İçeriğe Yönlendir

Sırt ve Boyun Tutulması Nasıl Geçer?

Mustafa Karahan

Recommended Posts

H.Cenk Bayrakçı
Mustafa Karaca yazdı:

Corona geçirdim iyileşeli 2 hafta oldu sanırım. Ama bu bi anda oldu. Anlamadım bile sırtımdan başladı tutularak boyna kadar çıktı 

Geçmiş olsun. Kas gevşetici iğne yaptırın derim.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

tam kompressor dendi geldim diyecektim ki kompres denmiş yanlış oldu demeki.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
İlkay Başaran yazdı:

Sıcak su ile duş sıcak su torbası iyi gelmedi. Dediğiniz gibi ödem olabilir ama ödem naısl oldu ki? 

Tayfun Aydın yazdı:

Emin sayılırım çünkü hiç ağır iş yapmadım zorlamadım.

H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Sağolun, İğne anlık geçiriyor sonra yine başlıyor. Bir defa daha böyle olmuştu iğne sonrası ağrılar geçer gibi oldu sonra yine devam etmişti. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Masaj iyi gelir bu gibi durumlarda, hayret kimsenin aklına gelmemiş :) 

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Çağrı Alaf yazdı:

Hamam, uzun uzun sıcak taş - sıcak su - buhar banyosu üzerine masaj.

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Masaj iyi gelir bu gibi durumlarda, hayret kimsenin aklına gelmemiş :) 

Lütfen 😇😄

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağrı Alaf yazdı:

Lütfen 😇😄

Tellak ne, hayatta dokundurmam :) 

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Tellak ne, hayatta dokundurmam :) 

Abi zaten hamamda kaslar içeriden haşlama oluyor tellağa çok bir iş kalmıyor zeytinyağını döküp son kez yoğuruyor çiğköfte gibi o kadar. Hem kese de atar kilo verdirir. Üzerine bir de Churchill tansiyon düşmesin diye bitti gitti. Tellaklar adamdır :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Öneri verenlerin hepsi ağır acı çekmiş o yüzden masajla kurtarılması zor gibi bakılmış 😊 

Çağrı Alaf yazdı:

Güzel yumuşayınca ufak ufak müdahale işe yarıyor dediğiniz gibi. Hafif bi bastırmada kütlemeye başlıyor 😊

Yorum bağlantısı
Ferhat Yavuz
(düzenlendi)

Ben buna benzer bir alet aldım kesnlikle tavsiye ederim kulunç tutulma vs günde 2 kere yapıyorsunuz dağıtıyor.Aslında kraft marka almak istedim ama fiyatları biraz yüksek , işe yarar mı emin olamadığım için ucuz olanı aldım.İmkanı olan kraft alsın hem şarj hemde vuruş şiddeti gerçekten süper.

https://www.gittigidiyor.com/kozmetik-kisisel-bakim/masaj-tabancasi-sporcu-masaj-aleti-5-baslikli-sarjli-titresim-siyah_pdp_691174096?srsltid=8981b0caf285434f8821256b4be70a58

tarihinde Ferhat Yavuz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Ferhat Yavuz yazdı:

Bu aletler işe yarıyor mu gerçekten? Faydasını gördünüz mü? Bir de masaj sonrası ağrı oluyor mu? 

Yorum bağlantısı
Ferhat Yavuz
(düzenlendi)
Mustafa Karaca yazdı:

Bu aletler işe yarıyor mu gerçekten? Faydasını gördünüz mü? Bir de masaj sonrası ağrı oluyor mu? 

Kesinlikle faydası oluyor şimdiye kadar neden almamışım bilemedim.Oğlanın eline tutuşturup yatıyorum önüne az aşağı az yukarı sür oğlum oralara diyorum 10 dk da mis gibi oluyorum.Bozulursa iyisini alacağım.Sonrasında ağrı sızı yok baya baya sağlam bir masaj yapılmış gibi oluyor titreşimden

tarihinde Ferhat Yavuz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mustafa Karaca yazdı:

Öneri verenlerin hepsi ağır acı çekmiş o yüzden masajla kurtarılması zor gibi bakılmış 😊 

Güzel yumuşayınca ufak ufak müdahale işe yarıyor dediğiniz gibi. Hafif bi bastırmada kütlemeye başlıyor 😊

İyi bir masajın çözemediği ağrı olmaz :)

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Masaj konusunda oldukça tecrübeli gördüm sizi. 😜

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Osman Yücel Çetin yazdı:

Masaj konusunda oldukça tecrübeli gördüm sizi. 😜

Belgem bile var :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Hocam fıtık konusunda sadece ağır kaldırma yada zorlama olarak düşünmeyin. Ben de boyun fıtığı var ve hiç zorlamadan oldu. Doktorum öğretmenlerin yüzde 70-80 inde vardır ama bilmezler demişti. Ödem yapmadığı sürece kulunç ağrısı yada kol ağrısı deyip geçiyoruz. Bence bel-boyun mr ı çektirip kas ağrısı olduğundan emin olun...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
(düzenlendi)
Tayfun Aydın yazdı:

