İçeriğe Yönlendir

The French Chick

Murat Sürmeli

Recommended Posts

Murat Sürmeli
Kamera sadece kaputun ucunu görse iyi olur.. Kaputu gördükçe kaputa odaklama yapabilir. Yapmasa iyi olur. 

Emmi okuduğum yazılara göre oto fokus yok diye biliyorum kamerada ama bakayım
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Murat Sürmeli yazdı:

Kamera park modu 1 sn de 1frame olarak ayarlarsanız daha sağlıklı oluyor. Bazen hareket veya darbeyi algılayamayabiliyor.

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Metin Uzunoğlu yazdı:

Kamera park modu 1 sn de 1frame olarak ayarlarsanız daha sağlıklı oluyor. Bazen hareket veya darbeyi algılayamayabiliyor.

Hangi kamera var hocam sizde? Hareketi algılamaması ilginçmiş, hassasiyeti çok mu düşük acaba?

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Murat Sürmeli yazdı:

Hangi kamera var hocam sizde? Hareketi algılamaması ilginçmiş, hassasiyeti çok mu düşük acaba?

viofo a 129 duo hareket algılıyor fakat @Olgu Erhanve kullanma kılavuzunda sn 1 kare park modunda daha iyi diye dedikleri aklımda kalmış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
(düzenlendi)
Metin Uzunoğlu yazdı:

viofo a 129 duo hareket algılıyor fakat @Olgu Erhanve kullanma kılavuzunda sn 1 kare park modunda daha iyi diye dedikleri aklımda kalmış.

https://www.viofo.com/en/blog/advanced-buffered-parking-mode-b22.html

Güncel firmware ile gelen bu özellik yabancı forumlarda da epeyce övülmüş hocam. 1fps yada 3fps kayıt da seçilebilir ancak olay anını bulmak samanlıkta iğne aramak gibi, ama daha garanti dediğiniz gibi. SD karta ne kadar yazma işlemi yapıyor, o da önemli gibi. Denemelere devam :)

Alıntı

Time lapse records a video at low frames like 1/2/3/5/10/15 fps. It keeps recording continuously, this avoids any failures which can happen with motion detection especially under low light. The 1fps means the dash camera will take 1 frame per second. Compared with 15fps in auto event detection, it reduces the amount of footage at the same time to realize smaller file size and longer recording time since the footage will not be overwritten in a short period of time.

The downside is that you may miss details like license plates, as well no audio is captured which could identify people who may have damaged your vehicle. 

https://www.viofo.com/en/blog/a129-parking-mode-v20-introduction-b19.html

Time lapse kayıt yapıldığında tüm geceye dair veri toplanıyor fakat bazı detayları kaçırma ihtimalin oluyor diyor burada da. Mesela 1fps kayıt yaparken aracın plakasını görmeme ihtimali var. Ayrıca ses kaydı da yokmuş.

Diğer yandan da düşük ışık altında hareket algılama özelliğinin düzgün çalışmama ihtimali varmış. Aydınlık yer seçmek lazım park yerinde :)

tarihinde Murat Sürmeli tarafından düzenlendi
ek bilgi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Az yakan araba demek daha fazla gezmek demek sanıyorum. Totalde yine zarar :)
Haftasonu can sıkıntısından beypazarına gittik geldik, gezmek adına iyi oldu. Gözlemeler güzeldi :)
Giderken sakin, dönüşte biraz agresif kullandım. Daha az yakar mıydı, evet. Ama zevkli kullanım da önemlib0cd4997972d7044c68a171b267a1ca6.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Kamera sadece kaputun ucunu görse iyi olur.. Kaputu gördükçe kaputa odaklama yapabilir. Yapmasa iyi olur. 

Olmuş mu emmi?
Bu arada cpl filtresi de var ama henüz denemedim. 2. El aldım kamerayı. Çindeki iptal edince satışı daha fazla beklemeyeyim dedim. Şansıma da filtresi park kiti dahil az kullanılmış bulunca dayanamadım, aldım viofoyu :)
Bakalım cpl filtre işe yarar bişi mi göreceğiz. Yeri, açısı vs ok ise yapıştırayım kamerayı :)
a14b12776638462b557d74a0c59ebe80.jpg
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Benim kamera da aynısından.

Kolçak içindeki usb girişinde takılı.

Motoru stop ettikten 15 dk sonra kesiyor elektriği, park modunu çalıştırmam için ne yapmam gerekli?

Bağlantı aparatları vs hepsi var.

qG7m3R.jpg

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Aydın Sert yazdı:

Benim kamera da aynısından.

Kolçak içindeki usb girişinde takılı.

Motoru stop ettikten 15 dk sonra kesiyor elektriği, park modunu çalıştırmam için ne yapmam gerekli?

Bağlantı aparatları vs hepsi var.

