İçeriğe Yönlendir

Kış Aylarında Yaz Lastiği Kullanmak

Kadir Kaya29

Recommended Posts

Ahmet Kaleli

4 yıldır michelin 4 mevsim lastik kullanıyorum.Bu sene ilk defa aracın kaydığını hissettim.Hatta sağ sol derken toparladım arabayı.Demekki değişim vakti gelmiş.Yine 4 mevsim alacağım.Yer:Ankara

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Arada sırada kullanmama rağmen Ateşli’ye yine de kış lastiği aldım ve taktırdım.

Neden ? Çünkü çok param var. :fiuw:

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Mişlen 4 mevsim ile Uludağ'a çıktık geçen gün gerçekten güzel lastik hakkındaki tüm olumsuzlukları sildim kafamdan.

Bu lastikten alacağım seneye :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

fransızlar görse ağlardı crossclimate güzel lastiktir de bir yere kadar, buraya kadar yani

araba biraz ağır olmalı o zaman sonucu daha iyi

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
85e06738a9c3f01e4582f49c009e59f5.jpg
Köy yollarına girdik burayı geçemedik ama [emoji3] 

Cx3 ise düz duvara tırmanır zaten
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Servet Aydın yazdı:

Cx3 ise düz duvara tırmanır zaten

Tırmanmaya gayret etti ama lastik yetersiz kaldı abi :) Orada kaldık :D 

ama 1.3 dizel Corsa geçti gitti :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
İlkay Başaran yazdı:

Don lastiği? :crazy:

Kar yağınca kar lastiği, don olunca don lastiği der bi kamyoncu atasözü.:p

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Selim Bilgin

Havalar birden ısındı, yazlıklara geçmek aklımda ama henüz fırsatım olmadı.

Bugün 10 yıldır her gün döndüğüm ve her arabamı zorladığım çok geniş bir yonca kavşakta yandaki passat sıkıştırınca gaza bastım, tam kavşağın içine kırınca çok fena kaydım dört tekerden. Resmen lastiğin yerle teması kesildi, sağımda bana aşırı yakın giden motorcuya vurmamak için açıyı da genişletemedim, refleksle kurtardım bir şekilde ama panik olsa kaza yaptıracak bir pozisyondu. İlk baktığım hava sıcaklığı oldu ve 22 dereceydi. Tamam yola göre fazla hızlıydım ama arabayı da yolu da iyi tanıyorum, hava soğuk olsa ya da yaz lastiği olsa böyle kaymazdı.

Lastik konularında sert görüşlerim var genelde, doğru olduğunu tasdik etmiş olduk, en kısa zamanda gidip yazlıklarımı takıp aynı hızla tekrar gireceğim oraya, bakalım ne olacak. :D

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

7 dereceden sonrası tehlike aslında. bende tecrübe etmedim ama bakıma falan gittiğimde ustalarım ciddi şekilde uyarıyorlardı. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

1 Nisan da degisirim diyordum. Ama yola gidicem, o tarihte. Dönüşte yazlıklara geçicem ben de

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Ben bu haftanın hava durumuna bakarak cumartesi yazlıklara geçtim. Bu hafta sonu hem havalar ısınacak hem de 1 Nisan itibariyle ticarilerde yasak kalkacağı için lastik değişim sırası çok olacaktır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

İstanbul'da her şey sırayla.

Randevu aldım Perşembe'ye bakalım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

100 km hız ile frende 5, 6 metre fark ediyor. Isındıkça fren mesafesi uzuyor. Defansif sürüş şart kışlık ile devam edilecekse şart 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Evren Erakçora yazdı:

100 km hız ile frende 5, 6 metre fark ediyor. Isındıkça fren mesafesi uzuyor. Defansif sürüş şart kışlık ile devam edilecekse şart 

bence bu kadar eğitimsiz cahil cühela kontrolsüz embesilin araba kullandığı trafikte sürekli şart.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf

Kışın araba kullanmam, kış lastiği de bu yüzdendir ki takmıyorum. Kullansam güzel bir Nokian alırdım sanırım ama ihtiyaç hasıl olmadığından araba aküsü bitene kadar bekliyor aylarca güneşi görür görmez direkt sıvı - filtre - lastik bakımına gidiyor temizliği yapılıyor 9 ay keyfi çıkarılıyor. Nedense ilk 15 gün gaza dokunamıyorum sanki parçaların o kadar aradan sonra harekete alışmaya ihtiyacı varmış gibi geliyor. Belki saçma ama öyle işte.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Kışın kullanılan yaz lastiği artık çöptür. Hamuru işe yaramaz. Ne kadar diş olursa olsun lastik plastik gibi sertleşiyor

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...