İçeriğe Yönlendir

4. Atom Karıncam "AZİZ"

İnan Çınar

Recommended Posts

İnan Çınar
(düzenlendi)

Genel fikir çekmece  içinde  olması yönünde. Bana da mantıklı geldi. İlerde yerini   değiştirmek istersek   eski yerdeki  deliği  de görünmez  çekmece  içinde. Konsolu  delince yer değişikliği  ihtimali sıfıra  iniyor.

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Hayırlı olsun, kazasız belasız cezasız aracınızla güzel günler yaşayın inşallah. Artık bu dolulukta araca binmek hayal olacak gibi. Şimdilerde alınan her araç kel line 😊 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Aytac Sakal yazdı:

montaj yaptıracağınız yeri iyi seçin.

Bence de markadan çok montaj yapacak olan yer daha önemli. 

İyi araştırmak lazım

Oğuzkan Erışık yazdı:

Bence son fotodaki yere konulmalı

Çekmece aktif kullanılacaksa çekmecenin açılıp kapanma esnasındaki hareketinden dolayı arka tarafındaki kablo zamanla yıpranır göstergede sorun çıkarır ihtimali aklıma geliyor.

Tabi  çekmecenin arka yapısı nasıldır veya kapanınca montajın yapıldığı duvarın arka kısmında boşluk kalıyor mu göstergeye ait kablo için onu bilmiyorum

İnan Çınar yazdı:

İlerde yerini   değiştirmek istersek   eski yerdeki  deliği  de görünmez  çekmece  içinde. Konsolu  delince yer değişikliği  ihtimali sıfıra  iniyor.

Neden yerini değiştirme ihtiyacı hissedesiniz ki?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Alptuğ Özcan yazdı:

İyi araştırmak lazım

Çekmece aktif kullanılacaksa çekmecenin açılıp kapanma esnasındaki hareketinden dolayı arka tarafındaki kablo zamanla yıpranır göstergede sorun çıkarır ihtimali aklıma geliyor.

Tabi  çekmecenin arka yapısı nasıldır veya kapanınca montajın yapıldığı duvarın arka kısmında boşluk kalıyor mu göstergeye ait kablo için onu bilmiyorum

Kablo hiç zarar görmüyor abi. Arkası müsait. Kırılma gerilme vs olmuyor orada

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Alptuğ Özcan yazdı:

İyi araştırmak lazım

Çekmecenin  içinde  obd girişi  var.   Kulanım sıklığı  obd bağlantı  ihtiyacı  oldukça. Gösterge olduğu  için  başka bisey koymam oraya. Kablo konusunda haklısınız.

Yer değişikligi derken  benim için yeri  sorun degil ama ilerde satarsak  alan kişi  göz  önünde  bir yerde olsun isterse   diye. 

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
İnan Çınar yazdı:

Çekmecenin  içinde  obd girişi  var.   Kulanım sıklığı  obd bağlantı  ihtiyacı  oldukça. Gösterge olduğu  için  başka bisey koymam oraya. Kablo konusunda haklısınız.

Yer değişikligi derken  benim için yeri  sorun degil ama ilerde satarsak  alan kişi  göz  önünde  bir yerde olsun isterse   diye. 

Siz sorun olmayacak diyorsanız uygun yeri

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Bence çekmece arkasında sigorta vs varsa çekmeceyi düşünme derim. Ayrıca geleceği belirsiz LPG nin. Bu ortamda bir süre benzinli kullansan daha iyi sanki 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Murat Sürmeli yazdı:

Bence çekmece arkasında sigorta vs varsa çekmeceyi düşünme derim. Ayrıca geleceği belirsiz LPG nin. Bu ortamda bir süre benzinli kullansan daha iyi 

10 gündür  düşünüyorum  Murat Hocam. Makas şuan çok açık.  1 yıl  bile amorti etmeye  yetiyor bana. Bu saatten sonra artarsa  hepsi  artar. 

Montaj başladı  bile 👍

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Akşamın karanlığında aracın iç ışıkları ile uyumsuz, sırıtan bir lpg göstergesi, ıyyy öğğğkk :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Köksal Yılmaz yazdı:

Akşamın karanlığında aracın iç ışıkları ile uyumsuz, sırıtan bir lpg göstergesi, ıyyy öğğğkk :D

Gizli Lpg olacak  çekmece  içinde.

