İçeriğe Yönlendir

Tavsiyelerinize İhtiyacım Var

İsa Acar
Çözüme git Mehmet Ozyurek tarafından,

Recommended Posts

İsa Acar

Öncelikle herkese merhabalar :)

Captivaya satış ilanı açtım ama ne yapıp yapmayacağımı bilemediğim için de fiyatı baya bi yüksek yazmıştım.

Şimdi karar verdin mi derseniz onu da bilmiyorum ve sizlerin fikirlerinize ihtiyacım var.

2. El olarak:

1- 2015-2019 aralığında 1.5 dizel otomatik clio

2- 2015 üzeri 308 ya da C4 dizel otomatik

3- 2012-2014 Citroen C5 dizel otomatik

Sıfır olarak:

4- Sıfır Clio 1.0 TCe X-Tronic 90Hp Benzinli otomatik. Ama yakıt tüketimi nasıl olur bilemiyorum  :unsure2:Kullananlar tecrübelerini paylaşabilir mi? (1-2 gün kiralamayı düşünüyorum.)

Alacağım her 2. el aracın masraf çıkarma durumu haricinde, captivayı satmamamı gerektirecek tavsiyeniz var mı? :unsure2:

Captivayı bu saatten sonra satabilir miyim onu da bilmiyorum gerçi...

Şimdiden hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Saygılarımla...

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Araç arayan biri olarak şunu diyebilirim ki alıyorsanız da biran önce alın :)

Herkes 10 20 eklemek yetmemiş daha da ekliyorlar araçlarına

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Artan yakıt fiyatlarından Captiva'yı satmanız zor olacaktır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Maden

Sizin aklınıza düştü bir kere captivayı satmak. Saft falan söküldü istenilen değerlere düşmedi yakıt anlaşılan . Clio ile uzun yolda 5.5  6 litre gibi yakıyor babam (1.0 100 bg oto.) Sıfır almak mantıklı bence. B segment sorun olmayacaksa.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Hayırlısı Olsun...

Captiva dan sonra Clio nasıl olur ?  Sanırım yakıt tüketimini göz önüne alıyorsunuz benim Captur şu an şehir içinde dur kalk sıkışık trafikte 7 lt geçiyor.Açık trafikte şehir içinde  5 lt düşürdüğümde oldu ama dikkat dikkat nereye kadar insanı bir süre sonra sıkıyor biraz basmak istiyor.Ekim Kasım gibi biz Clio bakmış ve bulamamıştık şu an varmı incelemek lazım.Artık benzinlide 0,9 1 lt hacimli araçlara alışacağız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

ticari bir araç alın bence. 1.2 turbo  benzinli citroen berlingo çok iyi. ama düz vites. clio filan çok ufak araba.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

clio kesin ele abi, çok dar gelecek sana bu araçtan sonra.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Captiva'dan sonra clio falan, hele de çocukla size epey dar gelir. Doğan Bey doğru söylüyor, berlingo olabilir, rifter olabilir. Dizel ya da benzinli fark etmez.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar
Serkan Maden yazdı:

Sizin aklınıza düştü bir kere captivayı satmak. Saft falan söküldü istenilen değerlere düşmedi yakıt anlaşılan . Clio ile uzun yolda 5.5  6 litre gibi yakıyor babam (1.0 100 bg oto.) Sıfır almak mantıklı bence. B segment sorun olmayacaksa.

Kullanım tarzı da önemli fakat uzun yolda 5,5-6 lt yüksek değer, şehri içi 8 lt demek bu :unsure2: 

Yorum bağlantısı
İsa Acar
Aytac Sakal yazdı:

Hayırlısı Olsun...

Captiva dan sonra Clio nasıl olur ?  Sanırım yakıt tüketimini göz önüne alıyorsunuz benim Captur şu an şehir içinde dur kalk sıkışık trafikte 7 lt geçiyor.Açık trafikte şehir içinde  5 lt düşürdüğümde oldu ama dikkat dikkat nereye kadar insanı bir süre sonra sıkıyor biraz basmak istiyor.Ekim Kasım gibi biz Clio bakmış ve bulamamıştık şu an varmı incelemek lazım.Artık benzinlide 0,9 1 lt hacimli araçlara alışacağız.

Rahatlığına bakacak durumun yok, ne kadar varsa ona göre kendimi ayarlamam gerekiyor. ÇEvremde nice dört kişilik aileler var, yıllardır eski daha küçük clio larla yaşayıp gidiyorlar, en kötüsü yokluk :(

Artık maalesef yakıt tüketimi ön plana çıkıyor :i-ih2:

Doğan Arşiray yazdı:

ticari bir araç alın bence. 1.2 turbo  benzinli citroen berlingo çok iyi. ama düz vites. clio filan çok ufak araba.

