İçeriğe Yönlendir

Adac 2022 Yaz Lastikleri Testi

Evren Erakçora

Recommended Posts

Evren Erakçora

Bahar geliyor hoş geliyor. Adac 2022 Yaz lastikleri testi açıklanmış.

185/65/15 

215/60/16

Küçük ebatta tüm lastikler yeterli notu almış.

Diğer ebatta tanıdık Lassa gerilerde kalsa da yeterli notu almış. Tahmin edeceğimiz gibi dayanıklılıkta yüksek puan almış. Ama ilginç olan Competus suv lastiği değil mi? Neden bu modeli teste almışlar anlayamadım. 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Ben bu adac test verilerini güvenilir bulmuyorum. Bu testlere istinaden vaktinde gidip Dunlopun teste giren ve güzel sonuçlar elde eden lastiğinin aynısını aldım. İlk sezon çok iyiydi, ikinci sezon sertleşti, çok ciddi tutunma kaybı yaşadı. Biz lastiği bir sezon kullanmıyoruz ki. İlk sezon her lastik idare ediyor bir şekilde. Mesele 2. Hatta 3. Sezonda ne yapabildiği. 

Arabayı sattım, henüz yenisini almadım. Alınca yaz kış nokian takarım. Babamın focusa hem yazlık hem kışlık nokian aldım. Araba başkalaşım geçirdi resmen 🙂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Murat Sahın yazdı:

Ben bu adac test verilerini güvenilir bulmuyorum. Bu testlere istinaden vaktinde gidip Dunlopun teste giren ve güzel sonuçlar elde eden lastiğinin aynısını aldım. İlk sezon çok iyiydi, ikinci sezon sertleşti, çok ciddi tutunma kaybı yaşadı. Biz lastiği bir sezon kullanmıyoruz ki. İlk sezon her lastik idare ediyor bir şekilde. Mesele 2. Hatta 3. Sezonda ne yapabildiği. 

Arabayı sattım, henüz yenisini almadım. Alınca yaz kış nokian takarım. Babamın focusa hem yazlık hem kışlık nokian aldım. Araba başkalaşım geçirdi resmen 🙂

Avrupa Dunlop farklı diye biliyorum, bize Falken fabrikasında üretilenler geliyor. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Kullanıcı yorumları önemli. Tyresuk idi sanırım site. Orada kullanıcı yorumları ve istatistikleri var.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Evren Erakçora yazdı:

Bahar geliyor hoş geliyor. Adac 2022 Yaz lastikleri testi açıklanmış.

185/65/15 

215/60/16

Küçük ebatta tüm lastikler yeterli notu almış.

Diğer ebatta tanıdık Lassa gerilerde kalsa da yeterli notu almış. Tahmin edeceğimiz gibi dayanıklılıkta yüksek puan almış. Ama ilginç olan Competus suv lastiği değil mi? Neden bu modeli teste almışlar anlayamadım. 

bizdeki satılan lastikler, adac coğrafyasında satılanlardan ayrıldı artık , o competus bizdeki comteus değil.

Murat Sahın yazdı:

bizim coğrafya da artık diğer coğrafyadaki lastikler olmaaybiliyor, o dunlop ile hans ın aldığı dunlop aynı değil demek ki

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)

Kışa girmeden önce 18" jantları alınca hemen nokian Powerproof lastikleri almıştım continentalin 3/5 fiyatına. İlk defa continental lastik kullanıyorum 3 sezon kışlık kullanımı ile 55k km deler ve kopma çatlama vs yok. Yumuşaklık durumu halen devam ediyor konfor ve güvenlikte sıkıntı yaşamadım kısaca parasının hakkını veriyor. 5~6 takım nokisn kullandım hiç bir sıkıntı yaşamadım konforluve yumuşak bir lastikti. Goodyear ve iki takım nokian da ömrümün sonuna doğru tabanda eğilme oluştu belki fazla kullanmadan mütevellit bir durumdur.

Nokian Powerproof lastikleri ile continental contisport arasındaki fiyat farkı %5~10 seviyelerinde olsa continental tercih ederdim ama fark %45 düzeyindeydi. Testler tercihlerle örtüşüyor. 

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...