İçeriğe Yönlendir

Ford Connect Direksiyon Kutusu

Selamı Yıldırım
Çözüme git Çağlar Bayur tarafından,

Recommended Posts

Selamı Yıldırım

Arkadaşlar merhaba, 2008 connect aracımın direksiyon kutusu hem yağ kaçırıyor hemde manevra yaparken sesler geliyor,bozuk yollardada ses geliyor. Usta baktı tespit etti ancak bir zararı olmaz dedi ve direksiyon yağını ekledi.. ama ses tabi rahatsız ediyor ilerde bir riski olur mu bilmiyorum. Daha önce revize olmuştu direksiyon kutusu size sorum tekrar revize ettirsem sonuçu iyi olur mu ? Aracım 450 binde 320 binde iken revize olmuştu.. şuan revize fiyatları 1500 2000 den başlar diyorlar. Yenisi ise 2900 tl taktırmasida 500 tl,  bu durum da sıfır maliyeti 3400 tl olucak..revize icin net fiyat yok ama en az 1500 2000 gibi.. ne tavsiye edersiniz..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ses varsa revize olmaz, tekniği anlatması uzun ancak böyle.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selamı Yıldırım

Tamam abi yeni alıyorum öyle ise , teşekkür ederim..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Selamı Yıldırım yazdı:

Tamam abi yeni alıyorum öyle ise , teşekkür ederim..

yada selami önce şunu kontrol et direksiyondan giden rot kolları körükleri saglammı saglam degilse degiş , birde direksiyon kutusunun yagını komple boşalt saga sola da çevir boşaltırken sonra tekrar yenile içinde tortu da olabiliyo belki kurtulur benim master da tam tur çevirmelerde ses yapıyordu sesi kesdi yag  degişim sonrası

Yorum bağlantısı
Selamı Yıldırım
Erkan Işık yazdı:

yada selami önce şunu kontrol et direksiyondan giden rot kolları körükleri saglammı saglam degilse degiş , birde direksiyon kutusunun yagını komple boşalt saga sola da çevir boşaltırken sonra tekrar yenile içinde tortu da olabiliyo belki kurtulur benim master da tam tur çevirmelerde ses yapıyordu sesi kesdi yag  degişim sonrası

Diyelim sesi bu dediginiz arıza vermiş olsa, yağ kaçağını nasıl çözebiliriz.gene revize edilmesi gerekecek değil mi

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Selamı Yıldırım yazdı:

Diyelim sesi bu dediginiz arıza vermiş olsa, yağ kaçağını nasıl çözebiliriz.gene revize edilmesi gerekecek değil mi

Yag kaçagı aşırı degilse haftalık bir kutu tarzı sıkıntı yapmaz ama degişim gerekiyorsa sıfır al ankarada ki fordculardan da fiyat al kutu için

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Çağlar Bayur

sadece yağ kaçağı ise revize olur, o da milde karıncalanma yok ise, yoksa yine başlar, sanırım bu örnekte olan bu, milde sorun var. bir defa revize oldu ve ses ile kaçak yeniden başladı benim anladığım?

Yorum bağlantısı
Selamı Yıldırım
Çağlar Bayur yazdı:

sadece yağ kaçağı ise revize olur, o da milde karıncalanma yok ise, yoksa yine başlar, sanırım bu örnekte olan bu, milde sorun var. bir defa revize oldu ve ses ile kaçak yeniden başladı benim anladığım?

Doğru abi , önceki revize durumu yağ kaçağından dolayı idi. Şimdi ses ile birlikte yağ kaçağı var, yani direksiyonu cevirdigimde katir kutur ediyor..ustama sordum şimdi erkan arkadaşının dediği yerlerde sorun yokmuş..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Çağlar Bayur yazdı:

yenisi iiçin fiyat araştrın mutlaka

Çaglar abi sanayi zor oldu tamirhanelere bişey diyemiyorsun çok yazsa müşteri zıplıyor az yazsa işletme zarar ediyor bugun aracı yapdırdıgım servısde 13 eleman çalısıyor bu elemanların en az 5 i     20 senelik usta dedim düzgün yaz parça fiyatlarını işcilik ne yazıyorsan yaz parçadan kaptırma bana dedim :))

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selamı Yıldırım

Abiler ,hattat kutulu 2500 tl, ford kutulu hema trw 2900 TL sıfır olarak bulduğum fiyatlar.. hema trw ,hattat aynı firmalar diyende var ,kalite farkı olur diyende var. Nasıl yapalım abi..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selamı Yıldırım yazdı:

