İçeriğe Yönlendir

Kepeğe Çare

Muhammed Orak

Recommended Posts

Muhammed Orak

Selamlar herkese, yillar once birden başlayan bi kepek sorunum oldu, sac derim tıpkı çorak bi arazi gibi kuru, birçok sampuan ve medikal ilaç (ketoral v.b)denedim fayda etmedi, buradaki tecrübeli arkadaşlardan yardim istiyorum, yordu artık bu kepek işi, birde kafaya taktım nasıl geçiririm diye iyice stres yapti. 

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Tecrübesi olanlar yazacaklardir. Öncelikle geçmiş olsun. Bir çok sorun gibi stress bu tarz sorunları besler ve büyütür. Önce stress i azaltmak için neler yapabileceğinize odaklanmanız sizin için daha iyi olacaktır. Öneriler geldikçe de değerlendirirsiniz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

https://bioxcin.com.tr/sac/aqua-thermal/Yogun-Kepek-Karsiti-DS-Sampuan?gclid=CjwKCAiAz--OBhBIEiwAG1rIOkUyJxNNpkxKnBPNZbUuhKLRFQqtIFoZj08R4yPqJpEGb8e94VIOFRoC7DAQAvD_BwE

bu şampuanı dene istersen yuğun kepek şampuanı BIOXCIN.

KONOZOL da iyidir

ama bence en iyisi kullanmış birisi olarak söylüyorum ZETİON ama artık bulunamıyor eczanelerde bulabilirseniz mutlaka alın deneyin gün aşırı her duşta 2 kez olmak üzere ılık su ile yıkayın durulamadan önce tarak ile tarayın en sonunda ise çok iyi durulayın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz

Bilinenin aksine kepek bir saç sorunu değil deri sorunudur, bu nedenle bi cildiye doktoruna görünmenizi tavsiye edebilirim.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Sorun uzun süredir devam ediyor ve çeşitli denemeler sonucu da iyileşmiyorsa adres cildiye doktoru. Çok para harcamaya da gerek yok, fazla kalabalık olmayan sakin hastanelerden birine alın bir randevü, sorununuz çözülecektir. Başka yerde çözüm aramışsınız zaten bir de doktoru deneyin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Bioxin sarımsaklı, Tresan sarımsaklı şampuanları deneyin. Ben kullanıyorum ve kepeğim yok.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Muhammed Orak yazdı:

Selamlar herkese, yillar once birden başlayan bi kepek sorunum oldu, sac derim tıpkı çorak bi arazi gibi kuru, birçok sampuan ve medikal ilaç (ketoral v.b)denedim fayda etmedi, buradaki tecrübeli arkadaşlardan yardim istiyorum, yordu artık bu kepek işi, birde kafaya taktım nasıl geçiririm diye iyice stres yapti. 

Ketoral fayda etmedi ise, dermatoloğa görünmeniz gerekmektedir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM

Su çok sıcak yada çok soğuk olmamalı

Bende zetion şampuan kullanmıştım. Faydasını görmüştüm. Eczaneden alıp deneyebilirsiniz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf

Doğal sabunlar deneyebilirsiniz. Bir yerde bazı hastalıklara ve rahatsızlıklara muhatap olduğunu iddia eden şampuanların zamanla deriyi ve saçı içerisinde ki etken maddelere şahsı bağımlı yaptığınu okumuştum, söz konusu destekleyici ürün bırakıldıktan sonra problem tekrar ortaya çıkıyor. Doğal sabunlarda böyle bir problem yaşanmıyor. Çıban gibi sorunları engellemek için duş jeli hala önemli belki de ancak saç ve saç derisi sağlığı için zeytinyağlı defne sabununu tek geçerim. Yıkama esnasında çok kuru gibi oluyor da kuruttuktan sonra yumuşuyor geri

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Muhammed Orak

Yorumlari okudum, cildiyeye gitmiştim orada ketoral onerildi, bioxin hic denemedim sanirim onu deneyecegim, o olmazsa dogal sabunlara bakayim, tesekkur ederim yorumlariniz icin. 

