İçeriğe Yönlendir

Tavan Folyo Kaplama

Hasanarslan

Recommended Posts

Hasanarslan

Arkadaşlar merhaba. Daha önce de görüntüleri ile paylaşmıştım. Tavanımda boya atmaları vardı. Gördükçe canımı sıkıyor. Rötüş boya yaptırsam boyalı gözü ile bakılabilir. Folyo mu kaplatsam diye düşünüyorum. Sıkıntı oluşturur mu folyo ile kaplamak. Yorumlarınızı alabilir miyim. Ya da siz olsanız ne yapardınız, böyle mi bırakırsınız. 

https://resimyukle.io/r/dDYSxlBvzT

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Tavanda zaten Folyo yokmu o sökülen folyo değil mi

Tavanda zaten Folyo yokmu o sökülen folyo değil mi

Yorum bağlantısı
Hasanarslan

Hayır folyo değil sökülen arabanın boyası 

Yorum bağlantısı
Hasanarslan

Acaba sökerken bir zararı olur mu daha büyür mü boya atmaları. Ya da günün birinde expertize sokarken sıkıntı olur mu. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

folyo kaplamak için önce tavanı zımpara yapmalarılazım buraya folya yapışırsa kötü gözükür ve zaten kalkar, ve folyo sonra sökülürken o boyayı kaldığı yerden sökmeye devam eder.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

antenin orada büyük bir bölüm soyulmuş, vernik te değil boya kalkmış, bir yer başladı ise komple gidecek... zeminini kazınıp yeniden boyanması gerekir, veya yine kazınıp astar atıp folyo yapşır,

Yorum bağlantısı
Hasanarslan

Böyle kalsa Bi sıkıntı olur mu 

Antenin ordaki bez abi boya kalkması değil yanıltmasın seni. Temizlemek için silmiştim bez orda kalmış

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

evet verniği geçmilş boya da kalkmış, daha önce boyanmış mı burası

Yorum bağlantısı
Hasanarslan

Açıkçası aldım 1 ay sonra yıkaya yıkaya arabayı böyle oldu görüntü. Kime sorduysam kuş pisliği yanığı dedi eskiden kalma. Expertiz orjinal boyasız dedi tavana. Zaten yetkili servis garantisi de devam ediyordu serviste de bir işlem yapılmamış 

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Çağlar abi sökülen folyo gibi ama değil dediğin gibi aslında ama boya sökücü ile sökülürse zımparalık bir duruma düşmez

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Buğra Höngül yazdı:

Çağlar abi sökülen folyo gibi ama değil dediğin gibi aslında ama boya sökücü ile sökülürse zımparalık bir duruma düşmez

şimdi folyo yapışır ise ileride sökülürken 2 yıl sonra ne olur diye soru vardı da onu şeettim

Yorum bağlantısı
Hasanarslan

Bunlar için kuş pisliği yanığı dediler abi. Yani ileride sökerken zarar gelir daha büyür mü bilemiyorum tabi. En mantıklısı nedir hem kullanmak hem de ileride satışını düşünmek için. 

Kaplama

Rötüş boya sonrasında pasta cila vs

Hiç dokunmadan böyle bırakmak

Yorum bağlantısı
Hasanarslan

Rötüş yaparsak satarken falan değer kaybı oluşturur mu abi. Ya da satışında zorlanır mıyım takla muamelesi falan görür mü. 

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül
Rötüş yaparsak satarken falan değer kaybı oluşturur mu abi. Ya da satışında zorlanır mıyım takla muamelesi falan görür mü. 

Hocam boya bu kalkar incelir atar gibi gibi siz fotoğraflarını çekin isteyen razı olur istemeyen olmasın 150-160mikron saç kılı kadar şeyi korumak için 1001 çeşit ürün var sırf. Türkiyede araç değer kaybetmesin diye uygulanan yurt dışında boya parlak kalsın diye uygulanan. kendi adıma konuşayım bu kadar boya koruma işiyle uğraşıyorum bu kadar önlem alınıp dünya iş gelebiliyor araçlara bırakın 1-2bin yahut 10-20 değer kaybetsin anlamayan için bunlar sonuçta araç bizi bir yerden bir yere götürmek için olan :)
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hasanarslan
Buğra Höngül yazdı:

Hocam boya bu kalkar incelir atar gibi gibi siz fotoğraflarını çekin isteyen razı olur istemeyen olmasın 150-160mikron saç kılı kadar şeyi korumak için 1001 çeşit ürün var sırf. Türkiyede araç değer kaybetmesin diye uygulanan yurt dışında boya parlak kalsın diye uygulanan. kendi adıma konuşayım bu kadar boya koruma işiyle uğraşıyorum bu kadar önlem alınıp dünya iş gelebiliyor araçlara bırakın 1-2bin yahut 10-20 değer kaybetsin anlamayan için bunlar sonuçta araç bizi bir yerden bir yere götürmek için olan :)

Hocam peki hiç bir işlem yapmassm satışında zorlanır mıyım. Ya da bu haliyle de değer kaybı olur mu. Ya da bir zararı olur mu paslanma vs

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Hocam değer kaybı benim gözümde bundan değil can değeri taşıyan hususts olurdu ama piyasa her türlü değer kayıbı mı evet ancak piyasa için değil keyfiniz için hareket edin derim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Aracın güzelce fotograflarını çekin, sonra o bölgeye ya lokal boya yaptırın işi bir boyacı da ya da rötuş. Satacağınız zaman izah edersiniz. Ben alıcı olsam bu şekilde tavanda boya sorunu olması benim için fiyat kırma sebebi olurdu. Sonuçta bunu gidermek için ben uğraşacağım. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...