İçeriğe Yönlendir

1990 Model Corolla Hikayesi

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu

Amca ikinci sahibi. 400.000km’de. Araba yürüyor ama nasıl bu haliyle yürüyor anlamak zor. Adamın elini attığı şey dökülüyor. 30 sene dile kolay. 

video, araba tamir olurken yanda oturup izliyor hissi verdi

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Araba yürüyor ama nasıl bu haliyle yürüyor anlamak zor.

Toyota bu tabi yürür🥸

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

capon power... bikaç sene önce çöpe atardı bu şımarık piyasa

O şehirli piyasası. Video sonundaki amca tam bir toyota profili değil mi ama :) taşrada böyle amcalar çok

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Şimdiki Toyota lar öyle mi azizim. Hybrid olmasa 500 bin km yi göremeyecekler utanmasalar [emoji4]

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Bu kasa 1.6 GL vardı, 91 model. Sesi efsanedir. Gidişi ve konforu yılına göre çok güzeldi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selim Bilgin yazdı:

Bu kasa 1.6 GL vardı, 91 model. Sesi efsanedir. Gidişi ve konforu yılına göre çok güzeldi.

emisyonsuz kısıksız yıllar :f1: dpf yok esp yok abs yok kat yok, bol patinalj lı lastik yakmalı .. missssss

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Çağlar Bayur yazdı:

emisyonsuz kısıksız yıllar :f1: dpf yok esp yok abs yok kat yok, bol patinalj lı lastik yakmalı .. missssss

Olsa da binsek diyeceğim de olup da binmeyenler var. :D 

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

Çok yakın hissettim kendimi. Toyota’nın uzun ömürlülük sırrını çözdük galiba. YOK.. 😂😂

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
O şehirli piyasası. Video sonundaki amca tam bir toyota profili değil mi ama [emoji4] taşrada böyle amcalar çok

Bizim yan mahallede oturuyor bu amca. Plaka da yabancı gelmiyor.
Merak ettim bir ara gidip bulacağım bu Uludağ Otoyu.

Yakın bir abimde var aynı kasa inanılmaz sessiz bir araç şaşırmıştım 90 model araba bu kadar sessiz olmasına . Hem motor sessiz hem de genel olarak tak tuk ses yoktu arabada.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Japon muhendislerin büyük bir teşekkür borcu var,güzel işcilik,araç sahibinğnde ömrü uzamıştır bu araç sayesinde..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Sehirimde olsa kesin bu dukkana giderim son kasa bmw ye de bakiyor ölmüs torosa da tam esnaflar edirnede 15 yasindan eski bir araci sanayideki dukkanlarin %80 bakmaz biz anlamiyoruz derler. 81 ladami muayenede kaldi 20 yillik musterisi oldugum dukkan hatir gönül icin yapti

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Bir kaç zamandır denk geliyorlar bana da. Videolar çok uzun olduğu için izlemeye eriniyordum açıkçası.

Sırf Toyota 'nın hatırına izledim.

Beğenen vardır beğenmeyen vardır. Saygı duyarım.

Lakin ben yaklaşık iki saatlik videonun muhtemelen bir buçuk saatini temizlik izleyerek geçirdim. Bol bol "sarı güç" ve balata spreyi...

Bu zamanda usta bulmak zor. İşini yapana dört elle sarılmak lazım. Ona lafım yok.

Teknik anlamda daha doyurucu olduğuna inandığım Samsun 'daki Oto Tamircim favorim.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Recep Selim Kaya yazdı:

Bir kaç zamandır denk geliyorlar bana da. Videolar çok uzun olduğu için izlemeye eriniyordum açıkçası.

Sırf Toyota 'nın hatırına izledim.

Beğenen vardır beğenmeyen vardır. Saygı duyarım.

Lakin ben yaklaşık iki saatlik videonun muhtemelen bir buçuk saatini temizlik izleyerek geçirdim. Bol bol "sarı güç" ve balata spreyi...

Bu zamanda usta bulmak zor. İşini yapana dört elle sarılmak lazım. Ona lafım yok.

Teknik anlamda daha doyurucu olduğuna inandığım Samsun 'daki Oto Tamircim favorim.

VW’ci olan mı

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

VW’ci olan mı

Ağırlık VW grubu olabilir. Ama teknik tekniktir.

Portföyünde diğer markalar da var. Tofaş yok ama.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Benim rahmetli Honda'nın boğaz kelebeğini de böyle söküp bir güzel temizlemişti yaşlı bir usta. Sonra da takıp koklaya koklaya ayarını yapmıştı. Hayranlıkla izlemiştim.

Dalaman Sanayi'de Kadir Usta derseniz yerini gösterirler.

Bir kaç sene daha ya çalışır ya da çalışmaz. Artık yavaştan emekliliğe yürüyor. Keyfine bakmak istiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

İzledim videoyu, bayağı uğraşmışlar ama bazı şeylere ısrarla niye dikkat etmiyorlar anlamıyorum. Bu kadar emeğe gölge düşürüyor.

O parçaları çıplak elle benzin ve balata spreyiyle temizlemeleri var bir de, yazık, sağlık bir daha gelmez.

Millet olarak bazı konularda terakkiye çok kapalıyız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

O kadar uğraştılar, soğutma sistemine ellemediler, radyatör, hortumlar vs. değişebilirdi. Eskinin üstüne antifiriz eklediler, pas oksitlenme varsa devam edecek dolaşmaya.

Karterin içi paslı.

Tabi ki müşteri istememiştir ama farlar, stoplar o vaziyette göndermezdim ben olsam, yan sanayi filan vardır ucuzu.

Fren hortumu sadece birini değiştirdi, hidrolik komple değişmedi.

vs. vs.

İşlerini severek yapıyorlar belli ama, yüzler gülüyor. Gülen esnaf bulmak zor sanayide.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Bizde kırmızısı var. suan 200k larda sifır alındı. Tek el kullanılır.. Akıllara zarar bir araçtır.. Cok enteresan bir ozelligini de söyleyeyim. İlk çalısmada gaza birkez basıp cekince araç tamamen sessiz calısır.. Kimse calıstıgına inanamaz..İcine binmeye kıyamazsın.. Sanayi gormemistir.. Ve hala sadece benzinli,  boyasız değişensiz..

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Alpay Sumer yazdı:

Bizde kırmızısı var. suan 200k larda sifır alındı. Tek el kullanılır.. Akıllara zarar bir araçtır.. Cok enteresan bir ozelligini de söyleyeyim. İlk çalısmada gaza birkez basıp cekince araç tamamen sessiz calısır.. Kimse calıstıgına inanamaz..İcine binmeye kıyamazsın.. Sanayi gormemistir.. Ve hala sadece benzinli,  boyasız değişensiz..

Görsek?

Temizine çok baktım bi aralar, bulamadım ilanlarda.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Selim Bilgin yazdı:

Görsek?

Temizine çok baktım bi aralar, bulamadım ilanlarda.

Mumkün degil satılması 🥰 Kısın Sıcak yerlerde yazın memlekete geliyor.. Bakayım detay foto bulursam ekleyeyim..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Alpay Sumer yazdı:

Mumkün degil satılması 🥰 Kısın Sıcak yerlerde yazın memlekete geliyor.. Bakayım detay foto bulursam ekleyeyim..

Ooo böyle bir şey mi var? Kuru iklimde pas sorunu da olmamıştır 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Alpay Sumer yazdı:

. İlk çalısmada gaza birkez basıp cekince araç tamamen sessiz calısır..

jikle devre dışı kaldığı için,

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...