İçeriğe Yönlendir

Hem Aşısız Hem Pozitif

Emrah Altun

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

rambo filminde içenler zehirleniyordu tuzak nedeni ile :)

filmlerde olur o, 1 rambo tüm afgağnistanı almıştı .. filmde tabii :rofl: şimdi taliban merkez bankası müdürü belçikada

Yorum bağlantısı
Emrah Altun
(düzenlendi)
Ahmet Hasan Şendağ yazdı:

Üniversitede öğretim görevlisi yüksek tahsilli bir adam bile aşı karşıtı… Üzücü cidden

Ahmet bey aşı karşıtı bir insan değilim. Sadece bu iş bana biraz pis kokuyor. Tablo çok netleşmedi gözümde sisli yani her şey. Milyar dolarların konuşulduğu bir duruma geldi bu. Pfizerin daha önce ödediği milyarlarca dolarlık tazminatlar da var bir yanda. Veya ne bileyim para için yapmayacak şeyi olmayan insanlar var bu şirketlerin başında. Benim nazarımda tablo çok net değil yani. Durum bundan ibaret.

tarihinde Emrah Altun tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Emrah Altun yazdı:

Milyar dolarların konuşulduğu bir duruma geldi bu.

mesela, 1 ay kür ile dökülen saçları geri getiririm (olur ya buldum), forumlarda bedavaya mı anlatırım, yoksa saç merkezi kurup orada mı satarım ? çalışan birşeyler keşfeden illa ki  kanazacak, eskiden (2 yıl önce) bir aşı 5 yılda falan bulunur derlerdi , evet hızlı oldu bu safer ama aynı şekilde 2 sene önce tüm dünyayı 7den 70 e eve kapatacam ve herkes rıza gösterecek deseydim sopayla kovalarlardı ama o da oldu.

belki de seneye ayda 7 gün elektrik bulunca şükredeceğiz falan... değişiklikler çok hızlı

Yorum bağlantısı
Hamit inan
Çağlar Bayur yazdı:

1 ay kür ile dökülen saçları geri getiririm (olur ya buldum), forumlarda bedavaya mı anlatırım,

😁 Çok yakında 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun
Çağlar Bayur yazdı:

mesela, 1 ay kür ile dökülen saçları geri getiririm (olur ya buldum), forumlarda bedavaya mı anlatırım, yoksa saç merkezi kurup orada mı satarım ? çalışan birşeyler keşfeden illa ki  kanazacak, eskiden (2 yıl önce) bir aşı 5 yılda falan bulunur derlerdi , evet hızlı oldu bu safer ama aynı şekilde 2 sene önce tüm dünyayı 7den 70 e eve kapatacam ve herkes rıza gösterecek deseydim sopayla kovalarlardı ama o da oldu.

belki de seneye ayda 7 gün elektrik bulunca şükredeceğiz falan... değişiklikler çok hızlı

Senin geçmişin temiz abi sana güvenirim. :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Emrah Altun yazdı:

Ahmet bey aşı karşıtı bir insan değilim. Sadece bu iş bana biraz pis kokuyor. Tablo çok netleşmedi gözümde sisli yani her şey. Milyar dolarların konuşulduğu bir duruma geldi bu. Pfizerin daha önce ödediği milyarlarca dolarlık tazminatlar da var bir yanda. Veya ne bileyim para için yapmayacak şeyi olmayan insanlar var bu şirketlerin başında. Benim nazarımda tablo çok net değil yani. Durum bundan ibaret.

Sputnik olun? Sinovac olun? Turkovac olun?

Pfizer tek değil ki?

Demek ki sorun testlerin bitmesi değil, komplo teorileri?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Sani Gerşon yazdı:

Sinovac olun?

işe yaramadı bende. yokken ve varken fark olmadı yani.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ona şüphe yok zaten. Biontech in en iyisi olduğu açık ara ortada.
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Sani Gerşon yazdı:
Doğan Arşiray yazdı:

Ona şüphe yok zaten. Biontech in en iyisi olduğu açık ara ortada.

beni en çok ne rahatsız ediyor biliyormusunuz? almanya hastlığı geçirdiyse 90 gün sayıyor raporu, ama biontech li ise 270 gün. nasıl olurda kendiliğinden iyileşip antikor üretmiş birisinin bağışıklık sisteminin etkinliği, bir aşı ile olmasına çalışılan öncesi olmayan bağışıklıtan daha kısa süre dayanabilir.  tam bir saçmalık diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

antikor üretmiş birisinin bağışıklık sisteminin

kaçırdığın nokta antikor. üretimi her bünye farklı, hiç üretmeyen de var, üretenin antikor sayımı yüksek olsa da o bünyeyi korumayan var vb. diğer yanda bünyeye verilen bilimsel miktarı tespitli bir aşı var. en azından koruma süresi tespiti var.

penisilin hapı yerine küflü peynir yerdik olur biterdi...

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Çağlar Bayur yazdı:

kaçırdığın nokta antikor. üretimi her bünye farklı, hiç üretmeyen de var, üretenin antikor sayımı yüksek olsa da o bünyeyi korumayan var vb. diğer yanda bünyeye verilen bilimsel miktarı tespitli bir aşı var. en azından koruma süresi tespiti var.

penisilin hapı yerine küflü peynir yerdik olur biterdi...

demekki ortalamaya bakıyorlar... küflü peynir ayak kokuyorsa yemem :)

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Emrah Altun
Sani Gerşon yazdı:

Sputnik olun? Sinovac olun? Turkovac olun?

Pfizer tek değil ki?

Sorun testlerin bitmemesi. Bu aşıların da testleri bitmedi ki?

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

Emrah Hocam geçmiş olsun.yakın geçmişte biz de kovid ile tanıştık. aşılı olanların sorunsuz atlattıklarını gördüm. ama bilimsel bir teyit değil tabiki.omicron versiyonunun sonucu da olabilir. aşı olmamak ile olmak iki kötüden birinin tercihi gibi bence

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun
Haluk Şentürk yazdı:

Emrah Hocam geçmiş olsun.yakın geçmişte biz de kovid ile tanıştık. aşılı olanların sorunsuz atlattıklarını gördüm. ama bilimsel bir teyit değil tabiki.omicron versiyonunun sonucu da olabilir. aşı olmamak ile olmak iki kötüden birinin tercihi gibi bence

Sağolasın Haluk Hocam. Dediğim gibi iki ucu b... değnek. Ben diğer ucunu seçtim :) :)

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Geçmiş olsun Hocam, biz de benzer bir durumda atlattık. Evet 1 hafta yatakta keyf yaparak geçti:)

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...