İçeriğe Yönlendir

Taunus Projesi

Mücahit Erdem

Recommended Posts

Mücahit Erdem

YouTube da severek takip ettiğim Sinan Koç sonunda Taunus u ayağa kaldırmış, dünya standartlarında bir iş çıkmış

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tolgahan Doğru
(düzenlendi)

Bende çok beğendim. Acaba herşeyini kendisi karşılasa kaç lira tutardı

tarihinde Tolgahan Doğru tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

eyvah artık 60 bin e bulunmaz bunlardan da, kaç tanesi çöpe atıldı sayamadım tek kapı diye

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tolgahan Doğru yazdı:

Bende çok beğendim. Acaba herşeyini kendisi karşılasa kaç lira tutardı

100 den marş döner x3 e de gider, kıllık titizlik meselesi

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Amma yakışıklı araba. Güzel bir iş çıkmış ortaya ama maliyet ne acaba.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ayhan Asil yazdı:

maliyet ne acaba.

videoda kısa süre görülen suspansiyon sistemi 2-2500 avro civarı tahminen, onu 15 le çarpıp sonra devamına bakılabilir, boyaya 50-70 bin Tl  civarı yazabiliriz, toplamaya devam etmeyelim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Güzel olmuş. Serçe Kara şimşekten sonra kaç yıldır bir önceki kasa balta burun Taunus 2.0 coupe toplama hayalim var ama bir türlü fırsat olmadı. Hazır olanlar da pek hoşuma gitmiyor. 

Bakalım...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Cem Dilmen yazdı:

Güzel olmuş. Serçe Kara şimşekten sonra kaç yıldır bir önceki kasa balta burun Taunus 2.0 coupe toplama hayalim var ama bir türlü fırsat olmadı. Hazır olanlar da pek hoşuma gitmiyor. 

Bakalım...

İlanlarda yok ben baktım :)

Sokak aralarına bakmak lazım.. 

Yorum bağlantısı
Süleyman Can

Başından beri takip ettiğim seri. Sponsorluklar sayesinde iyi iş çıkardılar. Umarım orjinalliğini bozmadan devam eder. Sanırım motoru swaplayıp o güzelim direksiyonu muayeneden sonra sökecekmiş. Yerine de üç kollu go kart direksiyonu gelecekmiş. Böyle restorasyonlar ilgi çekici ama orjinaline sadık kalmayınca bir anlamı kalmıyor bana göre.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

facede onlar, sah kom da olmaz,

Yorum bağlantısı
Süleyman Can

Bir de Taurus var. Amerikan motorlu bentleye benzeyen tasarımlı. Sarı sitede bile az sayıda. Bugüne kadar hiç denk geldin abi sokakta, sanayide falan? @Çağlar Bayur

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Süleyman Can yazdı:

Bir de Taurus var. Amerikan motorlu bentleye benzeyen tasarımlı. Sarı sitede bile az sayıda. Bugüne kadar hiç denk geldin abi sokakta, sanayide falan? @Çağlar Bayur

sıfırken elimizn altından çok geçti, virajı şaşırtıcı derece iyi idi, 180 de limitör vardı o can sıkıcı, iç konsol tesisatında birçok tasarım hatası bulup onarmıştık, pörtük gözlü yamuk radyolu

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mücahit Erdem
sıfırken elimizn altından çok geçti, virajı şaşırtıcı derece iyi idi, 180 de limitör vardı o can sıkıcı, iç konsol tesisatında birçok tasarım hatası bulup onarmıştık, pörtük gözlü yamuk radyolu
İç tasarım garip olsada özgünlüğünü beğendim abi. Şimdikilerin hepsi birbirinin aynı, gram zevk vermiyor. İç tasarım konusunda 99 mondimi özlüyorum
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Cem Dilmen yazdı:

Bakalım...

