İçeriğe Yönlendir

Akü Seçimi

Çağrı Alaf
Çözüme git Murat Öngür tarafından,

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Çağrı Alaf yazdı:

Servet abi anlatınca heves yaptım kendim çözeyim diye 😄

Bir de senede bir kere bile lazım olmayacak belki böyle bir alete 350 çok gibi 😑

o akü şarj cihazları akü durumu/sağlığı hakkında bilgi de verir

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Her gün corolla benzinli grubunda 20 gönderiden 1-2 tanesi akü bitti yolda kaldım şeklinde. Aküler mutlu. Tekrar edelim. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf

hkk2hiw.jpg

20 Saat Sabit Şarjdan sonra cortlama sesi gelmez inşallah devreden :bye:

Stepdown devre Max 60W çıkış verebiliyor. Trafodan aldığım elektriği 14.4 e yükselttiğimde her şey mükemmel olsa bile  4.1 A olarak çıkarır. Ben 3A şarj edeceğim bu da devrenin yüzde 75 güçte çalışması demek soğutucusu da yok. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
o akü şarj cihazları akü durumu/sağlığı hakkında bilgi de verir

Verdiği sanılır ama akü sağlığı yapabilen cihaz bir kaç bin avrodan başlıyor
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Verdiği sanılır ama akü sağlığı yapabilen cihaz bir kaç bin avrodan başlıyor

1850 ye aldıydım avro mudur dolarmıdır nedir :keyifli:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
(düzenlendi)

@Servet Aydın

XL4016 ya geçtim ne olur ne olmaz diye Laptop adaptörü ile şarj edeceğim 24 V trafo çok pahalıya geliyor.

tarihinde Çağrı Alaf tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Barış AÇIL

Eveeeet bugün nihayetinde akü mefta oldu.

Sabah garajdan çıkarmak için marsa bastım iki kere uzun çevirdi yaya koruma sistemi devre dışı uyarısı ile beraber 3. çevirmeye aldı

İkinci kez denemede yine aynısını yaptı neyse çıkardım dışarı parkettim ama sogugu yiyince eşim ise gitmek için calistiramamis.

İşin ilginci öncesinde belli etmedi hiç ne yavaş mars alma ne de başka bir uyarı. Gerci bir gün önce sadece yaya koruma sistemi devre dışı diye bir uyarı vermiş ama eşim söylemeyi unutmus.

Velhasıl i kelam,

Bu akuyu tekrar olcturme ve şarj etmeye gerek olmadığını düşünüyorum 7 sene dayanmış zaten soguk memlekette.

Aksam is çıkışı soguk start degeri yuksek olan 60 ah efb varta, bosch veya son olarak inci akü alma planım var. Üstündeki moll ama muhtemelen Sivas ta bulamam.

Bakalım dolar kurundan ne kadar nasibimizi alacağız..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

Kendi mesajimin üzerinden devam edeyim.
Aksam is çıkışı yine çalışmadı. Bos halinde voltajı olctum 11.6 v verdi, kontak yarım açıkken 10.2 volta dustu, marsa basarken 9,6 volt gibi bir değer verdi.

Kayinbabanin aracından takviye ile çalıştırıp akucuye gittim.

Ilk sorduğumuz satici bosch 60 ah için 1250, yiğit aku için 63 ah 1000 tl dedi.

Varta n60 efb 60ah CCA 640 A - 2021 ikinci çeyreği üretimini yine 1250 tl ye taktirdim

Yalniz takarken araci tamamıyla akuden ayırdı yeni akuyu taktı. Bir sürü hata mesajı verdi sonra direksiyonu iki sefer tam sağ iki sefer tam sol yaptı, tüm camları açtı kapadı hata mesajları kayboldu.

Ama bitecek aku 3 ay öncesinde start stop u devre dışı bırakırdı vw grubunda dedi. Ben öyle bir şey yaşamadım

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Osman Ünal
Barış AÇIL yazdı:

Kendi mesajimin üzerinden devam edeyim.
Aksam is çıkışı yine çalışmadı. Bos halinde voltajı olctum 11.6 v verdi, kontak yarım açıkken 10.2 volta dustu, marsa basarken 9,6 volt gibi bir değer verdi.

Kayinbabanin aracından takviye ile çalıştırıp akucuye gittim.

Ilk sorduğumuz satici bosch 60 ah için 1250, yiğit aku için 63 ah 1000 tl dedi.

Varta n60 efb 60ah CCA 640 A - 2021 ikinci çeyreği üretimini yine 1250 tl ye taktirdim

Yalniz takarken araci tamamıyla akuden ayırdı yeni akuyu taktı. Bir sürü hata mesajı verdi sonra direksiyonu iki sefer tam sağ iki sefer tam sol yaptı, tüm camları açtı kapadı hata mesajları kayboldu.

Ama bitecek aku 3 ay öncesinde start stop u devre dışı bırakırdı vw grubunda dedi. Ben öyle bir şey yaşamadım

Benim araçta aynısını yaptı bir kez bile uyarı vermedi, start-stop devre dışı kalmadı (gerçi genelde kullanmam), bir gün marşa bastım çalışmadı deli gibi röle sesleri oldu, gösterge çıldırmış gibiydi, üstelik yazın ortasında. 69 A efb moll vardı, 70 A varta ile değiştirdim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

direksiyon sağ sol akücü işi biliyor. doğru yapmış. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...