İçeriğe Yönlendir

Vw CC 1.4 TSI Tekleme Silkeleme Sorunu

Hüseyin Erdem2
Çözüme git Doğan Arşiray tarafından,

Recommended Posts

Hüseyin Erdem2

Özellikle 2. ve 3. viteste hızlanırken gaza birden yüklendiğimde araçta anlık bir kesinti oluyor, sonra gayet iyi biçimde araç devirlenip hızlanıyor. 
Bu anlık kesinti misal 1.500 devirde aniden hızlanmam gerekti ve gaza yuklendim sanki aracın nefesi kesiliyor ve 1 saniye bile sürmeyen tekleme yaşanıyor gibi oluyor. 
Bunun nedeni ne olabilir? 
( Buji ve Bobinleri değiştirdim düzelmedi)

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

160'lık mı? Arıza kodu var mı?

Buji ve bobin ne takıldı? Orijinal ya da OEM mi? Değilse onlar tekrar değişmeli, %90 ateşleme kaynaklı çıkıyor çünkü. Ateşleme kaynaklı değilse motor açılmaya kadar gidebilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Korkutmak istemem ama gti’da benzer durumda motor açıldı piston erimişti.160 lık ile 180 lik benzer motor sanırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Oğulcan Akıncıoğlu yazdı:

Korkutmak istemem ama gti’da benzer durumda motor açıldı piston erimişti.160 lık ile 180 lik benzer motor sanırım.

Aynı motor.

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Oğulcan Akıncıoğlu yazdı:

Piston eriten motorda lpg var mıydı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

160 hp şirin motor.

en kötü şey olsa bile tamiri mümkün. canınızı sıkmayın. böyle gidiyorsa devam edin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Cem Işık yazdı:

Piston lpg ile pek alakası yok ama alman youtubelerın falan var  tek piston bozulmasu çıkma piston alıp tek degişim yapıyor bakdım birkaç sefer 

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Hayır yoktu abi.
Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Doğan Arşiray

map sensörleri ve soketleri... 1. sırada.

tipik ilk nesil 1.4 tsi davranışı.

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Erdem2

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Sorunu @Doğan Arşiray Bey'in yardımı ile çözmeyi başardım. Sağolsun bana telefon numarasını verdi ve çok yardımcı oldu.

Sorunun map sensörlerinden olduğunu söyledi bende map sensörünü  söktüğümde, soketinin daha önce koptuğu için lehim yapılmış olduğunu farkettim. Lehimi tekrardan güzel bir şekilde tazeleyince sorunum düzeldi. Eğer düzelmeseydi Map sensörlerini değiştirmem gerekecekti.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

çözdüysek ne mutlu. yine de bir tane map sensörünü alıp, o üst ilk sensöre takmanızı tavsiye ederim. gaz tepkisi iyileşir.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hüseyin Erdem2
(düzenlendi)

En kısa zamanda yeni bir tane MAP Sensörü alıp takacağım, hatta lehimden sonra gaz tepkisi bayağı iyileşti çok fark etti yani :) Yakıt ortalaması da düştü biraz

tarihinde Hüseyin Erdem2 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...