İçeriğe Yönlendir

Haylou Solar Ls05 / C4U C1 Akıllı Saat?

Murat Sahın
Çözüme git Ü.Emre Kartal tarafından,

Recommended Posts

Murat Sahın

Dostlar, çocukları uyandırmaması için telefonu sessiz modda kullanıyorum ancak çok fazla aramayı ve maili de sessizlik sayesinde kaçırıyorum. Meslek havacılık olunca bazen acil ve önemli bilgileri de alamamış oluyorum. Akıllı saatimsi almaya karar verdim. İstekler basit;

Arama geldiğinde kıpraşsın ve haber versin, whatsapp ve outlook uygulamalarının bildirimlerini göstersin yeterli. Saat üzerinden telefonla konuşmaya, web surf yapmaya, fotoğraf çekmeye falan ihtiyacım yok. Gelen arama ve belirttiğim iki uygulama için bildirim vermesi kafi. Önce akıllı bileklik baktım ama tiplerini sevmedim. Sonra bu iki saatimsiyi buldum. Güzel yanları ikisinin de bataryaları güzel kullanım süreleri sunuyor. Bu iki cihaz arasında kaldım, bu ayarda alternatiflere de açığım. Hangisi alınır?

Emsal linkler;

https://www.hepsiburada.com/haylou-solar-ls05-akilli-saat-ip68-siyah-android-ve-iphone-uyumlu-p-HBV00000UXQSE

https://www.hepsiburada.com/c4u-c1-akilli-saat-ip68-siyah-android-ve-iphone-uyumlu-p-HBV00000UH802?magaza=Hepsiburada

İncelediğimde ips ekran tft ekran led ekran falan gibi anlamadığım detaylara giriyorlar, kafam karşıyor. Saat bu, ne fark ediyorsa :) 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
(düzenlendi)
Mert Yeldan yazdı:

Alma.

İki soru; sebep? Çözüm? :)

Telefonun sesini hiç açmıyorum artık, haliyle de kimse ulaşamıyor. Bir çözüm bulmam gerekiyor. 

tarihinde Murat Sahın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Ben olaya farklı bir acıdan bakayım.. Evlatlar bebek sayılabilecek dönemde mi?

Ses niye kısık?  Eğer bebek durumdalar ise Surekli kıs pıs sessiz mod yasayamazsınız ki? 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Alpay Sumer yazdı:

Ben olaya farklı bir acıdan bakayım.. Evlatlar bebek sayılabilecek dönemde mi?

Ses niye kısık?  Eğer bebek durumdalar ise Surekli kıs pıs sessiz mod yasayamazsınız ki? 

Bir buçuk yaşında ikizler. Baskın gen benimkiymiş, benim gibi her çıtırtıyı duyuyorlar, benim gibi, uyandıklarında tekrar uykuya geçmekte çok zorlanıyorlar.

Benim gece gündüz gibi bir ayrımım yok maalesef meslek icabı. Havacılık 7/24 çalışan bir sektör. Gece 3 de telefon geliyor uçak başka meydanda ground olmuş, ya da divert etmiş, vs vs bir sürü bilgi akışı oluyor. Haliyle gece boyu telefonumun susmadığı zamanlar oluyor. Onların da uykusu bölünmesin diye mecburen telefon hep sessizde. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Murat Sahın yazdı:

Bir buçuk yaşında ikizler. Baskın gen benimkiymiş, benim gibi her çıtırtıyı duyuyorlar, benim gibi, uyandıklarında tekrar uykuya geçmekte çok zorlanıyorlar.

Benim gece gündüz gibi bir ayrımım yok maalesef meslek icabı. Havacılık 7/24 çalışan bir sektör. Gece 3 de telefon geliyor uçak başka meydanda ground olmuş, ya da divert etmiş, vs vs bir sürü bilgi akışı oluyor. Haliyle gece boyu telefonumun susmadığı zamanlar oluyor. Onların da uykusu bölünmesin diye mecburen telefon hep sessizde. 

