İçeriğe Yönlendir

Kar Çorabı Nasıldır?

Murat Öngür

Recommended Posts

Murat Öngür

Merhaba 

Hastamız olduğu için hafta sonu ş.dışına çıkma ihtimalim var , hava koşulları malum.

zincir yerine arabada kar çorabı kullansam nasıl olur ? 

aranızda kullanan var mı ? çok çabuk yırtılır mı ? karda sulu karda kayma yapar mı yola tutunması nasıl  ?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

3 yıldan fazla reno trafik araçta kullandık. Kar olan yerde patinaj yapılmadan sakin kullanım ve düşük hız ile araç temmuz ayında asfaltta gidiyor gibi yürüyor. Ancak kuru zemine gelince hemen çıkarmak gerek. Aşınma hızlı olur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

aşırı rısiklidir son çare olarak kısa mesafede gidilebilmesi açısıdan olabilir, bir de kullanım sonrası bagajı kirletmemesi için büyük bir poşet hazırda olmalı, kamyonetleri bilmem

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Çağlar Bayur yazdı:

aşırı rısiklidir son çare olarak kısa mesafede gidilebilmesi açısıdan olabilir, bir de kullanım sonrası bagajı kirletmemesi için büyük bir poşet hazırda olmalı, kamyonetleri bilmem

riskli olan nedir abi ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Murat Öngür yazdı:

riskli olan nedir abi ?

dönen lastiğe tekstil malzemesi sarıyoruz, yanı başında aks var, porya var, içinde hızla dönen keskin kenarlı disk var, o bölüme sararsa? spin atarak durursa kötünün en iyisi olarak atlatır.. ön lip yüzünden takla atan var. "

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Çağlar Bayur yazdı:

dönen lastiğe tekstil malzemesi sarıyoruz, yanı başında aks var, porya var, içinde hızla dönen keskin kenarlı disk var, o bölüme sararsa? spin atarak durursa kötünün en iyisi olarak atlatır.. ön lip yüzünden takla atan var. "

• Beğen 2
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

2012 yılında ice cat diye bir marka almıştım gittigidiyor'dan. Çağlar Abinin bahsettiği riski düşünerek 40 km/h hızı aşmayacak şekilde 10 yıldır beni hiç yarı yolda bırakmadı. 50 derece eğimli garajdan çıkma gibi ekstrem durumlarda dahi güven verdi, Sivas'da 2 yıl, Ankara'da 8 yıldır sorunsuz kullanıyorum. 16 jant diye aldım. 15-16-17 jant lastiklerde kullandım. Bagajda yer tutmuyor, uygulaması alışana kadar 10 alışınca 5 dk. Kuru asfaltta kullanıma uygun değil. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

düşük hızda ve dikkatli gidildiğinde iş görür gibi görünüyor..pratik ve güzel ürün...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kullanan biri olduğum için sıfır riskle devam ettim ettik 3 sene. Takmatik zincirden kat be kat güvenli. Yeter ki yazılı kurala göre kullanımı olsun.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

yazılı kurala göre kullanımı olsun.

sigortayı kapatmadan panoyu açma der elektrikçiler

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

O başka. Arada bir şarj lazım
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
İlkay Başaran yazdı:

bunu abd de trafik kovalamacaları için yapmışlar ama mantıklı :) 

Yorum bağlantısı
Talha Bilgi

Bende eski w124'de kar zincir palet var idi, ben memnun kalmıştım kopma vs olmadı hatta şimdi gerek kalmayınca 😈 başka arkadaşa verdim kullanıyor

şöyle bişeydi

H2f7a52d957f84aedad153adad2cef5c65.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör
Çağlar Bayur yazdı:

sigorta panoda ise ?

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Haşmet Güngör yazdı:

sigorta panoda ise ?

trafoya kadar gideriz, kader...

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Ucuz plastik cırt şeklinde geçmeli olanlar var onlardan alın dursun bagajda, baktın çok lazım oldu takarsın pratikçe kısa mesafe işini görür.

Riski çoraba göre daha az,

Agila Plastik Kar Zinciri - 10 Adet Lastik Zincir Seti Fiyatı

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Hasan Karabekiroglu yazdı:

Ucuz plastik cırt şeklinde geçmeli olanlar var onlardan alın dursun bagajda, baktın çok lazım oldu takarsın pratikçe kısa mesafe işini görür.

Riski çoraba göre daha az,

Agila Plastik Kar Zinciri - 10 Adet Lastik Zincir Seti Fiyatı

Yok bu ise yaramıyor.. Yani denediğim yaramadı.. Parcalandı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Servet Aydın yazdı:

Plastik ne olacakki 1.5ton altında.

aynen abi.. ki zorlamamistim bile.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yunus Emre Demirci

Merhaba şahsi fikrim öncelikle kış lastiğiniz olmalı ekstra tedbir olarak Zincir öneririm, KNK marka takmatik zincir iş görüyor. Yola çıkmadan önce nasıl takıldığını tecrübe edin. Acil durumda rahat takarsınız. Markasız zincir almayın kesinlikle çok dandik ince zincirler kullanıyor x markalar. Kar çorabı çoğu zaman iş görür ama bir zincir değil tabiki takması sökmesi kolay. Kar çorabı alacaksanız Matte marka olmalı mutlaka. Plastik cırtlı paletlere hiç güvenmeyin çoğu çöp tecrübeyle sabit. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Alpay Sumer yazdı:

Yok bu ise yaramıyor.. Yani denediğim yaramadı.. Parcalandı.

aynen bagajda var zaten ama her kullanan 10 metre gitmeden koptuğunu söylüyor ondan güvenemiyorum

Yorum bağlantısı
İsa Acar

Ara tatilde Muğla'dan Denizli'ye geleceğiz (geldik), lastikler yazlık tabi. Kar çorabını sordum çevredekilere, doğal olarak, bilen bilmeyen herkes yorum yapınca, mal işe yaramaz oldu ve ben de almamıştım. Bu konu çok iyi oldu kesin alıcam ama ürün yok piyasada 🙄

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Bu çorap ile kardan çıkmak tamam. Rampa iniyoruz. Fren tutacak mı? 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Bu çorap ile kardan çıkmak tamam. Rampa iniyoruz. Fren tutacak mı? 

Karda buzda zamk gibi. 3ton minibüsü durduruyor
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...