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

İçeriğinde kortizon olan şampuanlar anlık ve kısa süre için çözüm oluyor ama aynı zaman da deriye de zarar veriyor. Uzun süredir geçmiyorsa doktora görünmekte fayda var. Markası meşhur ve bitkisel olduğunu iddaa eden markalar yerine çözüm olacak doğal ürün isteyin. Herkes anlaşmalı olduğu markayı öneriyor ama sizi kullanmaya bağımlı hale getiriyor. Amaçları o zaten tedavi etmek değil. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Barış Özarslan
Muhammed Orak yazdı:

ducray kelual ds şampuan veya head shoulders clinical strength şampuan.Öncelikle ducray kullandım çok etkili ama 100ml hemen bitiyor. diğeri 400 ml oda mükemmel etki ediyor ben çok memnunum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Mustafa Erkan yazdı:

Sorun uzun süredir devam ediyor ve çeşitli denemeler sonucu da iyileşmiyorsa adres cildiye doktoru. Çok para harcamaya da gerek yok, fazla kalabalık olmayan sakin hastanelerden birine alın bir randevü, sorununuz çözülecektir. Başka yerde çözüm aramışsınız zaten bir de doktoru deneyin. 

Zamanında kepek sorunum için gittiğim cildiye doktoru onu parisli doktorlara soracaksın diye dalga geçmişti, şampuan işlerine biz bakmıyoruz demişti. Çok fazla şampuan denemesi yanılması yaptım. Başarılı olamadım. Vichy Dercos en başarılısı oldu. 2-3 yıldır kepek çok azalmıştı. Geçen ay yine başladı :(

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Sorunun temeline inmek için bir cildiyeciye gidin. ancak üstünü örtmek isterseniz Zetion işe yarıyor, ben eskiden kullanmıştım.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan

Geçmiş olsun öncelikle. Elimdeki egzama konu açmıştım bende. Çözümü de katran sabununda buldum şimdilik. Niye şimdilik diyorum daha bırakmadım sabunu ama sonucu harika oldu. Bunu aldığım yerdeki arkadaş saçımı da yıkıyorum demişti. Bu yüzden size önerim doğal sabun ları kullanın. Birde fazla sıcak su da kepek yapıyor ona da dikkat edin. 

Konusu burada

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş
Yorumlari okudum, cildiyeye gitmiştim orada ketoral onerildi, bioxin hic denemedim sanirim onu deneyecegim, o olmazsa dogal sabunlara bakayim, tesekkur ederim yorumlariniz icin. 

Bioxin siyah sarımsaklı olan şampuanı kullanmaya başladığımdan beri kepek yok. Bir de dökülmeye karşı da faydalı. Bir deneyin derim…
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş
denenmemiş şeyleri denediğinizde 6  ay 1 sene gibi geçer sonra geri gelir.

Ekmeği glüteni kesin kepek de kesiliyor. 
https://www.dryscalpgone.com/gluten-intolerance-allergy/

Gluten intoleransının bununla ilgili olması ilginçmiş. Eşimde var bu durum ama öncesinde böyle bir etkisi var mıydı hiç hatırlamıyorum. Aslında ekmeği azaltmanın hatta belkide hiç tüketmemenin sağlık açısından faydası olacaktır mutlaka. Çünkü mevcut buğdaylardaki gluten, eski, yerli tohum buğdaylarda bulunan glutenden çok çok farklı. Doğal değil şu an tükettiğimiz gluten. Tüketmemek en sağlıklısı aslında. Eşim çölyak olduğu için biz alıştık paketlerde önce içerik okumaya. Çikolatada bile var maalesef ve tükettiğimiz şeylerin çoğunda. Tadelleden başka çikolata alamıyoruz O’na.
Konudan biraz saptım ama kusura bakmayın…
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...