Anladım.. Allah bağıslasın.. Keske sese alıstırsaydın. Ben kücük zannettim belki Halledebilecegin dönemdir diye düsündüm. gec kaldık 😔

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Sermet Gündoğdu yazdı:

huawei watch gt2  kullanıyorum memnunum şarj süresi çok iyi, birçok beklentiye cevap veriyor.Bende 2 tane var bütçeni bilmiyorum ama 20 ay garantili 1000 tl verebilirim.

https://www.hepsiburada.com/huawei-watch-gt2-46mm-classic-akilli-saat-kahverengi-p-HBV00000P131N 

Hocam bütçe meselesi değil, kullanmayacağım bir sürü gereksiz özelliğe para vermek istemiyor olmamdan uygun fiyatlı cihazlara bakıyorum. Sadece çağrı ve outlook ile whatsapp bildirimi vermesi kafi. Açıkçası spor yapmıyorum, fit uygulamaları ve ölçtüğü kalp ritmi, satürasyon vb. bilgiler anlam ifade etmiyor benim için. GPS bile gereksiz. Söylediğim 3 bildirim yeterli. Aslında mi band tarzı bir şey alayım diye düşündüm, tipini beğenmedim. Yoksa bileklikler özellik olarak ihtiyaçlarımdan fazla özellik sağlıyor.

Alpay Sumer yazdı:

Anladım.. Keske sese alıstırsaydın. Ben kücük zannettim belki Halledebilecegin dönemdir diye düsündüm. gec kaldık 😔

Denedik. Valide çocuk servisi sorumlu hemşireliğinden emekli. Aynen yazdıklarının benzerlerini söyledi, denedi, sonuç olarak haftalarca babaanne torun gece 3 de oturuyorlardı :D 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna

Bilinmedik markalara cok guvenmiyorum, xiaomi mi band kullandim, dedikleriniz vardi (outlook konusunda supheliyim ama olmamasi icin bir neden yok)

su anda mi band'a benzeyen bir huawei modeli kullaniyorum, memnunum.. 

Gorunus konusunda haklisiniz ama

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Murat Sahın yazdı:

İki soru; sebep? Çözüm? :)

Telefonun sesini hiç açmıyorum artık, haliyle de kimse ulaşamıyor. Bir çözüm bulmam gerekiyor. 

Markadan ötürü. Huawei watch gt2e al. fiyatı uygun.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Murat Sahın yazdı:

Hocam bütçe meselesi değil, kullanmayacağım bir sürü gereksiz özelliğe para vermek istemiyor olmamdan uygun fiyatlı cihazlara bakıyorum. Sadece çağrı ve outlook ile whatsapp bildirimi vermesi kafi. Açıkçası spor yapmıyorum, fit uygulamaları ve ölçtüğü kalp ritmi, satürasyon vb. bilgiler anlam ifade etmiyor benim için. GPS bile gereksiz. Söylediğim 3 bildirim yeterli. Aslında mi band tarzı bir şey alayım diye düşündüm

Bu kısmı okuyunca mi band diyecektim ama tipini beğenmedim derseniz birşey diyemem, eşin band 4 kullanıyor, memnun, bildirim geliyor, mesaj okunuyor, şarjı güzel gidiyor.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Bu kısmı okuyunca mi band diyecektim ama tipini beğenmedim derseniz birşey diyemem, eşin band 4 kullanıyor, memnun, bildirim geliyor, mesaj okunuyor, şarjı güzel gidiyor.

Hocam kilo 3 hanelerde, band at şeyine şey konmuş gibi duruyor :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

piyasada saat çok ancak gerek pil ömrü gerek çalışma kalitesi olarak bilinen markalardan şaşmamak lazım. ,

Xiaomi mi watch sanırım tüm ihtiyaçları karşılar. 1200 tl gibi bir fiyatı var.  birde onun light ı var o da 900 tl .