Abiler ,hattat kutulu 2500 tl, ford kutulu hema trw 2900 TL sıfır olarak bulduğum fiyatlar.. hema trw ,hattat aynı firmalar diyende var ,kalite farkı olur diyende var. Nasıl yapalım abi..

gagılda arasford yazıni orada soner beye ulaşın kalite ve fiyatı sorun , selamımız söyleyin, hangisini al derse onu alın

Yorum bağlantısı
Selamı Yıldırım

Abiler sifir orjinal direksiyon kutusu alıp taktık ford ikiler ankaradan aldim kutuyu.rot ayarı yapıldı. Ancak direksiyon şuan çok ağır ve sert ,takan ustam normal olmadığını söyledi.. 1 2 gün alışma süreci varmıdır bilmiyorum.. çok pişmanım şuan bozuk kutu çok daha iyiydi :)

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Selamı Yıldırım yazdı:

Abiler sifir orjinal direksiyon kutusu alıp taktık ford ikiler ankaradan aldim kutuyu.rot ayarı yapıldı. Ancak direksiyon şuan çok ağır ve sert ,takan ustam normal olmadığını söyledi.. 1 2 gün alışma süreci varmıdır bilmiyorum.. çok pişmanım şuan bozuk kutu çok daha iyiydi :)

Alışma yoktur.  Başka bir sorun da olabilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selamı Yıldırım yazdı:

kutuyu.rot ayarı yapıldı.

bence bir daha kontrol edilse iyi olur rotilleri falan dahil

Yorum bağlantısı
Selamı Yıldırım
Erkan Işık yazdı:

Kutu mu arızalı aldıgın yere bir sorsana 

Vallahi sıfır kutu geldi nasıl bir sorun olabilir bilmiyorum ki

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selamı Yıldırım yazdı:

Vallahi sıfır kutu geldi nasıl bir sorun olabilir bilmiyorum ki

sfırı bir parça da arıza hiç olamaz olsa idi,hiçbir ürünün de garantili satılmasına gerek olmazdı, veya rotiller doğru takılmadı? veya rot ayarı yaparken hata oldu. bu şekilde kullanmayın zaman geçirmeden geri kontrole gidin.

Yorum bağlantısı
Selamı Yıldırım
Çağlar Bayur yazdı:

sfırı bir parça da arıza hiç olamaz olsa idi,hiçbir ürünün de garantili satılmasına gerek olmazdı, veya rotiller doğru takılmadı? veya rot ayarı yaparken hata oldu. bu şekilde kullanmayın zaman geçirmeden geri kontrole gidin.

Evet çağlar abi kesinlikle haklısın rotiller ile ilgili bir sıkıntı var. Başka bir rotcuya gittim. Rotillerin altindaki rot ayarlama somunlarini gevşetti ,yola çıktı direksiyon pamuk gibi oldu. Tekrar rot ayari yapmak için istenilen değerlerde sıktı gene sertleşti .. yarın tekrar gideceğim..ama sorun rotillerden dediginiz gibi kutuda birşey yok anladığım kadari ile..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selamı Yıldırım yazdı:

Evet çağlar abi kesinlikle haklısın rotiller ile ilgili bir sıkıntı var. Başka bir rotcuya gittim. Rotillerin altindaki rot ayarlama somunlarini gevşetti ,yola çıktı direksiyon pamuk gibi oldu. Tekrar rot ayari yapmak için istenilen değerlerde sıktı gene sertleşti .. yarın tekrar gideceğim..ama sorun rotillerden dediginiz gibi kutuda birşey yok anladığım kadari ile..

eski rotiller yeni kutuya mı takıldı?

Yorum bağlantısı
Selamı Yıldırım

Yok abi komple idi yeni kutu

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selamı Yıldırım yazdı:

Yok abi komple idi yeni kutu

sizin eski rotiller yeni kutuya uymadı mı? eskiler atıldı mı?

Yorum bağlantısı
Selamı Yıldırım
Çağlar Bayur yazdı:

sizin eski rotiller yeni kutuya uymadı mı? eskiler atıldı mı?

Duruyor abi eskiler ,komple kutu duruyor. Revize ettirmeyi düşünüyorum.. kenarda dursun lazim olur diye..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sorunun kaynağı bence rotil/rot ayarı gelen parça focus için dğeil dimi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...