İçeriğe Yönlendir

Ibiza 5 - Yağ Sensörü hatası

Selçuk Keleş

Recommended Posts

Selçuk Keleş

Yağ seviyesi normal.
Nolmuş olabilir ?

IMG_9631.JPG

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Filtrede tıkanıklık oluştu ise bu uyarıı veriyor olabilir abi. Önce yağ bakımı ve mutlaka filtre değişim yapıp izlenebilir.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Sensöre kar buz vs gelmiş olmasın diyecem de sanıyorum ki yeri o kadarda kolayda değildir, hata koduna bakmak lazım.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

sensörün ortasından yağ dışarı akıyordur bozulmuştur. yada kablosu kopmuştur. aracın sesi normalse problem değil. yağlanamayan motor sesli çalışır çünkü valfleri iten şey yap basıncıdır. tiguan da bu da başıma gelmişti. konusu var.

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Aracın altı vurulduysada yakabilir, bir arkadaş leonu vurup ışığı yaktırmıştı.Soket vs birşeyler olmuştu.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Yetkili servise götürdüm. Kontrol sonucunda yaramaz bir farenin kabloyu kemirdiği tespit edildi, tamir edildi. (300 TL)

Bir de ek koruma takıldı (300TL)

IMG_20220131_174727.jpg

• Beğen 2
  • Şaşkın 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)
Selçuk Keleş yazdı:

Yetkili servise götürdüm. Kontrol sonucunda yaramaz bir farenin kabloyu kemirdiği tespit edildi, tamir edildi. (300 TL)

Bir de ek koruma takıldı (300TL)

demiştim. o sensörler ve kabloları başa bela. vw haricinde böyle birşey hiçbir arabada benim başıma gelmemişti.

tarihinde Doğan Arşiray tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Vw’de olur sineye çekilir, reno’da olsa “foronsoz oroboloro çok poroblomlooo” :) 

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...