İçeriğe Yönlendir

Focus II Alınır Mı? Ve Direksiyon Göbek Logosu Sorusu?

Talha Bilgi

Recommended Posts

Ahmet İhsan Akşen
(düzenlendi)
Talha Bilgi yazdı:

Teşekkür ederim. Fiyatı hakettiğini yazdım baya face hesabında arkadaşlar tepki gösterdi ama ... :)

Her grupta olur öyle şeyler " X araç bile şu fiyat neden piyasayı düşürüyorsun..." hele C5 grubu, millet birbirini aforoz edecek :)

tarihinde Ahmet İhsan Akşen tarafından düzenlendi
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi

#sırtçantalıvelet’i satmaktan vazgeçtim en azından şimdilik daha makul yakan ve daha uygun boyutlu araçların fiyatları makullükten çıkmış…

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Talha Bilgi
(düzenlendi)

Arkadaşlar malumunuz, Yanık EmeL satılınca elimde 130.000 TL gibi bir meblağ oldu. Eşimin günlük kısa mesafe süreceği hafta sonu ve yılda bir iki sefer uzun yolda kullanacağımız mpv yada hb araç bakıyorum. Eski araçlardan üst üste çok çekince azcık modelli olsun, çok km yapmamış , Otomatik vites, Benzin/lpg ve hız sabitleyici olsun istiyorum.

Focus 2 hb ise eskiden beri dışı beni çok cezbeder... Açıkçası C4,pejo308,colt ve jazz'da diğer baktığım araçlar... Ödeyebileceğim makul borç ile limiti yükselterek focus niyetim var ?

Tavisyeniz ne olur Birde aşağıda bir kaç fav listeme eklediğim araca Ford bilen bir aile olarak bakarmısınız ? Teşekkür ederim.

Focuslar

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-sahibinden-otomatik-vites-1.6-full-plusfull-paket-1018206939/detay/

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-otomatik-focus-cam-gibi-1014707769/detay/

(iki focus arasında 0-100 hızlanma farkı neden ?)

Colt ;

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mitsubishi-avci-auto-dan-2012-mitsubishi-colt-otomatik-981860207/detay/

Ce4

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-2006-model-1.6-sx-pk-otomatik-vites-180-km-c4-1018552473/detay/

pejo 308

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-otomatik-temiz-arac-990852557/detay/

tarihinde Talha Bilgi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz

Focus 2 kullanmış biri olarak şunu söyleyebilirim:

Ghia donanım gayet dolu.

Arac içi çok geniş. Uzun yolculuk rahat oluyor.

Dizel otomatikleri tavsiye etmiyorlar, benzinli otomatik için birşey diyemem.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

İlanlar üzerinden değil de, araçlar üzerinden genel bir değerlendirme yapmak gerekirse,

Yüksek model Focus en alınabilir araç. Sağlam motor ve şanzıman, sorunsuz LPG uyumu.

308 güzel araç ancak, VTİ motorları sorunlu. Hele LPG' li olanlardan uzak durulmalı

C4 kullanıp da mutlu olan görmedim

Colt B segmenti. Yerine İ20 çok daha sorunsuz ve özellikle parça konusunda sıkıntı yaşamazsınız.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Yine araçlar üzerinden yorum yaparsak ilandakiler bana pek güven vermedi olacaksa  benim gönlümden geçen ilk ilandaki Focus olurdu.Focus her zaman ilk tercihim kalbimdeki araç olmuştur.

Birde Clio İ20 Astra Fiesta Hb olmasada Linea gibi seçeneklerden daha temiz araçlar yakalanabilir diye düşünüyorum.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
Tamer Topaç yazdı:

İlanlar üzerinden değil de, araçlar üzerinden genel bir değerlendirme yapmak gerekirse,

Yüksek model Focus en alınabilir araç. Sağlam motor ve şanzıman, sorunsuz LPG uyumu.

308 güzel araç ancak, VTİ motorları sorunlu. Hele LPG' li olanlardan uzak durulmalı

C4 kullanıp da mutlu olan görmedim

Colt B segmenti. Yerine İ20 çok daha sorunsuz ve özellikle parça konusunda sıkıntı yaşamazsınız.

eski kasa i20'den bir arkadaşım colt'a geçti, içi çok daha geniş ve tavan yüksekliği sayesinde ferah demiş idi, colt için tek eksi yönü bagaj küçük.

Focus en alınabilir ama hep bana uzak yerlerde var.... Teşekkür ederim görüşleriniz için 

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Talha Bilgi yazdı:

eski kasa i20'den bir arkadaşım colt'a geçti, içi çok daha geniş ve tavan yüksekliği sayesinde ferah demiş idi, colt için tek eksi yönü bagaj küçük.