Küçük  çekmecede LPG '  m var desem istasyon sanıp  zengin katagorisine  alırlar mı acaba beni?😋😋😋

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
İnan Çınar yazdı:

Gizli Lpg olacak  çekmece  içinde.

Küçük  çekmecede LPG '  m var desem istasyon sanıp  zengin katagorisine  alırlar mı acaba beni?😋😋😋

:D

Dolum yeri benzinin yanına uyuyor mu?

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Köksal Yılmaz yazdı:

:D

Dolum yeri benzinin yanına uyuyor mu?

Onu bilmiyorum. Arkaya egzozun karşısına  yapsınlar  ya. Benzin deposunu  falan sökdürmeye  kalkarlar bana şimdi. Yada deliyorum  diye arabayı havaya uçururlar.

Fantaziye  gerek  yok.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Hayırlı olsun demeyi unutmuşum buraya

Mal ceviz. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Lpg montajı tamamlandı. Gösterge çekmeceye kondu.
fbf8292b832111a68aa0665c69888ca7.jpg0e389a97b9de296dcf431a69407cfa43.jpg

Kol dayama fotoğraflarını ve eski berbat işçiliği de ekliyorum.
Matkabı eline alan ustayım diye geziyor.1ddcf84dab5efd4bcedb2ea2455d006d.jpg875b1a5fa0fb6c038d38b996de7698f1.jpg54435de28ef64c51e9fdea461fcaa53b.jpg89d2d8541809cb89a422b6881d3d29ad.jpg2540388a1f1722cf28db83b6fc65055f.jpga8060e72939a0ba291ab8125eec3e975.jpg

• Beğen 6
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş
Uygun kitle impossible. 1.5 sene oldu. Ne arıza ışığı yaktı, nede lpgden kaynaklı arıza ortaya çıktı. Bakımlarını düzenli yaptırırım. Saat gibi. Lpgde kullandığım en sorunsuz araç fiesta trend x. 

Atiker gold biçilmiş kaftan. Bende akl elegant var. Lpg iç göstergesini, direksiyonun altındaki ruhsat kabına koydum. İç aksamda delikler açtırmadım. Her dolumda kilometre sıfırlıyorum. 500 kilometreye yaklaşınca dolum yapıyorum. O nedenle iç gösterge ile pek işim olmuyor.

500 km ? Nasıl bi depoymuş hocam bu? Bende 47 litre depo 36.5 litre alıyor. 400-420 arası bitiyor.
Yorum bağlantısı
Tevfik Işık
İnan Çınar yazdı:

Lpg montajı tamamlandı. Gösterge çekmeceye kondu.
fbf8292b832111a68aa0665c69888ca7.jpg0e389a97b9de296dcf431a69407cfa43.jpg

Kol dayama fotoğraflarını ve eski berbat işçiliği de ekliyorum.
Matkabı eline alan ustayım diye geziyor.1ddcf84dab5efd4bcedb2ea2455d006d.jpg875b1a5fa0fb6c038d38b996de7698f1.jpg54435de28ef64c51e9fdea461fcaa53b.jpg89d2d8541809cb89a422b6881d3d29ad.jpg2540388a1f1722cf28db83b6fc65055f.jpga8060e72939a0ba291ab8125eec3e975.jpg

Atiker gold taktirmamissiniz? 

Takilan kitin modeli ve fiyati nedir acaba?

Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın inşallah

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Tevfik Işık yazdı:

Atiker gold taktirmamissiniz? 

Takilan kitin modeli ve fiyati nedir acaba?

Gold değilmiş  evet. Yukarda  bir  yerde  yazdım  sanıyorum  atiker gold değilmiş  atikfast obd li sistemmiş diye. Yada yazmayı düşündüm  ama unuttum.

4500 tl  9 taksit    fiyatı 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
İnan Çınar yazdı:

atiker gold değilmiş  atikfast obd li sistemmiş

farkı nedir? rakam / teknoloji / enjektör ?

Yorum bağlantısı
Tevfik Işık
Çağlar Bayur yazdı:

Enjektor farki var bildigim kadariyla. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Çağlar Bayur yazdı:

Anlayan bir arkadaş atikfastın yazılımı daha yeni onu taktır  dedi ben de taktırdım.

Gold versiyonu  obd siz  normal sıralı  sistem sanıyordum ama onun da obd lisi varmış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...