İçeriğe Yönlendir

Focus Dizel Aracım Yağ Eksiltmiş

Uğur çubuk
Çözüme git Murat Öngür tarafından,

Recommended Posts

Uğur çubuk

Merhaba arkadaşlar ford Focus 2012 dizel 115hp aracımı  8 ay önce aldım 2. Yağ değişimi yaptım 7 bin km olmuş değişeli dün baktığımda 600 ML kadar eksiltme yapmış castrol edge koymuştum bundan önceki yağ değişiminde asla eksiltmemişti yağ çubuğu ortaya kadar gelmişti dün ekledim max çizgisine getirdim acaba sahte yağ mı koydular castrolun çok sahtesi var diyorlar 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

7000 km'de 600 gram sorun olarak kabul edilmez.. 

Yağ marka değişimlerinde araç yağ yakabilir.. 

Tekrar aynı marka ile değişim yaptıysanız bir sonraki sefer daha az yakabilir.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ilk dolumda çubukta nerede idi yağ?

Uğur çubuk yazdı:

çok sahtesi var diyorlar 

inetrennet alırsanız hepsinin çok sahtesi var.

Yorum bağlantısı
Uğur çubuk
Çağlar Bayur yazdı:

Normal tamirci arkadaş kendisi koydu hocam ben almadım bu yağ bakımında liqui moly’nin Ford için özel ürettiği 5w30 special tec modelini kullanmayı düşünüyorum önerir misiniz 

Metin Taşcı yazdı:

sorun kullandığınız yağda. mobil 1, motul, shell, lique molly kullanın.

bu yağ bakımında liqui moly’nin Ford için özel ürettiği 5w30 special tecmodelini kullanmayı düşünüyorum önerir misiniz 

Mehmet Ozyurek yazdı:

7000 km'de 600 gram sorun olarak kabul edilmez.. 

Yağ marka değişimlerinde araç yağ yakabilir.. 

Tekrar aynı marka ile değişim yaptıysanız bir sonraki sefer daha az yakabilir.. 

daha önce hiç eksiltmemişti 

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Murat Öngür
(düzenlendi)

7000 km de 600 ml yağ bir şey değil , sıkıntı yok yani bir daha ki yağ değişimine farklı marka deneyin o kadar da eksilmeye bilir, mesela motul liqui moly kullanın .

tarihinde Murat Öngür tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur çubuk
Murat Öngür yazdı:

7000 km de 600 ml yağ bir şey değil , sıkıntı yok yani bir daha ki yağ değişimine farklı marka deneyin o kadar da eksilmeye bilir, mesela motul liqui moly kullanın .

Öyle yapacağım hocam teşekkür ederim 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Uğur çubuk yazdı:

liqui moly’nin Ford için özel ürettiği 5w30 special tec

markaya özel üretim ben duymadım

Uğur çubuk yazdı:

daha önce hiç eksiltmemişti 

ölçüm tekinğiniz nasıl, ilk dolumda seviye ne idi?

Yorum bağlantısı
Uğur çubuk
Çağlar Bayur yazdı:

markaya özel üretim ben duymadım

ölçüm tekinğiniz nasıl, ilk dolumda seviye ne idi?

İlk dolumda max çizgisindeydi orta çizgiye kadar düşmüştü hocam şimdi yine max a tamamladım 

bu yağdan bahsediyorum hocam arabam kış aylarında ilk çalıştırma da çok sesli çalışıyor bide 

https://www.liquimolyturkey.com/liqui-moly-5w30-motor-yagi-special-tec-f-5-litre-2326

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Uğur çubuk yazdı:

İlk dolumda max çizgisindeydi orta çizgiye kadar düşmüştü hocam şimdi yine max a tamamladım 

bu yağdan bahsediyorum hocam arabam kış aylarında ilk çalıştırma da çok sesli çalışıyor bide 

https://www.liquimolyturkey.com/liqui-moly-5w30-motor-yagi-special-tec-f-5-litre-2326

Bu ve bunun gibi yağlar direk markaya özel değil , yağ da markanın isminin yazmasının sebebi o markanın spesifikasyonlarını bire bir kaşıladığını göstermek içindir.

Çağlar Bayur yazdı:

abi internetten aldığınız da da mağazaya bakmak lazım , aldığınız yağın faturası olacak faturasında yağın adı modeli litresi adı yazacak o zaman sıkıntı olma ihtimali düşük

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Uğur çubuk yazdı:

İlk dolumda max çizgisindeydi orta çizgiye kadar düşmüştü 

7000 km de normal, 600 ml ekledi iseniz max ın üstüne çıkmış olması lazım? eklenen miktar nasıl ölçüldü?

vesile ile dolumda max a kadar doldurulmaz, orta çizgiye kadar doldurulmalı

Yorum bağlantısı
Uğur çubuk
Çağlar Bayur yazdı:

7000 km de normal, 600 ml ekledi iseniz max ın üstüne çıkmış olması lazım? eklenen miktar nasıl ölçüldü?

vesile ile dolumda max a kadar doldurulmaz, orta çizgiye kadar doldurulmalı

Hocam usta max a kadar dolduruyor ben de 550-600 civarı 2 gün önce ekledim en son çizgiye kadar geldi şuan geçmedi max çizgisini 

Murat Öngür yazdı:

Bu ve bunun gibi yağlar direk markaya özel değil , yağ da markanın isminin yazmasının sebebi o markanın spesifikasyonlarını bire bir kaşıladığını göstermek içindir.

abi internetten aldığınız da da mağazaya bakmak lazım , aldığınız yağın faturası olacak faturasında yağın adı modeli litresi adı yazacak o zaman sıkıntı olma ihtimali düşük

Ben markaya özel sandım ama bunu alacağım bayağı memniyet mesajı var bu marka hakkında 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Uğur çubuk yazdı:

memniyet mesajı var bu marka hakkında 

vesile ile hiçbir kullanıcı hiçbir yağa ne iyi ne kötü diyebilir,öyle bir bilgi /ölçmüm yok

laboratuvar testilerinde ile çoookkkkk iyi amnan bu çookkk kötü diye bir yağ yok dünyada, aynı speclerde mucize diye birşey yok, pazarlamacıların sosyal medyada algı oluşturması var sadece.

adam yanında 1 adet nane şekeri yollasa yıldız alır

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Ligui moly yağ tüm filtreler ile beraber değiştirdiğiniz de araç daki motor sesi ,çekişi, ufak da olsa yakıt sarfiyatındaki gelişmeleri hissedilir derecede fark edeceksiniz, keza aynı şey motul içinde geçerli.

Ben iki yağ da bunu fark ettim liqui moly ve motul. castrol kullandım mobil kullandım bu yağlarda böyle bir şey farketmedim.

Yorum bağlantısı
Uğur çubuk
Murat Öngür yazdı:

Ligui moly yağ tüm filtreler ile beraber değiştirdiğiniz de araç daki motor sesi ,çekişi, ufak da olsa yakıt sarfiyatındaki gelişmeleri hissedilir derecede fark edeceksiniz, keza aynı şey motul içinde geçerli.

Ben iki yağ da bunu fark ettim liqui moly ve motul. castrol kullandım mobil kullandım bu yağlarda böyle bir şey farketmedim.

Ben deneyeceğim hocam 3 bin km sonra 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Çağlar Bayur yazdı:

1 adet nane şekeri yollasa

Firmanın İnternet mağazası açılınca öneriyi sundum, güzel puan topladılar o zaman 🤗

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...