi koydum var güç abandım bir baktım yağ filtresi elime geldi :)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Hamit inan yazdı:

Arabaya yağ ekleyeceğim kapağa asildim açamadım Allah Allah ne kadar sıkıştı bu dedim. Bezi koydum var güç abandım bir baktım yağ filtresi elime geldi :)

Sen bari yapma 😃

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Oğuzkan Erışık yazdı:

Sen bari yapma 😃

O aralar başka bir kafa yaşıyordum. Araba kumandasını evin kapıya tutmalar açılmayınca pili mi bitti bunun diye durup bakmalar :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Serhat Işık

Bu aparatlar arabanın motor bölmesindeki müsaitliğe göre değişiyor.  ona göre bakın alın derim.

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Bekir Çelik yazdı:

Merhaba arkadaşlar.

Aracın filtrelerini kendim değiştiriyorum ama yağ filtresini aparat olmadığı için sökemiyorum. Tavsiye edebileceğiniz, kullandığınız bir ürün var mı acaba? Pense şeklinde, kelepçe şeklinde vs olanları var sanırım.

yag filtresinin  yerini ve görselini paylasabilirmisin ona göre çözüm üretelim 

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Bekir Çelik yazdı:

Merhaba arkadaşlar.

yag filtresinin  yerini ve görselini paylasabilirmisin ona göre çözüm üretelim , internetden bakdım tas tip filtre sökücü alacaksın kayış kemer tiplerle sökülmüyor zamanında ben aldım daha 1 tane sökemedim onla izeltaş almısdım birde , örnegi paylasıyorum aracına bir tane yag filtresi al onla sanayiye parçacılarda bakacaksın artık  uyumlu olan bir de Tkol, boynu bükülen lokma ara uç birde tasın üstüne geçen 24-27 mi olur lokma ucu  https://www.nalburcuk.com/urun/ceta-form-n14-027414-tas-tipi-yag-filtre-sokme-anahtari-aluminyum

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Bekir Çelik
Erkan Işık yazdı:

yag filtresinin  yerini ve görselini paylasabilirmisin ona göre çözüm üretelim , internetden bakdım tas tip filtre sökücü alacaksın kayış kemer tiplerle sökülmüyor zamanında ben aldım daha 1 tane sökemedim onla izeltaş almısdım birde , örnegi paylasıyorum aracına bir tane yag filtresi al onla sanayiye parçacılarda bakacaksın artık  uyumlu olan bir de Tkol, boynu bükülen lokma ara uç birde tasın üstüne geçen 24-27 mi olur lokma ucu  https://www.nalburcuk.com/urun/ceta-form-n14-027414-tas-tipi-yag-filtre-sokme-anahtari-aluminyum

@Erkan Işık ustam, videonun tam şurasında görünüyor:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...