İçeriğe Yönlendir

Akü Kutup Başı Koruyucu Kırıldı :)

Ü.Emre Kartal
Çözüme git Çağlar Bayur tarafından,

Recommended Posts

Ü.Emre Kartal

Merhaba herkese, az önce akünün pozitif kutup başı koruyucusu orjinalinin çok kalitesiz olması sebebi ile tam kıvrıldığı yerden kırıldı. Esnek ve açılıp kapanan bir yapısı var doğrudan yapışacak gibi görünmüyor. 

Parçanın yenisi 450 500 liracık gibi 🙂 Sizce nasıl bir uygulama yapılabilir? Korumasız şekilde kullanmak belki bir sorun oluşturmaz fakat ben rahatsızlık duyarım. 

Parçanın kodu şu; 1832217

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

uygun bir plastik kesilip oraya yerleştirilir, plastik kalemlik vb. ben Ka ya silecek süpürgesi kutusundan kesmiştim, atıkları değerlendirmiş te oldum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Çağlar Bayur yazdı:

uygun bir plastik kesilip oraya yerleştirilir, plastik kalemlik vb. ben Ka ya silecek süpürgesi kutusundan kesmiştim, atıkları değerlendirmiş te oldum

Faydası nedir abi ? 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Çağlar Bayur yazdı:

Aslında içten esnek bir plastik kesip yapıştırabilirim evet 🙂 Keşke bu kadar kalitesiz bir parça olmasaymış. Çok kalitesiz ve kopacağı yer resmen belirli. 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Oğuzkan Erışık yazdı:

https://www.hepsiburada.com/mesa-iki-takim-aku-kutup-basi-koruma-lastigi-muhafaza-kapagi-pm-HB0000117BDR

Böyle birşey alıp takabilrsiniz. 

Hurdacıdan çıkma bakabilirsiniz. 

Sıfır alabilirsiniz. 

Öylece bırakabilirsiniz. 

Menteşe takabilirsiniz. 

Aklıma başka bir şey gelmedi😃

Linkteki gibi koruma kapakları ne yazıkki uymaz. Çağlar abinin dediği gibi içten bir plastik yapıştırıp kapağı kurtarmaya çalışacağım. 

Çıkma da alsam kapağın o kısımı çok bariz kalitesiz. Hem o kadar para verip hem de aynı sonu yine yaşayacağım. 

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Çağlar Bayur
Alpay Sumer yazdı:

Faydası nedir abi ? 

arabanın yanmasını engelliyor, vesile ile amortisör kutusundan çıkan metal gerdirme parçası ile de akü ye, sabitleyici yapmıştım, her tür hurdalar anında değerleniyor :)

kapak kayıp değilse bez bant ile içten yapıştırlabilir, zaten yerinde dursun kafi

Ü.Emre Kartal yazdı:

bir plastik yapıştırıp kapağı kurtarmaya çalışacağım. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Çağlar Bayur yazdı:

arabanın yanmasını engelliyor, vesile ile amortisör kutusundan çıkan metal gerdirme parçası ile de akü ye, sabitleyici yapmıştım, her tür hurdalar anında değerleniyor :)

kapak kayıp değilse bez bant ile içten yapıştırlabilir, zaten yerinde dursun kafi

Kapak elimde kaldı, ucuz bir şeydir yenisini alır geçerim diye atıyordum neredeyse. Fiyatını görünce 😅

Öyle de yapabilirim, kapağı sökmek uğraştırmaz umarım. Fikir için teşekkürler

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Ü.Emre Kartal yazdı:

Kapak elimde kaldı, ucuz bir şeydir yenisini alır geçerim diye atıyordum neredeyse. Fiyatını görünce 😅

Ucuza araba parçası yok artık 😃 en basit parça bile pahalı malesef 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Emre Demir yazdı:

eksi kutup olayı diye bişey varmış nedir bilen var mı ?

ters kutuplu akü olabilir mi ?

Yorum bağlantısı
Emre Demir
Çağlar Bayur yazdı:

ters kutuplu akü olabilir mi ?

abi bu gün toyota marka araca sahip bir arkadaş akü alacaktı ters kutup muhabbeti oldu ondan sordum kusura bakma yanlışım oldu ise :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Emre Demir yazdı:

abi bu gün toyota marka araca sahip bir arkadaş akü alacaktı ters kutup muhabbeti oldu ondan sordum kusura bakma yanlışım oldu ise :D 

normalde akünün yan marka etiketine bakarken artı kutup sağdadır, ters kutuplularda soldadır. aracın tesisatında artı kablo ne trafa denk geliyorsa, otomotivin %1 , falan ters kutup, teissatı o şekilde tasarlnamıştır

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Emre Demir yazdı:

eksi kutup olayı diye bişey varmış nedir bilen var mı ?

yerleri değişik.. kablolar artı eksi yerleri.

japonlar ters diyorlar.. soldan direksiyon gibi..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...