İçeriğe Yönlendir

Fiat Linea - Cam Açma Kapama Sorunu

Fikri Keleş

Recommended Posts

Fikri Keleş

Merhaba 

Arabamda bi cam açma kapama sorunu var. Şöyle ki 

Anahtarı takip kontak açılınca camlar çalışmıyor ama kapılar kapalı konumda kontak aç  kapa camalar 30 sn  sorunsuz,şoför kapısı açık aracı çalıştır ilk 30 saniye sorunsuz.

Nereden niye bu hatayı yapar bulamadık.Anlayan bir usta da bulamadım.Kimi kabloyu kesip direk elektrik verelim diyor,kimi kapı arasında kopuk var diyor (ama yok).

Yetkili yetkisiz servis önerisi isterim Cünkü lütfen.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Fikri Keleş
Alpay Sumer yazdı:

Fikri Hocam Akü söküp takmayı denediniz mi? Geçici bir sorun gibi..

Yaptım,düzelmedi malesef 

Yorum bağlantısı
Fikri Keleş

Şimdi tekrar baktım,tuş takımından arka camları kilitleme aktif,ışıkları yanıyor,ayna kumandası aktif.Sadece camlara kumanda etmiyor.Ehil bi deli lazım sigorta paneline yâda beyne el atacak

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)

ne zaman başladı, harici takılı teyp led alarm vs. bir parça var mı?  kontak kapalı iken aksine camlar çalışıyor mu?

camlar şoför tarafınaki düğmednemi çalışmıyor diğer kapılardanda mı çalışmıyor

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fikri Keleş
Çağlar Bayur yazdı:

ne zaman başladı, harici takılı teyp led alarm vs. bir parça var mı?  kontak kapalı iken aksine camlar çalışıyor mu?

camlar şoför tarafınaki düğmednemi çalışmıyor diğer kapılardanda mı çalışmıyor

Yağmurlu bi geceydi :)

*extra bisey takılı değil 

*kontak ac kapat,yâda yolculuk esnasında kontak kapat (çalışırken park ederken)kapılar açılmadan bi 30 sn süre var ya o sürede çalışıyor.

*tüm tuşlar iptal oluyor.sanki araba kendini koruyor,yâda kilit moduna geçiyor tarifi bu

Dün 5 10 yere gösterdim anlayan çıkmadı.sigorta beyninde diyen,cam kartı diyen oldu,??

Biri au almıştır dedi 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Fikri Keleş yazdı:

tüm tuşlar iptal oluyor.

yani sağ arkadaki tuşta çalışmıyor 30 sn sonra?

Yorum bağlantısı
Fikri Keleş
Çağlar Bayur yazdı:

yani sağ arkadaki tuşta çalışmıyor 30 sn sonra?

Evet,ya hep ya hiç 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Fikri Keleş yazdı:

Evet,ya hep ya hiç 

daha yeni bahsi geçmişti stilo da yapardı böyle birşey, servise yollar yazılım güncellenir düzelirdi basit ama sıkcı bir süreç

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fikri Keleş

Şu servise git  diyeceğin bir yer varmı abi

Servisin içindeki usta da önemli 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Fikri Keleş yazdı:

Yaptım,düzelmedi malesef 

Arac ne kadar aküsüz durdu? Kısa sürede yükü bosaltmiyor. En az yarım saat durmalı. 

Yorum bağlantısı
Fikri Keleş
Murat Sahın yazdı:

Arac ne kadar aküsüz durdu? Kısa sürede yükü bosaltmiyor. En az yarım saat durmalı. 

1.soru tek kutup başı yeterli mi 2 si de çıkacakmı 

2. Soru teyp sifresi neyim yok benim .Nerden bulucam 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Fikri Keleş yazdı:

1.soru tek kutup başı yeterli mi 2 si de çıkacakmı 

2. Soru teyp sifresi neyim yok benim .Nerden bulucam 

1- Kutup başını söktüğünüzde saat sıfırlandı mı? Sıfırlanmadıysa ikisini de sökün. Ben ikisini de sökmüştüm.