Park modu için ekstra bir güç kaynağı var, ondan almak gerek, 3 uçlu olandan. Ama versiyon farklı sanırım sizin. Bendeki V3 diye geçiyor, sizdeki hangi versiyon, kutusu farklı geldi. 

Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Murat Sürmeli yazdı:

Park modu için ekstra bir güç kaynağı var, ondan almak gerek, 3 uçlu olandan. Ama versiyon farklı sanırım sizin. Bendeki V3 diye geçiyor, sizdeki hangi versiyon, kutusu farklı geldi. 

A119 S olarak geçiyor.

Ben Çin' den direk getirtmiştim.

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Aydın Sert yazdı:

A119 S olarak geçiyor.

Ben Çin' den direk getirtmiştim.

Hocam tam emin olmamakla birlikte A119 S için otomatik değil ama manuel park modu var diye biliyorum. Farklı yapıda cihazlar, tam bir bilgim yok. A119v3 için HK3 denilen 3 kablolu adaptör alınıyorken, A119 V1/V2/S/Pro versiyonlarında HK2 denilen 2 kablolu adaptör kullanılıyormuş mesela.

Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Murat Sürmeli yazdı:

Hocam tam emin olmamakla birlikte A119 S için otomatik değil ama manuel park modu var diye biliyorum. Farklı yapıda cihazlar, tam bir bilgim yok. A119v3 için HK3 denilen 3 kablolu adaptör alınıyorken, A119 V1/V2/S/Pro versiyonlarında HK2 denilen 2 kablolu adaptör kullanılıyormuş mesela.

Evet Hocam. Eklemiş olduğum görüntüde sağ alt köşede 2 kablolu direk bağlantı adaptörü mevcut. Sürekli elektrik gelen sigortayı bulmam lazım.

Park modu ise; araçtan inmeden park moduna aldıktan sonra, harekete duyarlı otomatik park modu çalışıyor. Her seferinde manuel olarak devreye almak gerekli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Buraya yapıştırdım kamerayı. Şöför tarafından bakınca kamera görünmüyor 

52-EC3-AE4-88-FD-4-F62-A93-B-7-A3-B5-E15

1775401-F-56-C7-44-B1-82-AD-3498-A85-F47

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İsa Acar

Hayırlı olsun Murat bey; kazasız, belasız, cezasız güzel günlerde kullanın :) 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
İsa Acar yazdı:

Hayırlı olsun Murat bey; kazasız, belasız, cezasız güzel günlerde kullanın :) 

Teşekkür ederim İsa bey, sağolun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Uzunlar geldi, uzunları da ledledik. Gece bir duvar bulmam lazım. Boş bir AVM mesela9eed5cfc10c4d6bd74886fbda91e01b5.jpg

Ön tavan ampüllerini de değiştirdim. Ortadaki autodayken hafif açık kalıyor, neyse ki fransız her şeyin elektriğini stop ettikten bir süre sonra kapatıyor, o açıdan sorun yok.

7dd2c3221b5d2ad8a37577d5d9cceab1.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Led takılan C5 ler bozuluyor diyorlar.. 

Benden duymuş olma.. :)

Murat Sürmeli yazdı:

Ön tavan ampüllerini de değiştirdim. Ortadaki autodayken hafif açık kalıyor, neyse ki fransız her şeyin elektriğini stop ettikten bir süre sonra kapatıyor, o açıdan sorun yok.

Ampulün kaliteli olsa yanmayacaktı.. 

Canbus lı değil mi bu.. 

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Led takılan C5 ler bozuluyor diyorlar.. 
Benden duymuş olma.. [emoji4]

Ampulün kaliteli olsa yanmayacaktı.. 
Canbus lı değil mi bu.. 
Canbus yazıyor ama çin malı işte :)
Kaliteli kalitesiz ayrımı yapacak pek bir bilgi sunmuyorlar.
Led almadan diyecektin emmi onu :(
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim arabanın her yeri led ve xenon.. bişey olmadı ama. facebook gruplarına bakarsın sanırsın ki manyetik alanı var.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Murat Sürmeli yazdı:

Led almadan diyecektin emmi onu

tipik acenta işte, önce poliçeyi kesio, sonra telde arayıp kaza felan yapma dio

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
tipik acenta işte, önce poliçeyi kesio, sonra telde arayıp kaza felan yapma dio
Şu ledi alma bu ledi al diyor, şunları da alıyorum emmi diyorum, hiç itiraz yok. Sonra canbuslı değil mi, kalitesizmiş, peh diyor :D

Pabuçları yeniledim, goodyear egp2 taktık, bir jantımız yamukmuş, düzelttik.
98c988a0879bc82458af76faf86c0766.jpg
  • Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Mehmet Ozyurek yazdı:

Uzunlara ledi nasıl taktın ?

Fransızca küfür bilseydim keşke diye söylenerek 🤐

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Murat Sürmeli yazdı:

Fransızca küfür bilseydim keşke diye söylenerek 🤐

Adam baştan demez mi.. Ben öğrenmiştim bir tane :)

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...