İçeriğe Yönlendir

2022 Araç Muayene Ücretleri

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Doğan Arşiray
Yunus Gökhan Ay yazdı:

Kalanı ne yapıyorlar ve hangi hizmet adı altında hangi kuruma gidiyor acaba ?

Neden alternatifi yok, neden rekabet yok ve fiyat boyle? Devlete odenen harclar bile kredi karti ile internet vergi dairesinden odenebiliyor bu niye odenemiyor? Cok guzel yere tezgah acmislar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Doğan Arşiray yazdı:

Neden alternatifi yok, neden rekabet yok ve fiyat boyle? Devlete odenen harclar bile kredi karti ile internet vergi dairesinden odenebiliyor bu niye odenemiyor? Cok guzel yere tezgah acmislar. 

Noterler de böyle değil mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Geçenlerde kayınpederin aracını götürdüydüm muayeneye. Kredi kartıyla işleme başlamışlar ama kredi kartı olunca ekstra masraf alıyorlar.

Alternatif olmalı hem de 1 değil bir kaç olmalı. Alternatif olursa rekabet olur fiyatlar düşer. 

Yorum bağlantısı
Yunus Gökhan Ay
Doğan Arşiray yazdı:

Tezgah değil onun adı da neyse.. Hizmet adı altında bu kadar dakkada bu kadar para kazanmak , güzel hikaye..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

tek tarafı yanan

Bu durum çok denk geliyor (ya da bana öyle geliyor) Park lambası ya da fren lambası teki/hiçbirisi yanmayan araçlar denk geliyor. Eğer trafik ışıklarında denk gelirse nezaketle uyarıyorum. Bazen olumlu tepkiler alıyorum bazen de ışığı sanki ben söndürmüşüm gibi yüzüme bakanlar oluyor. (Böyle olunca içimden bana ne demek geliyor)  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Ya bu artış maliyetin üzerinde bir artış olmuyor mu? Kendisinin söylediği gibi.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Macit Aliyev yazdı:

Geçenlerde kayınpederin aracını götürdüydüm muayeneye. Kredi kartıyla işleme başlamışlar ama kredi kartı olunca ekstra masraf alıyorlar.

Alternatif olmalı hem de 1 değil bir kaç olmalı. Alternatif olursa rekabet olur fiyatlar düşer. 

tüketici hakem heyetine yazınca o farkı geri ödüyor tüvtürk

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Yunus Gökhan Ay yazdı:

Kalanı ne yapıyorlar ve hangi hizmet adı altında hangi kuruma gidiyor acaba ?

Yarısını kılçıksız kemiksiz devlet alıyor. Ben olsam muayene ücretini düşük tutar ağır kusurlu arabanın tekrar ücretini ikiyle çarparım. Yollarda da denk gelen farsız fren lambasız aracı orada düzeltmezse bir muayene ücreti de ondan alırım. (Not: 3 haftadır tek farla geziyorum, evin civarında herkes şu tek farı yanmayan araba senin değil mi abi diyor )  :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Haber sitesinden almıştım ama hatalıymış. Otomobil muayene 1130 lira olmuş

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Haber sitesinden almıştım ama hatalıymış. Otomobil muayene 1130 lira olmuş

garip zamanlardayız ödemesini yapmadan sağlıklı rakam da alamayacağız demek ki , lozanın bunlara faydası henüz yok sanırım?

Çağlar Bayur yazdı:

1000 tl olsun , istasyon açsınlar, sayıları çok az, yaşam alanlarına da uzak

+130 olmuş yeni istasyon da açılır umarım

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

garip zamanlardayız ödemesini yapmadan sağlıklı rakam da alamayacağız demek ki , lozanın bunlara faydası henüz yok sanırım?

+130 olmuş yeni istasyon da açılır umarım

pazar günü olsa da sitedeki fiyatları güncellemişler

https://www.tuvturk.com.tr/arac-muayene-fiyat-listesi.aspx

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

pazar günü olsa da

piyasalar 7/24/365 her saniye açıktır, tüv ün de kendi tüv ü var, standart dışı işlemde keserler adamı, alman bu , bugün yaktığı gazın faturasını çocuklarına ödetmez.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

piyasalar 7/24/365 her saniye açıktır, tüv ün de kendi tüv ü var, standart dışı işlemde keserler adamı, alman bu , bugün yaktığı gazın faturasını çocuklarına ödetmez.

ama kömürün emisyonunu çocuklarından sakınmıyorlar ama. 

bu elektrikliye geçiş işi 2040’a kaydırılacak sanki

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

ama kömürün emisyonunu

eminsyon zaten gündemlerde yoktu ki, medya kanalı ile yedirdiler ise bilemem ben tokum

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
H.Cenk Bayrakçı

Kredi kartı ile ödemede ne kadar fark alıyorlar acaba? Bu hafta muayeneye gideceğim. 

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Selçuk Bakış yazdı:

17 TL fark alınıyor Hocam 

Teşekkür ederim. Diğer konuda güncel rakam bulamamıştım. :good1:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Teşekkür ederim. Diğer konuda güncel rakam bulamamıştım. :good1:

hocam ödemeyi yapın sonra tüketici hakem heyetine başvurup 17 TL yi geri alın, Tansu yapmıştı öyle bireşy yazısı vardı detaylı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Olabilir Çağlar Abi. Bu ay tüm kasko, sigorta ve bakim ödemeleri üst üste geldi. Bir de muayene çıktı. Bunaldım vallahi. 🥵

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Olabilir Çağlar Abi. Bu ay tüm kasko, sigorta ve bakim ödemeleri üst üste geldi. Bir de muayene çıktı. Bunaldım vallahi. 🥵

2 ay sonra çıkmasından daha iyi, o yönden avantajlı bakmalı

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Ümit Türk yazdı:

Tomarla para kazanıyorlar birde komisyon ücreti almaları yok mu gel de sövme. 

Tüv’ün aldığı Kredi kartı komisyonu adli yolla iptal edilebiliyor ama uğraşmak lazım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
Cem Işık yazdı:

Tüv’ün aldığı Kredi kartı komisyonu adli yolla iptal edilebiliyor ama uğraşmak lazım. 

Hukuk şeysi di mi?

İnsan gerçekten hayret ediyor. 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...