İçeriğe Yönlendir

Lukoil Motor Yağı Nasıldır?

Ü.Emre Kartal

Recommended Posts

Ü.Emre Kartal

Merhaba herkese, 2015 1.5 dizel fiestamın bakımı yaklaşıyor. Daha önce hep 5w30 kullandım fakat şasiden bakınca 0w30 çıkıyor. Yaşadığım yer soğuk değil ama yağın iklim harici de etkili olduğunu düşündüğümden 0w30 a geçmeyi planlıyorum. 

4 litre yağ işimi görüyor, 5 litre olarak almak hem israf hem de ustanın daha fazla yağ koyma ihtimalini artırıyor. Marka olarak fiyatı ve ford sertifikası olması sebebiyle Lukoil Genesis serisi çıktı karşıma. Satıcı firmanın kendisi, sahte vs derdi de yok. 

Sizce nasıldır? Nasıl bilirsiniz 🙂

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Ali Gök yazdı:

5 30 dan devam edin derim

Üretici firma 0w30 diyor ama, ikinci tercih 5w30. İçerik olarak özellikle kül azlığı vs ile ilerleyen dönemde dpf için fayda sağlamaz mı?

Metin Akbal yazdı:

Bildiğim kadarı ile İzmir de dolum yapılıyor. GM ye yağ üretiyor.

Alınır mı 🙂 Dolumu bilmiyorum ama Romanya üretimi galiba. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Ü.Emre Kartal yazdı:

Üretici firma 0w30 diyor ama, ikinci tercih 5w30. İçerik olarak özellikle kül azlığı vs ile ilerleyen dönemde dpf için fayda sağlamaz mı?

Alınır mı 🙂 Dolumu bilmiyorum ama Romanya üretimi galiba. 

Teknik şartnameyi karşılayan her yağ alınır :) Gerisi kullanıcı tercihi ekonomisi psikolojisi :)

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Merhaba

aracın bakımını geciktirmeden zamanında yaptırıyorsanız işinizi görecektir yeterki doğru viskositeyi seçin , tamam uzun ömür olarak bi motul mobil liqui moly veya edge degil ama kullanılır sıkıntı çıkarmaz

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Mert Gülkokan yazdı:

5w30dan devam edin derim yazında sıcak oluyor yaşadığınız yer

0w30 ile 5w30 arasında sıcak iklimde etki edecek fark var mıdır? Aracın kitapçığı ve şasiden çıkan yağ bilgisi 0w30. 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Evren Erakçora yazdı:

Son durumda 5w30 öneriyor galiba ford. 

Güncelde 0w30 ile devam. 5w30 ancak tedarikte vs problem olursa demiş. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...