İçeriğe Yönlendir

2022 Araç Muayene Ücretleri

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
Erdem Doğan yazdı:

Aslında gereksiz değil ama bu kadar da pahalı olmasına gerek yok. Burada binek araç muaynesi 90-100 birim. Egsozla beraber. Tekel yok, özel firmalar yetki almış yapıyor. Ayrıca bu kadar çetrefilli değil. Bırak 30dk sonra al. Randevu bilmem ne zart zurt yok. Başkasının aracını bile götürebiliyorsun. Vekalet vs soran eden yok.

Tüvü bize kakalayıp sistemi oturtmuşsunuz.  
Çok gücendim şimdi almanlara.  

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Kötü örnek gibi olmasın ama muayenesiz araçla trafiğe çıkmanın cezası 427 lira, yani daha ucuz. 

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Mahmut Yıldız yazdı:

Kötü örnek gibi olmasın ama muayenesiz araçla trafiğe çıkmanın cezası 427 lira, yani daha ucuz. 

İlk çevirmede 350 TL (2021 rakamı) ceza ve 14 gün süre, ikinci çevirmede taksi arıyorsunuz, çünkü arabanız trafikten men.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ersev Kaya

Arabanın Lpg tesisatının 10 yıllık süresi doldu. Salı günü onu değiştireceğim.

Araç muayenesi de 25 Ocakta sona eriyordu. 22 Ocak için de genel muayene randevusu aldım.

Sormak istediğim; Lpg tesisatı değiştirince ayrıyeten bir muayeneye girmem gerekecek mi, yoksa normal muayeneye girmem yeterli olacak mı?

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Ersev Kaya yazdı:

Arabanın Lpg tesisatının 10 yıllık süresi doldu. Salı günü onu değiştireceğim.

Araç muayenesi de 25 Ocakta sona eriyordu. 22 Ocak için de genel muayene randevusu aldım.

Sormak istediğim; Lpg tesisatı değiştirince ayrıyeten bir muayeneye girmem gerekecek mi, yoksa normal muayeneye girmem yeterli olacak mı?

LPGnin avantajı kaldı mı? Sökülebilir bence.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Evren Erakçora yazdı:

Lpg benzin farkı açıldı yine. İstanbul’da lpg 8,20 iken benzin 13,50

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ersev Kaya
Evren Erakçora yazdı:

Günübirlik düşünmemek lazım.

Bakarsınız yarın birisi 10 diğeri 18-20 olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Emre Şimşek yazdı:

Harbi söktürsek eski haline dönmesi zor mu?

lpg alınmaz, benzinde kullanılır olur biter, söktürmesi prosedür ve masraf olarak işçilik ayağında taktırmak ile aynı rakam. gereksiz, zaten devir döner maliyeti yine iyi hale gelebilir

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

lpg alınmaz, benzinde kullanılır olur biter, söktürmesi prosedür ve masraf olarak işçilik ayağında taktırmak ile aynı rakam. gereksiz, zaten devir döner maliyeti yine iyi hale gelebilir

Facebook’ta lpg ile ilgili bilgi almak için birkaç sayfaya üyeyim. Supap, devir dalgalanmaları, üst kapak değiştirmeleri, sönmeyen lambalar, ısıtmayan kalorifer, su eksilmesi… gına geldi. Doğru temiz montajda minimal şeyler oluyor tamam ama yine de değmez. şu üstte yazdıklarım her lpg’linin başına gelecek. 

hele yeni taktıracaklar soru soruyor. Yav en ucuz kit 30-35 bin km’de amorti ediyor. Bir de sonrasında kâr bırakacak…

yılda birkez filtre değiş. 10 sene sonra tank değiş. Arada sırada regülatör diyaframı patlasın. Enjektörler bozulsun…

değmez. 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Facebook’ta lpg ile ilgili bilgi almak için birkaç sayfaya üyeyim. Supap, devir dalgalanmaları, üst kapak değiştirmeleri, sönmeyen lambalar, ısıtmayan kalorifer, su eksilmesi… gına geldi. Doğru temiz montajda minimal şeyler oluyor tamam ama yine de değmez. şu üstte yazdıklarım her lpg’linin başına gelecek. 

