İçeriğe Yönlendir

Sırt ve Boyun Tutulması Nasıl Geçer?

Mustafa Karahan

Recommended Posts

Mustafa Karahan

Merhabalar, sabah uyandım boynumda hafif bir ağrı vardı. Yarım saat geçmedi ki sırtımdan başlayan bi ağrı boynuma doğru çıktı tutuldu. Hani böyle su buz tutar ya onun gibi tutulma anını hissettim. Sırtımdan boynuma yukarı doğru tutularak gitti kaslar.

Şimdi tahmin edersiniz ki müthiş bir acı var ağrı var. Sağ taraf felç gibi oldu. Boynum dönmüyor. Kas gevşetici aldım ama fazla  fayda etmedi. Sıcak su koydum aman aman farkı olmadı. 

Ne yapabilirim bu ağrı tutulma nasıl geçer? 

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Sıcak kompres. Ama uygulanmış zaten kas gevşetici enjeksiyon akabinde zamanla geçmesi lazım.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Corona belirtileri var mı? son zamanlarda tutulmadan şikayet eden çoğu arkadaşım Corona pozitif çıkıyor da...:unsure2:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Koray Demir yazdı:

Yattım kaldım öyle kalkmakta istemiyorum. İlaç etkisini göstermesi lazım geçmezse bir ağrı kesici alacağım ama böyle oklava yutmuş gibiyim 

H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Corona geçirdim iyileşeli 2 hafta oldu sanırım. Ama bu bi anda oldu. Anlamadım bile sırtımdan başladı tutularak boyna kadar çıktı 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Sıcak duş ve dinlenme en iyi çözüm. Gece uyutmayacak seviyeye gelirse acile gidip kas gevşetici ve ağrı kesici karışımı yaptırabilirsin. Tabi allerji durumu için dr a danışmalısın. 

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Kas gevtici kremler alınmalı ve bazı kas gevşetici haplar var. Onlarda. Almalısınız. Boyun agirisna iyi gelen ortepedik bir yastıkta cenin şeklinde yatmalisiniz. Yoksa hastaneye gitmelisiniz. Benzeri durumu araç kullanırken yasamistim ve bir daha asla tecrübe etmek istemem.

Kas gevtici kremler alınmalı ve bazı kas gevşetici haplar var. Onlarda. Almalısınız. Boyun agirisna iyi gelen ortepedik bir yastıkta cenin şeklinde yatmalisiniz. Yoksa hastaneye gitmelisiniz. Benzeri durumu araç kullanırken yasamistim ve bir daha asla tecrübe etmek istemem.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan

Anlattığıniz durum yüksek tansiyondan da oluyor. İlk olarak tansiyona baktırın ihmal etmeyin. Tutulma gibi enseden boyna orda başa geçer ve güçlü bir baş ağrısı başlar

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

herşey olabilir, tansiyon da sağ omuz yırtılması da. ağrı aşırı derece ise vucut sigortası atmıştır dr a görünün

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Sıcak kompresin süresine ve ısısına dikkat edin. Tansiyonu yükseltebilir. 3 4 kere yaşadım iki taraflı. İlaçla 1 hafta ilaçsız 7 gün sürüyor.

Geçmiş olsun. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
İlkay Başaran yazdı:

Sıcak kompresin

yırtıldı ise beter ediyor, acı bir tecrübe ile öğrenmiştim :mangal:

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Erhan Doruk yazdı:

Bi sefer daha olmuştu böyle ama onda ters hareket yapmıştım. Bu birden oldu anlamadım. Geçen sefer acile gitmiştim dediğimiz gibi iğne yaptı ama hastaneden eve gelene kadar etkisi geçmişti. Sıcak su işe yaramadı duş alacağım kaynar suyla artık. 

Hacı Şenyurt yazdı:

Krem yok ama ilaç aldım faydası olmadı hala ağrı ve acı var. Sabit durunca sıkıntı yok ama hafif bir hareket mahvediyor. Yastığım iyi benim anlamadığım bir anda ne oldu da böyle tutuldu. 

Hamit inan yazdı:

Tansiyon sıkıntısı hiç yaşamadım ama ölçtüreyim bakalım kaç çıkacak. Sırt kürek kemikleri ve boyun tutuldu. 

Çağlar Bayur yazdı:

Ağır iş yapmadım bi anda oldu. Vucut sigortası derken anlamadım abi? 

İlkay Başaran yazdı:

Sanırım bir hafta ağrı kesici ile anca geçer. Sıcak su torbası art arda koydum faydası olmadı hiç. 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Çağlar Bayur yazdı:

yırtıldı ise beter ediyor, acı bir tecrübe ile öğrenmiştim :mangal:

Omuzda tendon yırtılması yaşadım. 2 yıl oluyor. Düzelmesi 6 ay sürdü ama tam düzelmiyor. En ufak boş bulunmada hoop buradayım diyor. Yağmur yağacağı zaman ağrı yapıyor. Meteoroloji balonu gibi oldum.

