İçeriğe Yönlendir

Oto Amfi Tamir

Harun Topal
Çözüme git Harun Topal tarafından,

Recommended Posts

Harun Topal

Merhaba arkadaşlar, avgo 4 kanal amfim var,biraz eski. son zamanlarda hoparlörlerden motor sesi gibi ses gelmeye başladı, rca girişlerini oynatınca o ses gidip geliyor. tahminim amfinin rca girişleri gidici. içini açıp bakabilirmiyim, tamiri olurmu, ankarada yapan var mıdır tanıdık. tamire vereceğim ücret yerine, amfinin eskiliği göz önüne alındığında,yeni amfi almak daha mı mantıklı. teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Harun Topal

amfinin şase arka koltuk altı saca bağlı. teypten gelen 2 adet rca Y kablo ile çoğaltılıp 4 adet halinde amfiye takılı halde. onları çıkarıp denedim gene aynı. acaba teypten olabilir mi onuda nasıl test ederim bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Harun Topal

sadece araç çalışırken oluyor. aux usb radyo farketmiyor. sürekli aynı ritimde cızırtı geliyor.

Yorum bağlantısı
Zafer Bakar

Harun bey selamlar. RCA kablolarinda sorun olduğunu düşünüyorum. Zira hepsini çekip denediğinizde hiç ses alamazsiniz. Kablolariniz markası nedir ve kac yıllıklar ?

Yorum bağlantısı
Harun Topal

rca kablolar saydam görünüşlü adını kontrol edip yazayım, çok kaliteli durmuyorlar. 4-5 yıllık varlardır.  amfiyi açıp içine baktım lehimlerde görünürde birşey yoktu. araç çalışmıyorken kontak yarımken denediğimde tertemiz ses geliyor. araç çalışır çalışmaz motor sesi gibi ritmik bir ses geliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Bakar
Harun Topal yazdı:

rca kablolar saydam görünüşlü adını kontrol edip yazayım, çok kaliteli durmuyorlar. 4-5 yıllık varlardır.  amfiyi açıp içine baktım lehimlerde görünürde birşey yoktu. araç çalışmıyorken kontak yarımken denediğimde tertemiz ses geliyor. araç çalışır çalışmaz motor sesi gibi ritmik bir ses geliyor.

Tamamdir kesinlikle RCA dan kaliteli bir kablo almaz iseniz dip ses citirdama vs. Yaşama oranınız yüksek. Alırken komple set olarak yeniden almanızı tavsiye ederim. For x ofc kablo kullanmanızda fayda var.

Yorum bağlantısı
Harun Topal

teypten 2 rca çıkış var, zamanında bir ses sistemciye gitmiştim, 2 adet y kablo ile 4 çıkış yapıp taktı amfiye. sizce yeni rca kablosunu y kablolara takayım mı yoksa direk 2 li mi bağlamalıyım.

Yorum bağlantısı
Zafer Bakar
Harun Topal yazdı:

teypten 2 rca çıkış var, zamanında bir ses sistemciye gitmiştim, 2 adet y kablo ile 4 çıkış yapıp taktı amfiye. sizce yeni rca kablosunu y kablolara takayım mı yoksa direk 2 li mi bağlamalıyım.

Y kablo ile kullanabilirsiniz yani ne beslediğinize bağlı bu durum

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Harun Topal

herkese teşekkürler. sorunu çözdüm, rca kablolarının gittiği yerleri kontrol ederken, beyine yakın gittiğini ve etkileyebileceğini düşündüm. (beyin ve role kabloları vardı) rcaları oradan uzaklaştırıp denedim ve çözüldü. genede kaliteli rca alıp değiştireceğim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...