Bir alternatif huawei sport gt o da 1100 tl civarında.

bende gt2 pro var. çok memnunum.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

LS05 Kullanıyorum, beklentilerinizi karşılar. Ortalama 15-20 gün şarjı gidiyor bence gayet yeterli

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ü.Emre Kartal yazdı:

LS05 Kullanıyorum, beklentilerinizi karşılar. Ortalama 15-20 gün şarjı gidiyor bence gayet yeterli

Hocam ne kadar zamandır kullanıyorsunuz acaba? 

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

İlk defa duyduğum bir marka. Amazfit iyi bir alternatif olabilir.

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Ü.Emre Kartal
Murat Sahın yazdı:

Hocam ne kadar zamandır kullanıyorsunuz acaba? 

1 yıla yaklaştı 🙂 Uygulama ayarlarından istediğiniz uygulamanın bildirimini açıp kapatabiliyorsunuz. Pratik bir cihaz, temel olarak bildirimleri göreyim, şarjı uzun gitsin, spor yaparsam, yürüyüş yaparsam adım saysın, hava durumunu göstersin derseniz ihtiyaçları karşılar. 

Hele benim gibi kolu sağa sola çok çarpıyorsanız ekran koruyucu alırsanız iyi olur. Pahalı olmaması bu noktada da avantaj, kırılırsa üzülmem

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ü.Emre Kartal yazdı:

1 yıla yaklaştı 🙂 Uygulama ayarlarından istediğiniz uygulamanın bildirimini açıp kapatabiliyorsunuz. Pratik bir cihaz, temel olarak bildirimleri göreyim, şarjı uzun gitsin, spor yaparsam, yürüyüş yaparsam adım saysın, hava durumunu göstersin derseniz ihtiyaçları karşılar. 

Hele benim gibi kolu sağa sola çok çarpıyorsanız ekran koruyucu alırsanız iyi olur. Pahalı olmaması bu noktada da avantaj, kırılırsa üzülmem

Hocam sizdekinin menü Türkçe mi yoksa İngilizce mi? HB'de iki seçenek var anlamadım :) 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Murat Sahın yazdı:

Hocam sizdekinin menü Türkçe mi yoksa İngilizce mi? HB'de iki seçenek var anlamadım :) 

Türkçe bendeki, ben 101 den almıştım o dönem sadece orada satılanlar Türkçeymiş. Ben bilmeden almıştım. İngilizce olandan yazılımla dil değişme yok mi band gibi. (Daha önce mi band serisi kullandım) Alabiliyorsanız Türkçe alın. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Murat istersen bende Honor band 5 var. Çok kullanılmadı. Temiz çiziği yok. Uygun fiyata veririm 😅

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

C4U yu 10 aydır kullanıyorum. Telefon uygulaması birkaçtane var. Ama hepsi sarj canavarı. Ben bağlamıyorum genelde.

sporda nabız, tansiyon,adım antereman vb (ki nasıl ölçtüğünü hala bilmiyorum-normal cihazla kontrol ettim doğru ölçüyor) özelllikleri için almıştım. 

Arızalndı birkez. Gönderdim yenisini gönderdiler. Cihazı genel itibariyle başarılı buldum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Amazfit en uygunu.. bende var malum huawei geldi takamadım sattım. Normal saatçıda istediğin kayışı da takabiliyorsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Mert Yeldan yazdı:

Murat istersen bende Honor band 5 var. Çok kullanılmadı. Temiz çiziği yok. Uygun fiyata veririm 😅

Sirklerde bir tipleme olurdu, 3 tekerli velespidle ortada döner durur, velespid görünmez, adama teker takmışlar gibi görünür, aynen öyle oluyor bandlar bende 🙂

Cihat Küçükay yazdı:

Aslında huawei ya da honor watch fit serisine bakabilirsiniz.

Huawei

Honor

Dün LS05 siparişi verdim. Bakalım ne gelecek. Efsaneler kulübü üyeliği ıvır zıvır indirimleri ile 250 liraya geldi. Denemek için riske atılabilir bir tutar. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...