İçeriğe Yönlendir

Yıllarca LPG ile Kullanılmış Araç Bundan Sonra Benzin ile Kullanılır mı?

Hamza Bayram

Recommended Posts

Hamza Bayram

Merhaba, LPG li bir araç satın alacağım fakat size sormak istediğim bir konu var. Bu araç yıllarca LPG ile kullanılmış ben bu aracı bundan sonra sadece benzin ile kullanabilirmiyim? Kullanabilirsem kullanmadan önce yapmam gereken işlemler nedir? Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Benzinde düzenli çalışıyorsa her hangi bir şey yapmaya bence gerek yok, bu fiyatlar ile benzinden kullanmakta pek doğru değil sanki.

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt
Merhaba, LPG li bir araç satın alacağım fakat size sormak istediğim bir konu var. Bu araç yıllarca LPG ile kullanılmış ben bu aracı bundan sonra sadece benzin ile kullanabilirmiyim? Kullanabilirsem kullanmadan önce yapmam gereken işlemler nedir? Teşekkürler.
LPG ile kullanmayacaksaniz LPG hiç takilmamis olanı almak her daim daha mantıklıdır. En basiti muayene zamanı LPG de de çalıştırmak isteyecekler felan filan. İmkan varsa direkt benzinli sini alin.
Yorum bağlantısı
Hamza Bayram
Hacı Şenyurt yazdı:
Hamza Bayram yazdı:

LPG ile kullanmayacaksaniz LPG hiç takilmamis olanı almak her daim daha mantıklıdır. En basiti muayene zamanı LPG de de çalıştırmak isteyecekler felan filan. İmkan varsa direkt benzinli sini alin.

Hocam peki sadece muayene zamanı LPG de çalışsa bir sıkıntı olur mu?

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt
Hocam peki sadece muayene zamanı LPG de çalışsa bir sıkıntı olur mu?
Ya araç bu snoucta kaç km LPG de çalıştı LPG bakımları nasıldı? Tanıdık bildikten değilse ve bezinde binecek olsam LPG li olanı almazdım.
Yorum bağlantısı
Coşku Mert

benzinde hic kullanilmamissa benzin pompasi benzin hortumlari enjektorler tek tek kontrol edilmeli.

gerci benzinde binilecekse lpg li arac almanin mantigi nedir onu da anlamadim

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

LPG sistemi sıralı sistem değilse riskli ama sıralı sistem LPG ise hicbirsey olmaz.

Yorum bağlantısı
Ersev Kaya

Kendimden örnek vereyim.

Araç sıralı sistem lpg li. yıllarca lpg de kullanılmış. Ben de yılda en fazla iki depo benzin alıyordum sıralı sistemden dolayı. Bir ara benzin lpg fiyat farkı kalmamıştı. O zaman hep benzinde kullandım. Şimdi de şirketle aylık 50 litre yakıt anlaşması yaptık. Benzin bitene kadar kullanıyorum, yetmezse ayı lpg ile bitiriyorum. 

Sorunun da cevabına gelecek olursak hiç bir sakıncası olmayacaktır. 

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Hamza Bayram yazdı:

araç nedir?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Selçuk Bakış yazdı:

Benzinde düzenli çalışıyorsa her hangi bir şey yapmaya bence gerek yok, bu fiyatlar ile benzinden kullanmakta pek doğru değil sanki.

LPG Çok ucuz kaldıııııııııııı zam yapın zaaam :D 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Ali Gök yazdı:

LPG düğmesine basıp ışıklarda vututu yapiyoz 😅

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Selçuk Bakış yazdı:

LPG düğmesine basıp ışıklarda vututu yapiyoz 😅

hele dur navarayı satimde :D 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

sıralı sistemlerde araç önce benzinle çalıştığı için çok sorun olmaz,

ancak normal sisteme olan eski araçlarda benzin hortumları kullanılmadığı için çürür ve komple değiştirilmesi gerekir...

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Ali Gök yazdı:

geliyor hadi gözün aydın

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Fatih Evcin yazdı:

geliyor hadi gözün aydın

Çok şükür ne kadarmis 🤣

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Fatih Evcin yazdı:

45 kuruş

Ohooo bize 2.5 size 0.45 

Az az biraz daha🤣

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Ali Gök yazdı:

Ohooo bize 2.5 size 0.45 

Az az biraz daha🤣

bizde bir laf vardır onu burada söylemem uygun düşmez :) 

gariban eşek haline göre o.. :)

LPG de öyle gariban yakıtı.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...