İçeriğe Yönlendir

Kurtarma - Çekme Halatı

İbrahim Aslıoğlu

Recommended Posts

İbrahim Aslıoğlu

Merhaba arkadaşlar, bu akşam saat sekiz civarı arabam çamura saplandı. Arkadaşımı aradım benim arabayı çamurdan kurtarması için, sağ olsun hemen geldi. O gelmeden bagajdan çıkarıp hazırladığım çekme halatımla iki araba arasındaki bağlantıyı sağladık. Çekmeye başlar başlamaz halat koptu.

Çamura saplanan arabayı kurtarabilecek bir çekme halatına ihtiyacım var. İnternetten araştırdığım kadarıyla çelik halatlar sağlam fakat ağırlığı, yer kaplaması, kopma anında kişiye ve arabaya zarar vermesi gibi ihtimalleri... İp halatlarında sağlamlarının fiyatının yüksek olması gibi sebepler karar verme sürecimi uzatıyor. Bu nedenle tavsiyelerinize ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ediyorum, değerli tavsiyeleriniz için.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

trafik setinden çıktı ise kopar

https://urun.n11.com/cekme-halati/space-kemerli-ceki-halati-4-mt-5-ton-ilch15-P499998738

bu tarz şeyler sağlamdır

çamura saplanmış ise işler biraz değişir ama .. onu belirtetelim

Benzer bir ürün almıştım 5 tonluk yıllardır bagajda durur. Bir gün lazım olur diye. Yine bir gün lazım olur diye aldığım yangın tüpleri üç defa birilerine lazım olmuştu.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu
(düzenlendi)
Umut Taşlı yazdı:

alacağınız ürün budur: https://urun.n11.com/polyester-sapan/polyester-bez-sapan-ceki-halati-spanzet-arac-cekme-halati-P313733772 .

yeri geldi 10 ton+ kamyon vs çektim farklı türleriyle, uzunluk ve bağlanma şekilleriyle. 2 ton alınsa hayli hayli yeter bineğe.

Bunlar için olumlu yorumlar var, fiyatları da iyi ama çamura saplanan araba çekilmeye karşı fazla  direnç gösterecektir. Çok ince görünüyor.

Metin Uzunoğlu yazdı:

Benzer bir ürün almıştım 5 tonluk yıllardır bagajda durur. Bir gün lazım olur diye. Yine bir gün lazım olur diye aldığım yangın tüpleri üç defa birilerine lazım olmuştu.

Metin Bey, mutlaka lazım oluyor. Ben on beş sene önce zincir marketlerin birinden aldığım takviye kablosuyla birçok arkadaşımın arabasını çalıştırdım.

Çağlar Bayur yazdı:

şase çamurda kalabilir ama üstü gelir :f1:

Çağlar Bey, siz onay verdiyseniz sağlamdır. Alayım o zaman bunlardan.

tarihinde İbrahim Aslıoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
İbrahim Aslıoğlu yazdı:

Merhaba arkadaşlar, bu akşam saat sekiz civarı arabam çamura saplandı. Arkadaşımı aradım benim arabayı çamurdan kurtarması için, sağ olsun hemen geldi. O gelmeden bagajdan çıkarıp hazırladığım çekme halatımla iki araba arasındaki bağlantıyı sağladık. Çekmeye başlar başlamaz halat koptu.

Çamura saplanan arabayı kurtarabilecek bir çekme halatına ihtiyacım var. İnternetten araştırdığım kadarıyla çelik halatlar sağlam fakat ağırlığı, yer kaplaması, kopma anında kişiye ve arabaya zarar vermesi gibi ihtimalleri... İp halatlarında sağlamlarının fiyatının yüksek olması gibi sebepler karar verme sürecimi uzatıyor. Bu nedenle tavsiyelerinize ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ediyorum, değerli tavsiyeleriniz için.

sanayide çelik halat satan bir yere gidin hocam kaç metre ise kestirin üstüne ona uygun hortum geçirin uclarına da çeki kancalarını hangisi uygunsa taktırın sıksınlar alın size halat ben öyle yapdım arabanın birinde durur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
Çağlar Bayur yazdı:

tampona vs bağlanırsa mümkün tabi.

İbrahim Aslıoğlu yazdı:

Bunlar için olumlu yorumlar var, fiyatları da iyi ama çamura saplanan araba çekilmeye karşı fazla  direnç gösterecektir. Çok ince görünüyor.

görüntüye bakarsak iş zor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Çağlar Bayur yazdı:

trafik setinden çıktı ise kopar

https://urun.n11.com/cekme-halati/space-kemerli-ceki-halati-4-mt-5-ton-ilch15-P499998738

bu tarz şeyler sağlamdır

çamura saplanmış ise işler biraz değişir ama .. onu belirtetelim

Su halatdan kestirme halat olmazmı çaglar abi https://www.hepsiburada.com/izmit-12-mm-6x19-celik-halat-p-HBCV00000Z34AD?magaza=malzemeevi

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu
(düzenlendi)
Umut Taşlı yazdı:

alacağınız ürün budur: https://urun.n11.com/polyester-sapan/polyester-bez-sapan-ceki-halati-spanzet-arac-cekme-halati-P313733772 .

yeri geldi 10 ton+ kamyon vs çektim farklı türleriyle, uzunluk ve bağlanma şekilleriyle. 2 ton alınsa hayli hayli yeter bineğe.