hele yeni taktıracaklar soru soruyor. Yav en ucuz kit 30-35 bin km’de amorti ediyor. Bir de sonrasında kâr bırakacak…

yılda birkez filtre değiş. 10 sene sonra tank değiş. Arada sırada regülatör diyaframı patlasın. Enjektörler bozulsun…

değmez. 
12 yıldır lpgli araç kullanıyorum. Ayda min 1000 km. Bu sorunların hiçbirini yaşamadım. Hiçbir sorun yaşamadım hatta.

Hayatımda da lpg bakımına gitmedim. Lpg filtresi hiç değişmedim.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İlkay Başaran yazdı:

12 yıldır lpgli araç kullanıyorum. Ayda min 1000 km. Bu sorunların hiçbirini yaşamadım. Hiçbir sorun yaşamadım hatta.

Hayatımda da lpg bakımına gitmedim. Lpg filtresi hiç değişmedim.

Tüpte mangal olmaz. Ateş seni çağırıyor 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
109.99 öroya senin. İbanı özelden atıyorum.
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İlkay Başaran yazdı:
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

109.99 öroya senin. İbanı özelden atıyorum.

109 öroya yanan ateş benim keyfimin mazotuna yetmez. Zaten eve ruslarla ilgili bir şey alamıyorum. kimlikte trabzon yazıyor. Doğuştan fişlenmişim :) 

• Mutlu 2
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
  • 10 ay sonra...
Doğan Arşiray
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

2023 ücreti 820 lira olmuş

çüş. ne hizmeti veriyorlarsa.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Doğan Arşiray yazdı:

çüş. ne hizmeti veriyorlarsa.

Gece yollarda tek tarafı yanan veya hiç lambası yanmayan araç sayısı eskisi gibi çok değil. Muayene etkisi var mıdır? 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Gece yollarda tek tarafı yanan veya hiç lambası yanmayan araç sayısı eskisi gibi çok değil. Muayene etkisi var mıdır? 

Pahalı olduğu için artık girmiyorlar, böylelikle onların artık iki lambası da yanmıyor, yola gündüz çıkıyorlar yani hiç görmüyoruz :crazy:

• Beğen 2
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Yunus Gökhan Ay
Mert Gülkokan yazdı:

Asgari ücret 8500 

Onlarca çalışan var her istasyonda

Biz mi ödeyelim maaşları ?

• Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)
Mert Gülkokan yazdı:

Asgari ücret 8500 

Onlarca çalışan var her istasyonda

Bu benim sorunum degil, kaldi ki bedava olmasi gereken bir trafik guvenligi ile ilgili bir hizmet soz konusu. Uygun degilsem trafige cikmamami sagliyor. Zorunluluk yani. Uymak ise benim gorevim. Neden zorunlu birseye birde para veriyoruz? Fiyati 820 degil, 3000 tl yaptik deseler alternatifi varmi, verecekmiyiz? Yoksa sira oluyor bir zenci daha koysaniz mi diyecegiz?

tarihinde Doğan Arşiray tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yunus Gökhan Ay yazdı:

Biz mi ödeyelim maaşları ?

Bir günde yapılan muayene, tüm personelin bir aylık maaşını öder muhtemelen . 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yunus Gökhan Ay
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bir günde yapılan muayene, tüm personelin bir aylık maaşını öder muhtemelen . 

Kalanı ne yapıyorlar ve hangi hizmet adı altında hangi kuruma gidiyor acaba ?

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Yunus Gökhan Ay yazdı:

hangi kuruma gidiyor acaba

aralığın 26 sı 26sı sorular sorulari olmuo böle sevin ikna ol selfie çektir özelleşirken halay çekmişlerdi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...