İçeriğe Yönlendir

Yatan Araç

Yücel Gezgin

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Yurdaer Elay yazdı:

Yenge kullanmıyor mu hiç aracı?

henüz değil :)

bu arada sonunda tatil başladı, evdeyim, tabii hemen benzin alıp turladım, sorun yok :)

esas sorun yarın, bakımı geldi, öpecekler valla :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Ali Cihangiroğlu yazdı:

henüz değil :)

bu arada sonunda tatil başladı, evdeyim, tabii hemen benzin alıp turladım, sorun yok :)

esas sorun yarın, bakımı geldi, öpecekler valla :D

Benim de fif'ye bakım yaptırmam lazım. Yağı (5w40 Selenia) ve filtreleri (Opar) kendim aldım. İşçiliğe de herhalde en az 100 lira veririm gibi geliyor. Hayırlısı bakalım :) 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Yurdaer Elay yazdı:

Benim de fif'ye bakım yaptırmam lazım. Yağı (5w40 Selenia) ve filtreleri (Opar) kendim aldım. İşçiliğe de herhalde en az 100 lira veririm gibi geliyor. Hayırlısı bakalım :) 

şimdi garantiydi mahkemeye verdi uğraşamayacağım o yüzden gidip yaptırayım diyorum, arada geri kamerayıda taktırıcam serviste, belki indirim falan olur bir deneyeyim hele....

garanti derdi olmasa bende kendim halledeceğimde gidelim bakalım...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

esas sorun yarın, bakımı geldi, öpecekler valla

100 lük kılyon olmuş 500, bakım düşünülür mü yahu

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

100 lük kılyon olmuş 500, bakım düşünülür mü yahu

100 lük neleeer 500 oldu, 30 luklar 380 olmuş sen ona bak :)

ekonomi sıkıntı olunca batıyor herşey, aha bugün aileyle sahile gittim, çay kahve ye iç bir baktım duman olmuşum, ve daha zamlar gelmedi bile,2-3 aya bir  %50 min zam daha yiyince bakalım ne yapacağız, devir ekonomi ötesi devri artık, hayatta kalma moduna az kaldı :)

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
(düzenlendi)

itina ile araç dolaştırma hizmeti verilir metresi 0,25 kuruş.

tarihinde Ümit Türk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Cihangiroğlu yazdı:

100 lük neleeer 500 oldu, 30 luklar 380 olmuş sen ona bak :)

ekonomi sıkıntı olunca batıyor herşey, aha bugün aileyle sahile gittim, çay kahve ye iç bir baktım duman olmuşum, ve daha zamlar gelmedi bile,2-3 aya bir  %50 min zam daha yiyince bakalım ne yapacağız, devir ekonomi ötesi devri artık, hayatta kalma moduna az kaldı :)

32 liraya sipariş verdiğim intiba döner dürüm 65 lira olmuş.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Muharrem Karagülle
Yurdaer Elay yazdı:

Yurdaer Bey,Orjinal opar filtre takımına ne kadar ödediniz öğrenebilirmiyim.

Yetkili serviste kampanya varmış komple opar filtre takımı ve opar olio yağ ile bakımı 850 tl ye yapıyorlar.Bilginiz olsun.En yakın servis 1 saatlik mesafede olduğundan ben gidemedim.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

aha servise gittim veee bakım yaptıramadım, yağ filtresi yokmuş, Türkiyede yokmuş hatta, yurtdışından gelmesini bekliyorlar, kaza yapan araç vardı, 2 aydır yatıyormuş, parça yok :(

Hatta reno Törkiş demişki, gelen araçların yağ filtresini yıkayın tekrar takın..... :shok:  tabii hadi leeen dedim...

şimdi filtre bulmam lazım, piyasada yokmuş göyaa.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Cihangiroğlu yazdı:

aha servise gittim veee bakım yaptıramadım, yağ filtresi yokmuş, Türkiyede yokmuş hatta, yurtdışından gelmesini bekliyorlar, kaza yapan araç vardı, 2 aydır yatıyormuş, parça yok :(

Hatta reno Törkiş demişki, gelen araçların yağ filtresini yıkayın tekrar takın..... :shok:  tabii hadi leeen dedim...

Bu olayı iki sene evvel hava filtresinde yaşadım. Merkezi arayarak teyit etmek istedim ve gerçekten de hiç bir bayilerinde olmadığını teyit ettiler. Bazen oluyor maalesef.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Sani Gerşon yazdı:

Bu olayı iki sene evvel hava filtresinde yaşadım. Merkezi arayarak teyit etmek istedim ve gerçekten de hiç bir bayilerinde olmadığını teyit ettiler. Bazen oluyor maalesef.

piyasada dolu var bayide nasıl yok...

alıp gitsem, şu orjinal sanırım

https://www.renaulttoptancisi.com/urun/yag-filtresi-clio-4-0-9-1-2-tce-clio-5-1-3-tce

bayi hemen orjinal olacak yoksa garanti gider, senin akdığın sistemde görünmeyecek vs. falan dedi hemen, parça orjinal garantide gitmez ama işte uğraştıracaklar işte...

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Muharrem Karagülle yazdı:

Yurdaer Bey,Orjinal opar filtre takımına ne kadar ödediniz öğrenebilirmiyim.

Yetkili serviste kampanya varmış komple opar filtre takımı ve opar olio yağ ile bakımı 850 tl ye yapıyorlar.Bilginiz olsun.En yakın servis 1 saatlik mesafede olduğundan ben gidemedim.