2- Orjinal teyp şifre istemiyor. Body computer ile anlaşıyor. Ama sizin arabanın teyp başka lineaya takılırsa kod ister. En kötü ihtimalde şasi numarası ile servisten rica edebilirsiniz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikri Keleş
Murat Sahın yazdı:

1- Kutup başını söktüğünüzde saat sıfırlandı mı? Sıfırlanmadıysa ikisini de sökün. Ben ikisini de sökmüştüm.

2- Orjinal teyp şifre istemiyor. Body computer ile anlaşıyor. Ama sizin arabanın teyp başka lineaya takılırsa kod ister. En kötü ihtimalde şasi numarası ile servisten rica edebilirsiniz. 

Eyvallah,bunları deneyeyim bakalım ne olacak 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Fikri Keleş yazdı:

Eyvallah,bunları deneyeyim bakalım ne olacak 

Düzeldi mi?

Yorum bağlantısı
Fikri Keleş
Murat Sahın yazdı:

Düzeldi mi?

Deneyemedim,sabah 6 da evden çıkıyorum akşam geç dönüyorum. Araba da yatıyor mecbur Hafta sonu bakacam

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Fikri Keleş yazdı:

Deneyemedim,sabah 6 da evden çıkıyorum akşam geç dönüyorum. Araba da yatıyor mecbur Hafta sonu bakacam

Yaz sezonunda kendi çalışma şeklimi anımsadım birden :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Fikri Keleş
Murat Sahın yazdı:

Yaz sezonunda kendi çalışma şeklimi anımsadım birden :D 

Şimdi bu taktik tutmazsa B planımız ne 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Fikri Keleş yazdı:

Şimdi bu taktik tutmazsa B planımız ne 

B planı arabayı elektrikçiye inceletmek maalesef. Ama camla ilgili çeşitli sorunlar bu şekilde çözülüyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikri Keleş
Murat Sahın yazdı:

B planı arabayı elektrikçiye inceletmek maalesef. Ama camla ilgili çeşitli sorunlar bu şekilde çözülüyor. 

Işe yaramadı🤔

Birmotu aradım servis çalışanı ilk kez duydum dedi,getir bakarız filan.

Kavacık bosh car service e sordum.Galiba anlayan biri çıktı.

Modül arızası gibi dedi.Ama arabayı bırakmam lazımdı.Uygun zamanda bırakacaz.

Bakalım kaça patlayacak bu iş 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Fikri Keleş yazdı:

bosh car service e sordum

temnkinli olurdum bu tip arızalar genel oto bilgisi ile değil, o marka model ile ilgilenende bakılmalı..

Yorum bağlantısı
Fikri Keleş
Çağlar Bayur yazdı:

temnkinli olurdum bu tip arızalar genel oto bilgisi ile değil, o marka model ile ilgilenende bakılmalı..

Aklımda abi,başka yere de soracam ama servisteki usta da ilk kez duyuyorum deyince azcik daha çaresiz hissettim 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Fikri Keleş yazdı:

servisteki usta da ilk kez duyuyorum deyince

serviste herşey söylenmez... söylese başı yanar , ha tamam bildiğim birşey derse,  sonra 2500 lük faturayı 3 gün sonra açıklasa ayıkla pirincin taşını diye atasözümüz var. müşteriye yazık oluyor mu oluyor, bizde SSH diye bir kurumsallık yok

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fikri Keleş
Çağlar Bayur yazdı:

serviste herşey söylenmez... söylese başı yanar , ha tamam bildiğim birşey derse,  sonra 2500 lük faturayı 3 gün sonra açıklasa ayıkla pirincin taşını diye atasözümüz var. müşteriye yazık oluyor mu oluyor, bizde SSH diye bir kurumsallık yok

O zaman ilk servise bi gidelim tespit yapsınlar ona göre yol alalım en iyisi 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...