Focus en alınabilir ama hep bana uzak yerlerde var.... Teşekkür ederim görüşleriniz için 

Bir de parça gerektiği zaman düşünecek. 2 farklı arkadaşımda dizel ve benzinlisi vardı. Segmentine göre ferah bir araç, arka koltuklar ileri geri hareket edebiliyor. Ama parça konusu. Aman diyim.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
Yurdaer Elay yazdı:

Aytozu gri Focus güzelmiş :) 

Aytozu gir olmazsa olmazım abi 😅

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
SerhatKAYA

3 yila yakındır ghia dizel otomatik kullanıyorum, şanzımandan dolayi alma etme elinde kalır şöyle bozulur diyen çok oldu, hiç bir sorun yok. Sorun çıkarsa bile maliyeti dusuktu o yüzden problem görmedim alırken. Hiç bir sorunu yok sürüş keyfi ve yakıtı mükemmel 100km/6.4l agresif kullanımda sakin kullanim ve uzun yolda 5.3 leri de gördüğüm oldu. Performans ve sanzimandan alacağınız sürüş keyfi gercekten tatmin edici.

Ama tekrar düşünecek olursam tercihim benzinli Focus olurdu, en önemlisi sessiz. bakim maliyeti dusuk ariza çıkardığında dizelden çok daha az  masraf çıkarıyor. Performans olarak dizele kiyasla çok bi farkı yok bence. Gayet iyi performansı var. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
SerhatKAYA yazdı:

3 yila yakındır ghia dizel otomatik kullanıyorum, şanzımandan dolayi alma etme elinde kalır şöyle bozulur diyen çok oldu, hiç bir sorun yok. Sorun çıkarsa bile maliyeti dusuktu o yüzden problem görmedim alırken. Hiç bir sorunu yok sürüş keyfi ve yakıtı mükemmel 100km/6.4l agresif kullanımda sakin kullanim ve uzun yolda 5.3 leri de gördüğüm oldu. Performans ve sanzimandan alacağınız sürüş keyfi gercekten tatmin edici.

Ama tekrar düşünecek olursam tercihim benzinli Focus olurdu, en önemlisi sessiz. bakim maliyeti dusuk ariza çıkardığında dizelden çok daha az  masraf çıkarıyor. Performans olarak dizele kiyasla çok bi farkı yok bence. Gayet iyi performansı var. 

Ramazan Bayramı öncesi Çok focus benzinli sesi otomatik baktım ama alabileceğim fiyat aralığında ya hiç yoktu yada çok km yapmış yada ağır hasar kayıtlılar vardı, hevesim kursağımda kaldı.. :( Bende 2006 c4 benzinli otomatik aldım.... Görüşleriniz için teşekkür ederim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
SerhatKAYA
Talha Bilgi yazdı:

Ramazan Bayramı öncesi Çok focus benzinli sesi otomatik baktım ama alabileceğim fiyat aralığında ya hiç yoktu yada çok km yapmış yada ağır hasar kayıtlılar vardı, hevesim kursağımda kaldı.. :( Bende 2006 c4 benzinli otomatik aldım.... Görüşleriniz için teşekkür ederim

Focusun benzinli otomatigini tavsiye etmem :) zira yanında bir de petrol kuyusu almanız gerekiyor. 15-16 litrelerden söz ediliyordu en son duyduğumda. 
Zaten tercihinizi yapmışsınız hayırlı olsun kazasiz belasiz 💎

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
SerhatKAYA yazdı:

Focusun benzinli otomatigini tavsiye etmem :) zira yanında bir de petrol kuyusu almanız gerekiyor. 15-16 litrelerden söz ediliyordu en son duyduğumda. 

deposu delinmişse olabilir, veya günlük 2 km meznzilde gidiyordur, yakar da o kadar da değil

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
SerhatKAYA yazdı:

Zaten eşim günlük hep kısa mesafe kullanıyor o yüzden yakıt takıntım yok. Senede uzun yola tatile belki 2-3 kere anca çıkılır araçlarla artık 🤑

Lakin 15-16 litre bana afaki rakam geldi ben c4 ile aynı yakacağını tahmin ediyorum sanki aynı alt yapıya sahipler.... yakacağı 12lt olsun en fazla bence... Focus 2'nin o yüksek duruşu arka tototo su beni cezbediyordu modifiye ye çok uygun bir araç

Ford-Focus-RS-Modified-Cars-672x325.jpg

Ford_Focus_RS_5_Door_Full_Body_Kit_for_F

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...