Otomatik olmazsa olmazımız :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Bence Clio yerine C4 veya C5 daha mantıklı bir seçenek olurdu ama sıfırın çekiciliği de yok değil hani :) 

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
(düzenlendi)
İsa Acar yazdı:

Rahatlığına bakacak durumun yok, ne kadar varsa ona göre kendimi ayarlamam gerekiyor. ÇEvremde nice dört kişilik aileler var, yıllardır eski daha küçük clio larla yaşayıp gidiyorlar, en kötüsü yokluk :(

Artık maalesef yakıt tüketimi ön plana çıkıyor :i-ih2:

İsa Bey arkadaşlarında belirttiği gibi Rifter hatta Duster neden olmasın ?

Rifter Duster kullananlar çevremde memnun.Captivadan daha ekonomik olacaklardır.Ben şehir dışında 3,7 altlarını görüyorum.

Gaziemirde çok hareketli bir oto galeride çalışan elemana denk geldim dün yaprak kıpırdamadığından bahsetti.

Etme Bulma dünyası ...

tarihinde Aytac Sakal tarafından düzenlendi
Yanlış otomatik tavsiye
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
İsa Acar yazdı:

Ama yakıt tüketimi nasıl olur bilemiyorum

Arkadaşım kullanıyor. Uzun yolda ekonomik kullanırsanız 6.5lt ile, şehir içi 8.5lt ile geziyor.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar
Sani Gerşon yazdı:

Arkadaşım kullanıyor. Uzun yolda ekonomik kullanırsanız 6.5lt ile, şehir içi 8.5lt ile geziyor.

Bu değerler ile 1.0 clio yu kesin olarak elerim :good1:

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
İsa Acar yazdı:

Bu değerler ile 1.0 clio yu kesin olarak elerim :good1:

şaft sökülünce sende değerler nasıl oldu en son 

Yorum bağlantısı
İsa Acar
Fatih Evcin yazdı:

şaft sökülünce sende değerler nasıl oldu en son 

Değişmedi maalesef, 0,5 litre düştü. Yazın değişen turbo hortumu üzerine bi odaklanmam lazım, yakıtın ondan sonra arttığı aklıma geldi geçen gün.

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
(düzenlendi)
İsa Acar yazdı:

. ÇEvremde nice dört kişilik aileler var, yıllardır eski daha küçük clio larla yaşayıp gidiyorlar,

Önceden captiva kullanıp clio'ya geçmek zor olur. Yoksa clio 4 kişilik aile için yeterli gelir. Port bagaj falan çare bulunur. Ancak aklınızda hep eski genişlik olacak. Keşke bir kaç gün kiralayıp falan kullansanız, fark olacak mı görürsünüz. 

tarihinde Mahmut Yıldız tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar
Aytac Sakal yazdı:

İsa Bey arkadaşlarında belirttiği gibi Rifter hatta Duster neden olmasın ?

Rifter Duster kullananlar çevremde memnun.Captivadan daha ekonomik olacaklardır.Ben şehir dışında 3,7 altlarını görüyorum.

Gaziemirde çok hareketli bir oto galeride çalışan elemana denk geldim dün yaprak kıpırdamadığından bahsetti.

Etme Bulma dünyası ...

Aytaç Bey hiç bakmadım inanın ama bi araştırayım. İşi cepten para çıkarmadan çözmeye çalışıyorum :unsure2:

Mahmut Yıldız yazdı:

Önceden captiva kullanıp clio'ya geçmek zor olur. Yoksa clio 4 kişilik aile için yeterli gelir. Port bagaj falan çare bulunur. Ancak aklınızda hep eski genişlik olacak. Keşke bir kaç gün kiralayıp falan kullansanız, fark olacak mı görürsünüz. 

Kiralayacaktım fakat yukarıda bahsedilen tüketim değerlerinden sonra hiç bir anlamı kalmıyor, sıfır olmasından başka :i-ih:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
İsa Acar yazdı:

1- 2015-2019 aralığında 1.5 dizel otomatik clio

Eğer ki yakıt olarak ekonomi arıyorsanız tek bakacağınız model bu olmalı.

Sanırım şehir içi 6.5lt ile gezersiniz.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Captiva sonrası Clio falan çocuklu aile için uygun olmaz. Peugeot 508 lere bir bakmanızı öneririm. 1.6 D modelleri yakıt tasarrufunda Clio ile yarışır ve hatta geçer. üstelik geniş ferah kullanışlı araba. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Captivadan sonra hacim olarak seni C5 ancak tatmin eder.
Tüketim olarak Dalamanda C5 in 6 litre civarında yakacağını düşünüyorum.
Şehir içi soğuk motor, tüm ısıtıcılar açık halde 7 litreyi geçmiyorum ben.
Uzun yolda tam yükte yolculuk ile kasarak 700 km yolculukta pompa ölçümü 4,4 litreyi gördüm. Normal kullansam 5 litre yakardı.