Yağ, yakıt ve diğer filtreler dahil Ekim sonu 310 TL vermiştim şu an 385 TL olmuş. Aldığım filtreler ne kadar orijinal tabi bilemiyorum lakin yorumlara bakarak karar vermiştim.

FİAT LİNEA FİORİNO 1.3 Mjt Euro 4 Opar Filtre Yağ Bakım Seti Fiyatları ve Özellikleri (n11.com)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Sani Gerşon yazdı:

İki sene öncesinde Kadjar hava filtresi bulunmuyordu, serviste hava filtresi hariç bakım yapıp gönderiyorlardı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Mahmut Yıldız yazdı:

İki sene öncesinde Kadjar hava filtresi bulunmuyordu, serviste hava filtresi hariç bakım yapıp gönderiyorlardı. 

bakım dediğin zaten masal, sarf malzemeleri değişiyor, bunların zaten garantiyle alakası yokta neyse, en önemlisi yağ ve filtresi, tepem atacak gidip dışarda yaptırıcam, orjinal parça ve onaylı yağ ve faturalı, mesela Bosch serviste, neyseki 5000 km de araç biraz bekleyim hele, haa bu arada 2000 tl falan bakım derlerse avuçlarını yalarlar, vermem yaptırmam garantide bozulmaz...

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Cihangiroğlu yazdı:

bakım dediğin zaten masal, sarf malzemeleri değişiyor, bunların zaten garantiyle alakası yokta neyse, en önemlisi yağ ve filtresi, tepem atacak gidip dışarda yaptırıcam, orjinal parça ve onaylı yağ ve faturalı, mesela Bosch serviste, neyseki 5000 km de araç biraz bekleyim hele, haa bu arada 2000 tl falan bakım derlerse avuçlarını yalarlar, vermem yaptırmam garantide bozulmaz...

Su bitecek kuruyup öleceğiz yandık diyordun abi yağ filtresi bitti. Nasıl kahinsin anlamadım gitti :crazy: 

Memlekette süperkahraman ve kahin yetişmiyor arkadaş. 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
İlkay Başaran yazdı:

Su bitecek kuruyup öleceğiz yandık diyordun abi yağ filtresi bitti. Nasıl kahinsin anlamadım gitti :crazy: 

Memlekette süperkahraman ve kahin yetişmiyor arkadaş. 

onlar olacak İlkay, kaçış yok ve kesin  yaz kenara....

yağ fitresi dolu piyasada, ben alırsam adamlar sistemde göremiyormuş garantiden çıkarmış :)

TS12047 belgesi olan her yerde orajinal ve onaylı malzemeyle yaptırır geçerim arkadaş..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

ben alırsam adamlar sistemde göremiyormuş garantiden çıkarmış 

tamam; km en doldu ise, bakım parçasını tedarik edene kadar ikame araç verecekler ise iyi, sorsana m. hizmetlerine

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Çağlar Bayur yazdı:

tamam; km en doldu ise, bakım parçasını tedarik edene kadar ikame araç verecekler ise iyi, sorsana m. hizmetlerine

hakikaten, sinir edeyim biraz...

mesela Ford ne demiş...

https://www.ford.com.tr/ford-hakkinda/ford-deneyimi/sikca-sorulan-sorular/ozel-serviste-bakim

Aracıma Özel Serviste Bakım Yaptırırsam Garantim Bozulur mu?

Müşteriler garantili araçları ile ilgili yetkili servis dışında (Özel Servis) de bakım yaptırdığında aracın garantisinin sona erip ermeyeceğini sorgular. Araca özel serviste yapılacak işlemlerin Ford Otosan(F/O) standartlarında ve F/O onaylı malzemeler ile yapılması gerekmektedir. Ayıca bu yapılan işlemleri ibraz eden bir fatura almalı ve bu faturayı saklamalıdır. Araçla ilgili ilerleyen dönemde oluşabilecek sorunlarda yetkili serviste bu fatura ibraz edilmeli ve yapılacak garanti başvurusu sonrasında değerlendirme garanti müdürlüğü tarafından yapılarak bilgi verilebilir.(Garantiye girer ya da girmez bilgisi bizim tarafımızdan kesinlikle verilmez.)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Çağlar Bayur yazdı:

yasa böyle zaten

neyseki 5000 km de araç, ne dersin yağı değişeyimmi, çapak vs olayından şüpheliyim, yoksa bekleyeyimmi...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Cihangiroğlu yazdı:

haa bu arada 2000 tl falan bakım derlerse avuçlarını yalarlar, vermem yaptırmam garantide bozulmaz...

Bu rakam çıkacak. Fiyat alabilirsiniz gitmeden de.

Ali Cihangiroğlu yazdı:

neyseki 5000 km de araç, ne dersin yağı değişeyimmi, çapak vs olayından şüpheliyim, yoksa bekleyeyimmi...

5000km de ise bekleyin zaten.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Sani Gerşon yazdı:

Bu rakam çıkacak. Fiyat alabilirsiniz gitmeden de.

5000km de ise bekleyin zaten.

bu rakamsa servisi zaten beklememe gerek yok :) yetkili yerler mevcut, hallederiz...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Senesi mi doldu? Ne çabuk yahu? :) 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Yurdaer Elay yazdı:

Senesi mi doldu? Ne çabuk yahu? :) 

öyle vallahi, zaman su gibi aktı geçti, birşey olmaz aslındada bakım iyidir, ilk değişim fazla uzatmadan yağını değişeyim diyorum, malum durum ortada, son aracım olabilir, bakmak lazım :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...