İçeriğe Yönlendir

Ayak Terlemesi Engellemek İçin Ne Yapmalı?

Mustafa Karahan

Recommended Posts

Mustafa Karahan
Fatih Evcin yazdı:

Gore-tex ayakkabı giydiniz mi?

Scooter bu gruba giriyor mu bilmiyorum ama asla su almaz yazıyor. Nike scooter inci ayakkabı giyiyorum genelde 😊

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bence siz gün içinde her saatte bir 5 dakika yürüyüş yapın. Masa başı insanı bozuyor

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan

Bu hafta sonu dahiliyeden randevu aldım. Kan testi vereyim doktora da söylerim durumu. Cildiye ye görün derim derse oraya da giderim bakalım ne çıkacak. 

Emre Şimşek yazdı:

Bence siz gün içinde her saatte bir 5 dakika yürüyüş yapın. Masa başı insanı bozuyor

Masa başı iş kolay gibi görünse de zorlukları oluyor 😊

Yorum bağlantısı
Ali Tuğberk Avar

Bende de var bu. Genetik sanırım. Koku yapmasa da yaz kış terler. Çorap giyince bir nebze rahat oluyor teri çekiyor ama tam bir çözüm bulamadım yılardır. En iyi ayakkabıyı giydim en kaliteli çorabı aldım ama değişmedi sonuç. En son doktor genetik diyince vazgeçtim upraşmaktan :) babamda da var benim aynı durum. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Ali Tuğberk Avar yazdı:

Aynen koku yok ter oluyor. 😊 Büyük ihtimalle bende de genetik ama kışın rahatsız ediyor gerçekten 

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Air tabanlı ayakkabı öneririm. Asics markasının jel tabanlı ayakkabıları bu konuda çok iyidir..

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Tayfun Aydın yazdı:

Air tabanlı ayakkabı öneririm. Asics markasının jel tabanlı ayakkabıları bu konuda çok iyidir..

Nike da var öyle tabanlı ama yazın o da terletiyor. Asics hiç denemedim 😊

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
Ali Tuğberk Avar yazdı:

doktor genetik diyince

"Bu araçlarda Kronik" in doktorcası mı acaba bu ?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Muhittin Kaplan yazdı:

"Bu araçlarda Kronik" in doktorcası mı acaba bu ?

Kronik doktorcada da var "kronik bronşit"

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mustafa Karahan

Kan testi yaptırdım. Test sonucunda d vitamini eksikliği çıktı. Fazlasıyla eksikmiş. D vitamini eksikliği aşırı terleme ve bir çok etki yapabiliyormuş. İlaçları alalım bakalım inşallah düzelir 😊

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Mert Gülkokan yazdı:
Mustafa Karaca yazdı:
Kan testi yaptırdım. Test sonucunda d vitamini eksikliği çıktı. Fazlasıyla eksikmiş. D vitamini eksikliği aşırı terleme ve bir çok etki yapabiliyormuş. İlaçları alalım bakalım inşallah düzelir emoji4.png

Genel olarak halsizlik ve yorgunluk yapar

Onlar da varmış evet. Bakalım d vitamini değerleri normale döndüğünde ne olacak 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
(düzenlendi)
Mustafa Karaca yazdı:

Kan testi yaptırdım. Test sonucunda d vitamini eksikliği çıktı. Fazlasıyla eksikmiş. D vitamini eksikliği aşırı terleme ve bir çok etki yapabiliyormuş. İlaçları alalım bakalım inşallah düzelir 😊

başka test istedi mi doktor. D vitamin eksikliğinin sebebi hakkında bir şey söyledi mi. tedavi olarak ne önerdi 

tarihinde Mehmet Kazancıoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

başka test istedi mi doktor. D vitamin eksikliğinin sebebi hakkında bir şey söyledi mi. tedavi olarak ne önerdi 

Çölyak şeker vs hepsine baktı. Onlar yoktu şükür. D vitamini eksikliği için de 3 adet devit d3 300 000 iu  ampul yazdı. Normalde damla da 50 000 varmış ama ampul de 300 000 var. 3 tane de yazdığına göre bayağı eksik demişti eczacı 

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Mustafa Karaca yazdı:

Çölyak şeker vs hepsine baktı. Onlar yoktu şükür. D vitamini eksikliği için de 3 adet devit d3 300 000 iu  ampul yazdı. Normalde damla da 50 000 varmış ama ampul de 300 000 var. 3 tane de yazdığına göre bayağı eksik demişti eczacı 

Ekmeğe döküp yemek lazım o ampulleri, şifa olsun.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Cem Işık yazdı:

Ekmeğe döküp yemek lazım o ampulleri, şifa olsun.

Teşekkürler, Evet evet öyle yapın dedi eczacı da. 3 adet her hafta bir tane olacak şekilde. İnşallah ilaçlar bitince durum düzelir 

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Terleme vücut yapısına göre genetik bir durum. Rahmetli babam SSK hastanesinde çalışırdı ve bu durumdan çok müzdaripti bayağı muayene olmuştu. En sonunda terlemenin sağlıklı vücut suyunu sürekli değiştiren bir durum olduğu konusunda ikna olunca işin peşini bırakmıştı. Bende aynen babam gibi sürekli terlerim özellikle geceleri pijamamın omuz ve boyun çevresi su gibi olur hatta acılı bir şey yiyince başımdan sular akar durumu oluşur.

Ayaklar konusunda nefes alabilen ayakkabı giyerim genellikle çok rahat ederim hiç ter olmaz.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Metin Uzunoğlu yazdı:

Boyun terlemesi bende oluyor ama yazın, kışında eğer duş alıp yatarsam bazen oluyor. Terlemek iyidir bence sıcak bunaltmıyor beni bu sayede. Ama kışın ayak terlemesi çok kötü bir şey 😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...