Yanılmıyorsam İzmir'den bir üyemiz bir zamanlar epey uğraşmıştı. En son rengine karar vermek için oylama yapmıştık hatta. Yeşil renk, taba iç döşemeye karar vermişti diye hatırlıyorum. Akibeti ne oldu bilmiyorum ama eğer bittiyse jantlarına varana kadar aşağıdakine benzeri bir şey çıkmış olması lazım ortaya :) 

cca889deb516c8447861ef36f616f0ff1c756b4a

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Yanılmıyorsam İzmir'den bir üyemiz bir zamanlar epey uğraşmıştı. En son rengine karar vermek için oylama yapmıştık hatta. Yeşil renk, taba iç döşemeye karar vermişti diye hatırlıyorum. Akibeti ne oldu bilmiyorum ama eğer bittiyse jantlarına varana kadar aşağıdakine benzeri bir şey çıkmış olması lazım ortaya [emoji4] 

cca889deb516c8447861ef36f616f0ff1c756b4a.1971-ford-taunus-gxl-coupe-2300_front_650_paledog.jpg?cached=1436394453

Seneler sonra sarı sitede satılık olarak görmüş çok üzülmüştüm kızlarına bırakmak İçin topluyordu
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Fatih Keskin yazdı:

Seneler sonra sarı sitede satılık olarak görmüş çok üzülmüştüm kızlarına bırakmak İçin topluyordu

Bazen ne kadar istesek bile kısmetimizde yoksa ne gelir elden.. Eminim çok üzülerek elden çıkarmıştır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen
Mehmet Ozyurek yazdı:

Evet abi sarı sitede yok. Çok nadir. Keşke olsa. 

Yurdaer Elay yazdı:

Yanılmıyorsam İzmir'den bir üyemiz bir zamanlar epey uğraşmıştı. En son rengine karar vermek için oylama yapmıştık hatta. Yeşil renk, taba iç döşemeye karar vermişti diye hatırlıyorum. Akibeti ne oldu bilmiyorum ama eğer bittiyse jantlarına varana kadar aşağıdakine benzeri bir şey çıkmış olması lazım ortaya :) 

cca889deb516c8447861ef36f616f0ff1c756b4a

Evet aklımdaki de tam olarak bu Yurdaer Bey. Çok hoş durmuyor mu 😊🥰

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

valla ne yalan söyliyim ben sevmedim, model seçimide yanlış geldi, orjinalliğide bozacak olması yanlış geldi, o motorun kalması yanlış geldi, 2.3  motor takmalıydı mesela, benim gözümde şuan sanayide direk boyanmış, döşemecide koltuk yapılmış geçmiş bir araç gibi, jantlar spacer kullanacak olması, yok aga....

motor bu olacak (tabii tüp gaz falan olmayacak, saçmalık olurdu)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci

bayiliyorum eski arabalari toplamayi ilerde belki meslegi birakip bu ise yönele bilirim favori markalarim Delahaye , Delage, Fazel Vege, talbot lago gibi modeller ama bulmasi cok zor bacanagimin kuzeninde 2 tane fazel vega hurdasi var amcam 80 bin den basliyor piyasasi ama ben satmiyorum diyor , amca rahmetli olunca kiziyla pazarliga tutusacagim ben önce ölmezsem :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Cerci yazdı:

2 tane fazel vega hurdasi var

:crazy: evraklı mı

vesile ile bizde, .eşme başındakiler yüzünden amerikan veya merso değilse klasik sayılmaz..... kaprislerinden geçilmiyor hanfendilerin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

zamanında bizim taunusu babam hibe vermişti, hey gidi günler hey, satmak yerine trafikten çekip hurdaya ayıracaktık, baktık o bile dert, çekici tut, Aliağa ya götür ohoo, direk verdik gittiydi, üstüne zorla para vermişlerdi üstelik :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

vidyodaki tek kapıdan gözümle gördüğüm 3 adeti hurdaya atılmıştı, 2 de terk idi kimbilir niceleri vardır, tek kapı dedin mi dönüp omuz üstünden bakmazdık zenginlik işte....

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Bu tek kapının kısa stoplu olması lazım değil miydi orjinalinde?

Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci
Çağlar Bayur yazdı:

:crazy: evraklı mı

vesile ile bizde, .eşme başındakiler yüzünden amerikan veya merso değilse klasik sayılmaz..... kaprislerinden geçilmiyor hanfendilerin

evrakli amcamin koleksion iki aracla sinirli degil benim gorebildigim hepsi takoza alinmis vaziyette matra murena, ford vendome 1954, fiat 500 (eski model) , astra 2 fazel vega gorebildigim bir kismiydi . Kizi al gotur fiyatta anlasiriz desede amcam nuh diyo peygamber demiyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...