İçeriğe Yönlendir

Ses Yalıtımı

Eren Babayiiğit

Recommended Posts

Eren Babayiiğit

Hyundai elantra arabam var lastik sesini azaltmak için yapılabilecek yalıtım nasıl olmalı yapıp tecrübe eden var mı? 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kaynağına inmeli yani sessiz lastik seçin , diğer yalıtıma dökeceğniz paradan daha ucuza gelir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Babayiiğit
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

kaynağına inmeli yani sessiz lastik seçin , diğer yalıtıma dökeceğniz paradan daha ucuza gelir

Yeni aldığım Goodyear kışlık lastik sesli biraz ona yapacak birşeyim yok maalesef. Ses gelirken sesi azaltmak için bişeyler yapmak istiyorum o zaman daha iyi anlaşılır diye düşündüm. 

Davlumbaza yapılan yalıtım ne kadar faydalı olur YouTube da yapanlar var ama pek elle tutulur veri alamadım. 

tarihinde Eren Babayiiğit tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

lastik sesi en zor ses, azaltılması adına, davlumbazaları söküp arkasına birşeyler yapıştırmak ta teknik olarak riskli, kopar düşer aksa sarılırsa vs.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Babayiiğit
Çağlar Bayur yazdı:

lastik sesi en zor ses, azaltılması adına, davlumbazaları söküp arkasına birşeyler yapıştırmak ta teknik olarak riskli, kopar düşer aksa sarılırsa vs.

İnternette izlediğim videoların birinde ford bir araçtan davlumbaz ile çamurluk arasında poşet içinde elyaf gibi bir malzeme görmüştüm. Bunun ne faydası olabilir 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Eren Babayiiğit yazdı:

Bunun ne faydası olabilir 

varsa, rüzgar ıslık sesine mani olur, birçok markada var onlardan

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Çağlar Bayur yazdı:

orada en iyi çözüm abi plasdidip davlumbazı söküp iyice yıkayıp sonra kuruduktan sonra plasditip uyguladıktan sonra hissedilir derecede fark oluyor

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Murat Öngür yazdı:

orada en iyi çözüm abi plasdidip davlumbazı söküp iyice yıkayıp sonra kuruduktan sonra plasditip uyguladıktan sonra hissedilir derecede fark oluyor

gayet iyi fikir .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Murat Öngür yazdı:

Hiç akla gelmemiş olmalı. Bu fikri geliştirmek lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tamer Topaç yazdı:

Hiç akla gelmemiş olmalı. Bu fikri geliştirmek lazım.

titreşimi azaltır , sevdim ben de denenir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
titreşimi azaltır , sevdim ben de denenir

Kim uğraşacak [emoji23][emoji377]
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Celal Aydın yazdı:

Kim uğraşacak emoji23.pngemoji377.png

uğraşacak bir şey yok benim zamanım ve lif de olsa ikisinide en fazla 2 saatte yaparım davlumbaz sökmek lif olduktan sonra kolay, hemen hemen de 4 kutu plasdidip gider tamamdır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
uğraşacak bir şey yok benim zamanım ve lif de olsa ikisinide en fazla 2 saatte yaparım davlumbaz sökmek lif olduktan sonra kolay, hemen hemen de 4 kutu plasdidip gider tamamdır.

İşin şakasındayım. Videoyu izledim, muazzam fark olacaktır o araçta, hep yapmak istemişimdir, ya zaman yoktur ya da enerjim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Celal Aydın yazdı:

İşin şakasındayım. Videoyu izledim, muazzam fark olacaktır o araçta, hep yapmak istemişimdir, ya zaman yoktur ya da enerjim.

Bende enerji varda zamanda bulurum bı şekilde ama bunun için ya sağlam büyük kriko ve iki sehpa olmalı yada daha iyisi lift bende iki seçenekte yok maaleaef 😊

Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Bende enerji varda zamanda bulurum bı şekilde ama bunun için ya sağlam büyük kriko ve iki sehpa olmalı yada daha iyisi lift bende iki seçenekte yok maaleaef [emoji4]

Yazın 92 model Broadway ile karadenizde şehirler arası ve yaylalarda gezince, en kötü yalıtımı olan araçlar bile Maybach gibi gelmeye başladı.
Tavsiye ederim [emoji23]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Babayiiğit
Murat Öngür yazdı:

Plastidip sökülebileceği için pütür yapsak nasıl olur davlumbazları çift tarafını. Birde n11 de satılan ağır bariyer isimli bir malzeme var diğer adı dbmat davlumbaza kullanmayı düşünüyorum. 

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Eren Babayiiğit yazdı:

Plastidip sökülebileceği için pütür yapsak nasıl olur davlumbazları çift tarafını. Birde n11 de satılan ağır bariyer isimli bir malzeme var diğer adı dbmat davlumbaza kullanmayı düşünüyorum. 

pütür sert malzeme sesi iyi absorbe edemez , plasdidip yumuşak malzeme birde davlumbazın altında kalacağı için sökülme ihtimali düşük

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Tamer Topaç yazdı:

@Murat Öngür Ceed' in yalıtımı nasıl?

Ceedin yalıtımı gayet iyi 5.5 senedir bende dizel olmasına rağmen hiç rahatsız olmadım , dizel motoru focus 2 den daha sessiz yalıtımıda focus 2 den çok  daha iyi zaten life kaldırdığınızda farkı görebiliyorsunuz ceedin altı tamamen kapalı köşelere kadar ,( sadece ceed lerin cam tavanlı olan modellerinde 120 km yi geçtiğiniz de içeri rüzgar sesi almaya başlıyor aynı sorun i30 da da var )  bir de davlumbazı enteresan ön tampon sislilerin altına kadar uzanıyor :)  ama fırsatım olsa şu plasdidip olayını kendi aracıma da yapacağım.

Celal Aydın yazdı:

Yazın 92 model Broadway ile karadenizde şehirler arası ve yaylalarda gezince, en kötü yalıtımı olan araçlar bile Maybach gibi gelmeye başladı.
Tavsiye ederim emoji23.png

:) :) e o zaman bizim araçlar maybach gibi gelir tabiki :)  sizinki yine broadway ,ben bozuk yolda linea da arkada oturdum felaket rahatsız oldum böbrek taşı döktüm :)   

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya
Murat Öngür yazdı:

.... ,( sadece ceed lerin cam tavanlı olan modellerinde 120 km yi geçtiğiniz de içeri rüzgar sesi almaya başlıyor aynı sorun i30 da da var )  .....  

benim sw cam tavanlı, rüzgar sesi oluyor ve kasislerden geçerken hafif tıkırtı yapıyor

ama cam tavanın ayakları ve fitillerine bir uygulama yapıp biraz ayarla yok edildiğini söylüyorlar...

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Ahmet Çankaya yazdı:

benim sw cam tavanlı, rüzgar sesi oluyor ve kasislerden geçerken hafif tıkırtı yapıyor

ama cam tavanın ayakları ve fitillerine bir uygulama yapıp biraz ayarla yok edildiğini söylüyorlar...

Valla o kadar deteyını bilmem ama ceed club de de herkes bu ses den müzdarip

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...