İçeriğe Yönlendir

4. Atom Karıncam "AZİZ"

İnan Çınar

Recommended Posts

İnan Çınar
Çağlar Bayur yazdı:

vesile ile sürtmesi lazımdı, etikette 195/60 ı yazmış mı?

Abi etikette yazan  bir ebat. Ona aldandım  zaten. 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Çağlar Bayur yazdı:

konu içine davet serptireceksek seferiye ikramları takip edeceğiz

vesile ile sürtmesi lazımdı, etikette 195/60 ı yazmış mı?

Başka bir versiyon vs bence, bizim arabalara olmaması lazım. Yüzde 6nın üzerinde fark vardı zaten. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

fiestada hiç hatırlamadım ben de 60 yanak?

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

fiestada hiç hatırlamadım ben de 60 yanak?

Kullanma kılavuzunda var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

evvelden de çözülememiş bu ebat. fabrikadan 60 yanak hiç görmemiştim etikette var, mantıken olmamalı

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

evvelden de çözülememiş bu ebat. fabrikadan 60 yanak hiç görmemiştim etikette var, mantıken olmamalı

Acaba baskı hatası olabilirmi 195/60 r14 gibi 14 yerine 15 yazmışlardır belki.

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Çağlar Bayur yazdı:

Sebebi şu, orjinal olarak bu ebatta gelirse sorun yok. Sonradan bu ebata geçerseniz sürter. Çünkü kitapçıkta belirtilen motor seçeneklerinde yaylar ve süspansiyonlar farklı. Eğer lastik kullanılacaksa parçaların kodlarını verebilirim, o şekilde kullanılabilir sorunsuz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

https://www.wheel-size.com/size/ford/fiesta/2010/

bu site jant ve lastik konusunda güzel bilgi içeriyor, garip olan ebad olarak 60/15 var ancak lastik basıncı bilgisi yok ve zaten elimizde takınca sürttüğü tespit edilen fiesta da var. ne olmşusa birşey olmuş o etikette kitapçıkta

Ü.Emre Kartal yazdı:

Çünkü kitapçıkta belirtilen motor seçeneklerinde yaylar ve süspansiyonlar farkl

1.25/1.4 lisetede aynı ebat olarak verilmiş

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Çağlar Bayur yazdı:

https://www.wheel-size.com/size/ford/fiesta/2010/

bu site jant ve lastik konusunda güzel bilgi içeriyor, garip olan ebad olarak 60/15 var ancak lastik basıncı bilgisi yok ve zaten elimizde takınca sürttüğü tespit edilen fiesta da var. ne olmşusa birşey olmuş o etikette kitapçıkta

Forumda daha önce bahsi geçmiş, sorun olduğu,olacağı belirtilmiş ama okumadan  araştırmadan etikete  güvenip  iş  yaptık. 

Neyse Allah başka dert vermesin 😀

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Çağlar Bayur yazdı:

1.25/1.4 lisetede aynı ebat olarak verilmiş

Parça kodlarına baktığımızda,

Standart süspansiyon

Konfor Sürüş Süspansiyonu

Spor Süspansiyon

Özel Süspansiypon olarak tanımlı farklı parçalar var. Listede motor bilgisi yer alıyor fakat süspansiyon farklılığına dair bilgi yok. Sorun bundan kaynaklanıyor bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Davlumbazlari mı  söksem acaba :crazy:

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Ü.Emre Kartal yazdı:

Parça kodlarına baktığımızda,

Standart süspansiyon

Konfor Sürüş Süspansiyonu

Spor Süspansiyon

Özel Süspansiypon olarak tanımlı farklı parçalar var. Listede motor bilgisi yer alıyor fakat süspansiyon farklılığına dair bilgi yok. Sorun bundan kaynaklanıyor bence.

Standart süspansiyona göre  bir ebat olmadığı  kesin. Fakat diğer süspansiyon çeşitleri  daha alçak olması  gerekmez mi? Araç alçaldıkça altından geçen  hava azalıp  yol tutuşu arttığına göre  daha alçak süspansiyon daha çok sürter bana göre.

Acaba konfor sürüş süspansiyonu dedikleri leylek stayla mı? Tofaşlardan kestikleri baklalari buna mı  kaynatsak  acaba?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
İnan Çınar yazdı:

Standart süspansiyona göre  bir ebat olmadığı  kesin. Fakat diğer süspansiyon çeşitleri  daha alçak olması  gerekmez mi? Araç alçaldıkça altından geçen  hava azalıp  yol tutuşu arttığına göre  daha alçak süspansiyon daha çok sürter bana göre.

Acaba konfor sürüş süspansiyonu dedikleri leylek stayla mı? Tofaşlardan kestikleri baklalari buna mı  kaynatsak  acaba?

Normalde de dikkat ederseniz fiestanın süspansiyonu özellikle arkada sert. Bu sebeple dediğiniz gibi olabilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

vesile ile suspansiyon yayı ile ilgili oalrak: ne kadar sert olup olmaması, lastiğin davlumbaza sürtmesie engel olmaz, en kapalı halde bile sürtmemelidir

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Çağlar Bayur yazdı:

vesile ile suspansiyon yayı ile ilgili oalrak: ne kadar sert olup olmaması, lastiğin davlumbaza sürtmesie engel olmaz, en kapalı halde bile sürtmemelidir

Abi yarın başka bir arkadaşa veriyorum  lastikleri bir aksilik olmazsa

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
İnan Çınar
(düzenlendi)

Uzun zamandır aklımda olan fakat bir türlü  fırsat bulamadığım bir uygulamayı dün itibariyle hallettim.

Direksiyon orjinali parçalı deri ama alt ve üst kısımlar normal plastik. Plastik kısımlarda özellikle üst kısımda  güneşin etkisiyle olsa gerek  kuruma ve pul pul dökülme vardı.  Ayrıca  simit çok ince geliyordu bana.

Daha önceki araçlarımdan 2004   clioya bir arkadaşımla birlikte kılıf  dikmiştik ve çok memnun kalmıştım.

Yine aynı arkadaşımla  dün fırsat bulup  direksiyona giriştik. Ürün Fox marka araca özel  kılıf. Öncesini  çekmeyi unuttum ama ilk resimdeki görüntü ile benzer. 

Gri çerçeveyi sökmüşken ara ara  devreye  girmeyen  hız sabitleyici düğmelerinin de içini  söküp  temizledim ve artık sıkıntısız çalışıyor. Tv kumandası gibi bir anakartı var ve basan kısımlar zamanla toz gibi etkenlerden temassizlik yapiyor.

Buyrun resimler:

images.jpeg

20221030_164300.jpg

20221030_164323.jpg

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
.
  • Beğen 10
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...