Hocam fıtık konusunda sadece ağır kaldırma yada zorlama olarak düşünmeyin. Ben de boyun fıtığı var ve hiç zorlamadan oldu. Doktorum öğretmenlerin yüzde 70-80 inde vardır ama bilmezler demişti. Ödem yapmadığı sürece kulunç ağrısı yada kol ağrısı deyip geçiyoruz. Bence bel-boyun mr ı çektirip kas ağrısı olduğundan emin olun...

Fıtık olmak çok basit dediğiniz gibi. Başı eğik pozisyonda tutmak yeterli. Omurlara tahmin edilemeyecek yük düşüyor. Arabadan inerken menisküs yırtan arkadaşım var. Araca inip binerken tek bacağa yüklenmemek lazım. Arkayı dönüp, oturup iki bacağı içeri almak ya da inerken tam tersini yapmak lazım. Özellikle 40 tan sonra. 40 yaşı aşmış insan = 10 yaşını aşmış araba.

tarihinde İlkay Başaran tarafından düzenlendi
Omuz -> omur
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Bu arada magnezyum eksikliği de kramp ve seğirme (istemsiz tıktıktık titreme) yapıyor 

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Ferhat Yavuz yazdı:

Bu aleti görmüştüm ama faydası olacağını düşünmedim 😊

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Tavsiye edeceğiniz uyruk pardon tavsiye edeceğiniz masaj tipi var mı 😃

Tayfun Aydın yazdı:

Bir hafta beklemek istiyorum eğer geçmezse ilk iş onlar olacak. Şu an Biraz azaldı ama hala tam geçmiş değil. Boyun tam dönmüyor halen. 

İlkay Başaran yazdı:

Başımız sürekli eğik zaten ya telefon ya bilgisayar. Ama birden bu ağrının girmesi garip oldu. Güzel benzetme 40 yaş insan 10 yaş araba 😊

Mahmut Yıldız yazdı:

Vitamin eksikliği ve stres de ağrı yapıyor. 

Bu mümkün stres zaten var beslenmem de iyi değil yemek seçerim biraz. 

İlkay Başaran yazdı:

Bu arada magnezyum eksikliği de kramp ve seğirme (istemsiz tıktıktık titreme) yapıyor 

Bu mümkün düzensiz beslenme ve yemek seçme huyum var malesef. Bi kan testi yolu görünüyor 😃 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Mustafa Karaca yazdı:

Bu mümkün stres zaten var beslenmem de iyi değil yemek seçerim biraz. 

Bu mümkün düzensiz beslenme ve yemek seçme huyum var malesef. Bi kan testi yolu görünüyor 😃 

Eşimde de vardı benzer sorun, doktor ne kadar kaygılısın sen, biraz rahatla dedi. Mr falan derken sorun çıkmadı, vitamin vs yazdı ve hareket tavsiye etmişti. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Mahmut Yıldız yazdı:

Geçmiş olsun, huy bu çıkmaz kolay kolay. Hareket egzersiz hayatımızın parçası değil malesef 

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
(düzenlendi)

Öncelikle etkeni veya iyileşme sürecine etki edenleri ortadan kaldırmak gerekir.

Yatağınız, yastığınız evde işte oturduğunuz koltuklar rahat mı, şöyle bir gözden geçirin.

Belirgin bir iyileşme olana kadar kesinlikle araba kullanmayın. Hiç farkına varmadan travmayı arttırıyor.

(Tabii doktor bir teşhis koymadan zarar verir mi emin olamayız) Ağır bir durum değil ve sadece kas spazmı ise sıcak tutmak, gerdirme açma hareketleri yapmak  çok çok faydalı olur. Bu hareketleri bilinçli yapmak lazım. Ya biz uzmandan veya uzmanların videolarından yararlanabilirsiniz.

www.necdetaltun.com

Bu siteden faydalanabilirsiniz. 

Akupunktur benzeri kuru iğne tedavisi denilen bir tedavi var. Bir çok tanıdığım faydalandı. Ankara'da Lösante Hastanesinde yaptırdılar. Kısa sürede faydası hissedildi.

Geçmiş olsun.

tarihinde Rıdvan Ergün tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan

@Rıdvan Ergün önerileriniz için teşekkür ederim. Normalde böyle bir şikayetim yoktu bir anda oldu. Yatak koltuk onlar yeni sayılır ve rahat daha önce böyle ağrı sızı olmadı. Bugün 5 gün oldu sağ taraf iyileşti gibi ama sol taraf hala tutuk. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...