C5 1,6 dizel otomatik seri kullanımda kötü. Sakin kullanılırsa alışınca idare eder.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Merhaba @İsa Acar bey ben sizin yerinizde olsam Captivayı satmadan 2. el B segmenti bir araç alma yoluna giderdim. Captiva bu piyasa şartlarında değerinin çok ama çok altına gidecek ve yazık olacaktır. Hanımın fiesta 1,25 mondeoyu alma sürecinde bayağı bayağı işimi gördü, hatta yalan yok küçümsediğimi anladım. clio hiç kullanmadım ama 308 ve c4 kullandım, bir döenm punto 1,4 kullandım beni çok şaşırtan bir araçtı her yönden, ikinci araç olarak tavsiye ederim. mondeo bulamasaydım C5 alacaktım ama captiva dururken emsali bir otomobilin fazla olacağı kanaatindeyim. Şehir içi günlük kullanımda hatta kısa mesafeli şehirler arası yollarda b veya c işinizi rahat görür. Uzun mesafeli yolculuklarda captivanın ağırlığı ve güvenliği tartışılmaz neredeyse 2 tonluk bir araç karşınızdaki kamyon veya otobüs olmadığı müddetçe güvende olursunuz.

araç tercihimde güvenlik ilk sırada gelir hiç birimizin yedek parçası yok. 

• Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş
İsa Acar yazdı:

Kullanım tarzı da önemli fakat uzun yolda 5,5-6 lt yüksek değer, şehri içi 8 lt demek bu :unsure2: 

3 gün kiralık kullandım 1.0 otomatik clioyu. Hiç de ekonomik gelmedi bana. Benzin ibresi çok hızlı düşüyor idi. 3 silindir motorun yarattığı titreşim de cabası idi. Hiç sevemedim aracı. Mutlaka test edin. Ama ben tavsiye etmem. 1.6 dizel 308 otomatik en mantıklı seçenek. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar
Mehmet Ozyurek yazdı:

Captivadan sonra hacim olarak seni C5 ancak tatmin eder.
Tüketim olarak Dalamanda C5 in 6 litre civarında yakacağını düşünüyorum.
Şehir içi soğuk motor, tüm ısıtıcılar açık halde 7 litreyi geçmiyorum ben.
Uzun yolda tam yükte yolculuk ile kasarak 700 km yolculukta pompa ölçümü 4,4 litreyi gördüm. Normal kullansam 5 litre yakardı.

C5 1,6 dizel otomatik seri kullanımda kötü. Sakin kullanılırsa alışınca idare eder.

Hacim ve yakıt olarak C5 ağır basıyor. Favorilerimde baya bi C5 vardı, 1 ayda nereden baksanız fiyatları 10-20 bin aşağı çektiler.

Metin Uzunoğlu yazdı:

Merhaba @İsa Acar bey ben sizin yerinizde olsam Captivayı satmadan 2. el B segmenti bir araç alma yoluna giderdim. Captiva bu piyasa şartlarında değerinin çok ama çok altına gidecek ve yazık olacaktır. Hanımın fiesta 1,25 mondeoyu alma sürecinde bayağı bayağı işimi gördü, hatta yalan yok küçümsediğimi anladım. clio hiç kullanmadım ama 308 ve c4 kullandım, bir döenm punto 1,4 kullandım beni çok şaşırtan bir araçtı her yönden, ikinci araç olarak tavsiye ederim. mondeo bulamasaydım C5 alacaktım ama captiva dururken emsali bir otomobilin fazla olacağı kanaatindeyim. Şehir içi günlük kullanımda hatta kısa mesafeli şehirler arası yollarda b veya c işinizi rahat görür. Uzun mesafeli yolculuklarda captivanın ağırlığı ve güvenliği tartışılmaz neredeyse 2 tonluk bir araç karşınızdaki kamyon veya otobüs olmadığı müddetçe güvende olursunuz.

araç tercihimde güvenlik ilk sırada gelir hiç birimizin yedek parçası yok. 

Metin abi 2. araç alma imkanım yok maalesef. Ve evet, illaki satabilirsem piyasanın altına gidecek. Güvenlik benim için de ilk sıradaydı ama şartlar zorlamaya başladı. Hayırlısı olsun diyelim.  :unsure2:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

çirkin ama sizin aradıklarınız hepsi latitude renö da var

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...