İçeriğe Yönlendir

2012 Connect 75 Hp Uğultu Sesi

Yunus_Emre

Recommended Posts

Yunus_Emre

Arkadaşlar meraba 2012 connect 75 ps 118 bin kmde aracım var.  Aracımda özellikle motor soğukken rolantide ve ÖZELLİKLE rolantide gaz verip bırakınca değişik bir UĞULDAMA geliyor. Bu sorun sadece aracın içinden bariz duyuluyor belkide dışarıdada var ama motorun sesinden sesi alamıyoruz.  Bu sorun için sağ motor kulağından olabileceği söylendi orjinaliyle değişti ancak ses devam ediyor. Gergi ve şarj dinamosundan olabileceği söylendi v kayışı çıkarılıp araç çalıştırıldı ancak ses yine devam ediyor. Sorunu bi türlü çözemedim yardımlarınızı bekliyorum. Araştırma yaptığım zaman bu sorunlar karşılaşan çok kişinin olduğunu gördüm. 

Yorum bağlantısı
Kutluay Selçuk

mazot geri dönüş hortumuna baktırın,soğuklarda oluyorsa hortum büzüşüp ses yapıyor olabilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yunus_Emre
Kutluay Selçuk yazdı:

mazot geri dönüş hortumuna baktırın,soğuklarda oluyorsa hortum büzüşüp ses yapıyor olabilir.

Hocam mazot geri dönüşü rail dağıtıcısının ordamı? Ses gaz verip bırakınca özellikle çok belli. ıvvv şeklinde bi ses motor soğukken bariz ses duyuluyo motor sıcakken ses yüzde 85 azalıyor. Bi arkadaşta turbodan olabileceğini söyledi ama aracın çekişide yürürüde güzel.

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Kutluay Selçuk yazdı:

Ben de bunu yazmaya girmiştim ki başka bir dci edc kullanıcısı olarak yanıtlamışsın abi :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Deniz Kom

Mazota bakın hocam. Vakvak mıdır ne haltsa o değişene kadar bende de benzer ses oluyordu. 

Yorum bağlantısı
Yunus_Emre
Deniz Kom yazdı:

Mazota bakın hocam. Vakvak mıdır ne haltsa o değişene kadar bende de benzer ses oluyordu. 

Hocam aracın çalışmasında vs hiçbir sorunyok. ama bakayım.

Yorum bağlantısı
Kutluay Selçuk
Yunus_Emre yazdı:

Hocam mazot geri dönüşü rail dağıtıcısının ordamı? Ses gaz verip bırakınca özellikle çok belli. ıvvv şeklinde bi ses motor soğukken bariz ses duyuluyo motor sıcakken ses yüzde 85 azalıyor. Bi arkadaşta turbodan olabileceğini söyledi ama aracın çekişide yürürüde güzel.

yok ayağını gazdan çekince enjektörder geri dönüp gelen mazot,depoya geri giden hortum yani.

mazot filtresinide kontrol ettirin

Yorum bağlantısı
Deniz Kom
Yunus_Emre yazdı:

Hocam aracın çalışmasında vs hiçbir sorunyok. ama bakayım.

Merhaba, çalışmasında bir sorun olmuyor zaten. Basınç varken (gaza bastığınızda) normal çalışır. Basınç ortadan kalktığında ses yapar. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...