Sakatlanmalarda ilk zamanlarda ısı daha kötü ediyor abi. Ödemi arttırıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Mustafa Karaca yazdı:

Tansiyon sıkıntısı hiç yaşamadım ama ölçtüreyim bakalım kaç çıkacak. Sırt kürek kemikleri ve boyun tutuldu

Ağrı olunca baktır. Anlık zıplar iner. Tesadüf öğrendim ben. Boyun baş ağrısından muzdaripdim. Anlık 20 lere çıkıyormuş

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Hamit inan yazdı:

Boyun baş ağrısı bende sık çekiyorum. Tansiyon işi aklıma gelmemişti hiç. Zincirleme oluyor genelde bu ağrılar. Birbirini tetikliyor 

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Geçen sene soğuk bir havada arabaya binerken ters bir hareket yaptım peşi sıra boynum bir tutuldu kitlendim kaldım resmen ama öyle böyle değil kımıldamadan duruyordum,  yatmak kalkmak ölüm gibiydi ilaç, krem, sıcak duş derken bir hafta sürdü neredeyse. Allah şifa versin, geçmiş olsun. 

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf

Hamam, uzun uzun sıcak taş - sıcak su - buhar banyosu üzerine masaj. Tellağa rica ederseniz sırtım tutuldu diye kese ile beraber masajda yapar. Öncesinde sıcak ile iyice gevşediğiniz için masaj sırasında çok acı da çekmeyeceksiniz.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Osman Yücel Çetin yazdı:

Çok kötü bi ağrı insanın yaşam konforunu alıyor. Her şey eziyet oluyor. 

Çağrı Alaf yazdı:

Dün sıcak duş aldım, önceden sağ taraf ağrıyordu şimdi iki taraf ağrıyor 😃 robocop gibi oldum. Sıcak su ya iyi gelmedi ya da ben kendimi koruyamadım. Ama hamam farklı olur tabi orda her yer sıcak. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Hemen her kas gevşetici krem kullanmış birisi olarak söylüyorum ( spor yaptığım günlerde :)  ) en iyi sonucu muscoflex kas gevşetici krem veriyor önce kremi sürün sonra sıcak havlu uygulayın bi 30 dk sonra ılık duş 

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Ben çok sık kulunç ağrısı (akabinde baş ağrısı devam eder)yaşarım(haftada 1-2 garanti), en etkili ilaç bengay krem olur. Bölgeyi Isıtır ve rahatlatır beni. Ama hekime sormak en mantıklısı olacaktır, ezbere ilaç kullanmayın. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Murat Öngür yazdı:

Muscoflex duo aldım ilaç olarak ama krem uygulamadım. Sıcak havlu yapmadım ama sıcak su torbası koydum. Spor yapınca bende ağrı olmuyordu aslında 😊 tabi şimdi sporu yataktan kalkıp işe gidince spor yapmış sayıyorum 😃

Cem Işık yazdı:

Geçmezse doktora gideceğim 1 hafta müddet verdim kendime. Kulunç sonrası baş ağrısı çok kötü bir şey. İnsanın ömründen ömür alıyor. Bir de geçmek bilmiyor 

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
Mehmet Göktürk yazdı:

birşey yapmaya gerek yok. biraz zaman geçsin. bol su için.

Kesinlikle bol su tüketilmeli, sadece buna göre değil. Bol su içen insanda kas ağrısı boyun ağrısı olmaz.

Omuzları harekete tabi tutun, boyun tutulması egzersizleri var onları uygulayın.

Bir de boşuna ağrıyı çekmesin size iyi gelen bir ağrı kesici alıp geçmesini bekleyin.

En önemlisi su tüketimi.

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Mustafa Karaca yazdı:

Çok kötü bi ağrı insanın yaşam konforunu alıyor. Her şey eziyet oluyor. 

Dün sıcak duş aldım, önceden sağ taraf ağrıyordu şimdi iki taraf ağrıyor 😃 robocop gibi oldum. Sıcak su ya iyi gelmedi ya da ben kendimi koruyamadım. Ama hamam farklı olur tabi orda her yer sıcak. 

Ödem varsa sıcak daha kötü gelir. 

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Hocam fıtık olmadığına emin misiniz? Bence boyun-bel mr ı çektirin...

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil
Hacı Şenyurt yazdı:

Rabbim bir daha da göstermesin İnşallah. Kötü bir durum. Ben de Zeytin fidanlarını budarken olmuştum. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...