İçeriğe Yönlendir

Kar Lastigi Hakkında

Erkan Işık

Recommended Posts

Erkan Işık

Fiestanın altındaki kar lastikleri 4 senesi kumho marka 20 bin km yaptıysa ancak yapmısdır dişleri oldugu gibi duruyor fakat buzda ve yüzeysel karda araba durmuyor abs ye girip kayıyor kendi kendime acaba dişleri belli seviye altında lastigin tutusu kayıpmı oluyor 

Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Araç duruyorsa, durduğu yerden kalkıyorsa performansta pek sorun yoktur :) Buz ve yüzeysel ince kar buz gibidir zaten. Bence ters giden pek bişey yok gibi :) 

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Mehmet Muhip Yılmaz yazdı:

Araç duruyorsa, durduğu yerden kalkıyorsa performansta pek sorun yoktur :) Buz ve yüzeysel ince kar buz gibidir zaten. Bence ters giden pek bişey yok gibi :) 

mehmet transporter oldugu yere çakıyor aynı buzda , yada su oldu üstündeki kılcal desenler bitti buda lastigin vakumlama yapmamasına neden oluyor , bu şekil sevmedim lastikleri en güzeli bunları çıkarıp yenisini almak sanırım 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Lastiğin kimyası bozuluyor bir süre sonra. Sertleşiyor. Tutunma kaybı oluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Erkan Işık yazdı:

transporter oldugu yere çakıyor aynı buzda

fiestaya da 850 kg ağırlık yüklenir ise aynı buzda aynı yerde çakılır kalır, farkı, ikisisi de orada beklerken bir tanesi olduğu yerde kaymaya başlar ve tutulamaz eğimin aşağısna doğru kayar gider.

fizik kanunu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan

Kış lastiginde dişten çok hamurun kalitesi etkin. Dış yanıltıcı oluyor

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Yazlık lastik kabak , telleri bozuk değil ise bir şekilde götürüyor ama kışlık lastik de marka ya yönelmek her zaman mantıklıdır pirelli nokian conti vb .

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Hamit inan yazdı:

Kış lastiginde dişten çok hamurun kalitesi etkin. Dış yanıltıcı oluyor

dişin yoğunluğu da önemli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can

Diş yoğunluğunu ilk sıraya koyacak olursak en performanslı kış lastiklerden biinin petlas olması gerekir zira antep baklavası gibi iri iri dişleri bulunmakta. Hamur daha önemli olabilir ama ben lastik üzerindeki etikette yer alan harf notuna daha çok güveniyorum. A-B ıslak zemin performansı olan lastiklerin performansından çoğunluk memnun kalıyor.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bir ara bridgestone blizzak lasitklerde çılgın derecede mikro kesik vardı. asvaltta kullanırsan eriyip gidiyordu. o modelleri bıraktılar.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

çılgın derecede mikro kesik vardı.

birlastikçiden duydum: emcük leri var diyordu :rofl: napıo dedim, asfaltı emüoo muş

• Mutlu 6
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Çağlar Bayur yazdı:

birlastikçiden duydum: emcük leri var diyordu :rofl: napıo dedim, asfaltı emüoo muş

adamın nasıl bir fantazi dünyası varsa.. kaçkaçkaç

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Doğan Arşiray yazdı:

bir ara bridgestone blizzak lasitklerde çılgın derecede mikro kesik vardı. asvaltta kullanırsan eriyip gidiyordu. o modelleri bıraktılar.

Lm001 lerde sanırım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Çağlar Bayur yazdı:

Alt dudak dese daha anlaşılır olurdu :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...