İçeriğe Yönlendir

Egea Aküden Bagaja Kablo Götürecek Yer

Zeynel Bergel

Recommended Posts

Zeynel Bergel

Herkese merhaba. Araç Egea 2019 sedan. Aküden çekeceğim kabloyu araç içine alacak yer bulamadım. Çamurluk iç tarafından geçirilebiliyor ama güç kablosu 4ga olduğu için çok sırıtacak. KAbloyu geçirmek için yer önerisi olan var mı acaba ?
Fotoğrafta gösterdiğim yerden sanırım oluyormuş ama emin olmadan zarar vermek istemiyorum

https://www.hizliresim.com/2cn1i19

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Orjinal kabloların kabine geçtiği 1 veya 2 yer olur genelde. Buraları kullanabilirsiniz, fakat doğrudan aküden alınıp ne yapılacak o da önemli. Arada sigorta, kesici ya da bir kontrol elemanı olacak mı?

Yorum bağlantısı
Zeynel Bergel
Ü.Emre Kartal yazdı:

Orjinal kabloların kabine geçtiği 1 veya 2 yer olur genelde. Buraları kullanabilirsiniz, fakat doğrudan aküden alınıp ne yapılacak o da önemli. Arada sigorta, kesici ya da bir kontrol elemanı olacak mı?

Amfiye çekeceğim. Aküden hemen çıkışta sigorta da olacak tabi. Fotoğrafta gösterdiğim yer sigorta kutusuna giden kabloların girdiği yer. Ama doğrudan ittir gitsin şeklinde yapmak da istemedim

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Zeynel Bergel yazdı:

Amfiye çekeceğim. Aküden hemen çıkışta sigorta da olacak tabi. Fotoğrafta gösterdiğim yer sigorta kutusuna giden kabloların girdiği yer. Ama doğrudan ittir gitsin şeklinde yapmak da istemedim

Orjinal hattın girdiği yerden gayet güzel şekilde yapılır. Fakat koruyucu tapa vs varsa mutlaka kablo geçtikten sonra çevresine silikon yapın. Su vs almasın

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Aracın altından götürün uygun yerden. Isı ve darbe almayacak hat bulun. Stepne havuzunda uygun yeri delip kabloyu geçirin. Kablo karoser izolasyon takozu kullanın. Araba zibilyon delik var. Bir tane siz delin bişey olmaz

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Zafer Bakar

Direksiyon milinin olduğu tarafta aracın diğer kablolarının geçtiği bir yer var benim aracımda. Ben oradan çektim 4 ga kabloyu ve yine kapı esiginin altından götürüp arka koltuğun altından çıkardım montajı yaptım. 

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Servet Aydın yazdı:

Aracın altından götürün uygun yerden. Isı ve darbe almayacak hat bulun. Stepne havuzunda uygun yeri delip kabloyu geçirin. Kablo karoser izolasyon takozu kullanın. Araba zibilyon delik var. Bir tane siz delin bişey olmaz

En kolay ve stabil olanı.

Biri sormuştu bana abi kapluyu nerden götürelim diye dedim arabanın altından götür eksoza yaklaşma yeter.

Olur mu abi elektrik geçecek ondan dedi...

Dedim senin aracının tüp tesisatı arabanın içinden mi geçiyor baksana bi altına.

Baktı... 

Hmmm heeee hooo haaaa :D 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...