Umut, Yalnız fiyatlar ekranda ilk görüldüğü gibi değilmiş, seçenekleri tıkladıkça fiyatlar artıyor.

Erkan Işık yazdı:

sanayide çelik halat satan bir yere gidin hocam kaç metre ise kestirin üstüne ona uygun hortum geçirin uclarına da çeki kancalarını hangisi uygunsa taktırın sıksınlar alın size halat ben öyle yapdım arabanın birinde durur

Bu da uygun.

Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
İbrahim Aslıoğlu yazdı:

Umut, Yalnız fiyatlar ekranda ilk görüldüğü gibi değilmiş, seçenekleri tıkladıkça fiyatlar artıyor.

ihtiyaca göre bakmak lazım, bundan ucuzu da pek tat vermez zaten. 2 ton-2 metre 83 diyor, normal. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

İbrahim hocam sanayide civatacılarda kesme bulursunuz asansörcülerde olur orda ihtiyaca göre kaç mt ise yaptırı uclarınıda sıktırırsınız bu ürünleri netden almayın görerek alın ha ben uzagım merkeze vs diyorsanız ben yaptırıp sanayide yollarım isterseniz size 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)
Erkan Işık yazdı:

Yıllar önce dışı pvc kaplı Çelik halattan çekme halatı yapmıştım. Kopunca ok gibi fırlamıştı Allah'tan çeken traktördü lastiğine gelmişti. Bu tür Çelik halatlar çok tehlikeli.

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Kırmızı bez halattan vaktiyle iki cherokeyi sırt sırta bağlayıp gaza asildik da gene koparamadik

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Erkan Işık yazdı:

giyotinin altına yatıp beklense daha az riskli, koptuğu zaman fena

İbrahim Aslıoğlu yazdı:

Çağlar Bey, siz onay verdiyseniz sağlamdır. Alayım o zaman bunlardan.

markayı bilmem örnek olarak attım ..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

Yanlış yere bağlamamak gerek

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu
(düzenlendi)
Erkan Işık yazdı:

İbrahim hocam sanayide civatacılarda kesme bulursunuz asansörcülerde olur orda ihtiyaca göre kaç mt ise yaptırı uclarınıda sıktırırsınız bu ürünleri netden almayın görerek alın ha ben uzagım merkeze vs diyorsanız ben yaptırıp sanayide yollarım isterseniz size 

Teşekkür ederim Erkan Bey, görererek almanın faydasına inanıyorum ben de...

Ali Gök yazdı:

Kırmızı bez halattan vaktiyle iki cherokeyi sırt sırta bağlayıp gaza asildik da gene koparamadik

Ali Bey, markayı da söylerseniz tamamdır abi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

2 ton hesabı yanlış olur.. Çamura saplanmış araba en az 5 ton gelir.. 

2 metre 5 ton hesabı yapıp bir şey almak lazım.. 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Geçen bu arkadaşı batırdık. 25 tonluk paletli ekskavatör ile kurtaramadık. Bu 42 ton geliyor ekskavatör çekemedi kendisi bu tarafa geliyor. En sonunda 3 parmak kalınlığında çelik halat koptu. Sonra altına beton pompası getirip boş başka bir miksere aktardık.a6512e9de0dfa4b87f46284604ad754d.jpg

Şaftlar ve defransiyeller toprağa oturmuştu tamamen.

.
af7c4cb105746d882bb9ca9ed5f29724.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Bu da başka bir vakamız. Hergünümüz böyle. Çelik halat tavye etmem koparsa tehlikeli. Bez halat ve güzel 2 tane mapa öneririm. Bez halat araca da daha az vuruntu yapıyor.
6b8e7beff792f9f1149313d0e773cb0d.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
İlkay Başaran yazdı:

Geçen bu arkadaşı batırdık. 25 tonluk paletli ekskavatör ile kurtaramadık. Bu 42 ton geliyor ekskavatör çekemedi kendisi bu tarafa geliyor. En sonunda 3 parmak kalınlığında çelik halat koptu. Sonra altına beton pompası getirip boş başka bir miksere aktardık.

Şaftlar ve defransiyeller toprağa oturmuştu tamamen.

ölü-yaralı?

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
ölü-yaralı?
Uzaklaşıyoruz. Ama yanında olanı ikiye böler sanki.
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
İlkay Başaran yazdı:

En sonunda 3 parmak kalınlığında çelik halat koptu.

halatta isveç, yemekte çorba olmazsa olmazım

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...