İçeriğe Yönlendir

Araba Suratıma Patladı (Peugeot 306)

Ali Darbaz

Recommended Posts

Deniz Kom

Eğer ustanıza gözü kapalı güveniyorsanız sorun yok ancak egzoz hattını yanma odası diye gösterince benim güvenim biraz sarsıldı. 

İstanbul'da ben de zamanında ustalardan (!) çektim. Triger değiştirdiğim araba daha sonra 2 defa daha servise gitti.

Çok geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Koray iyidir, biraz devrik cümle kuruyor. Ona mesaj attım bana subabları ve yanma odasını göster içini mera kettiğimi söyledim. Sonuçta araba LPGli. Oda taleplerim doğrultusunda istediğim alanların resimlerini video olarak gönderdi. Birazda yorum katmış. Sıkıntı yoktur, zaten daha ucuza yapacak ustada yoktur. Bunun öncesinde benim istediğim her işi yapacağını teyit etti. Bu nedenle fiyat biraz arttı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Geçmiş olsun.

Bir hocamızın  Hyundai Tucson 2.0 dizel motoru don gördü, toplaması 40 bini bulmuş, verilen fiyat çok uygun geldi gözüme.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Çok geçmiş olsun. İnşallah sorunsuz şekilde toplanır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Geçmiş olsun cana geleceğine mala gelsin. İmkanlar dahilinde en iyi şekilde toplanıp binilse iyi olur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muharrem Karagülle

Geçmiş olsun.Allah beterinden korusun.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Dostlar video eksik çıkmış. Düzelttim. 

İlk video 2 gün öncesine ait. Yeni video bugün geldi. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serhat Işık

Geçmiş olsun Ali. ALLAH başka dert keder vermesin. buda geçer inşallah.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Demek ki sorun açmayan fan değil, kilitleyen devirdaimmiş. Bu arada bu devirdaim triger'le değişmemiş mi?

Subapların değişmesi, egzantrik kontrolü iyi olmuş. Blok kontrolü de yaparsa (bir rektefiyeci mikrometre ile yapabilir) gayet yerinde olacaktır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Ben pek anlamam ama videoda gördüğüm subaplar eski gibi duruyor. Yeni olsa ışıl ışıl olması lazım. Uludağ otomotiv videolarından görüyorum kapakçıdan gelen parçalar çelik tencere gibi parlıyor. Burada yapılan işlem farklıysa bilemem tabi. 

Ali Darbaz yazdı:

Dostlar video eksik çıkmış. Düzelttim. 

İlk video 2 gün öncesine ait. Yeni video bugün geldi. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ersen Tapan yazdı:

Ben pek anlamam ama videoda gördüğüm subaplar eski gibi duruyor. Yeni olsa ışıl ışıl olması lazım. Uludağ otomotiv videolarından görüyorum kapakçıdan gelen parçalar çelik tencere gibi parlıyor. Burada yapılan işlem farklıysa bilemem tabi. 

Şimdi usta değişmiş diyor. Nasıl güvenmeyelim? Ali bey'in üstüne mi kalsın durum? Olmaz öyle şey. Usta değişmiş diyorsa, değişmiştir. Ali bey gibi biri yoksa onun başının etini yiyeceğinden bu hataya düşmez.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Sani Gerşon yazdı:

Şimdi usta değişmiş diyor. Nasıl güvenmeyelim? Ali bey'in üstüne mi kalsın durum? Olmaz öyle şey. Usta değişmiş diyorsa, değişmiştir. Ali bey gibi biri yoksa onun başının etini yiyeceğinden bu hataya düşmez.

Değişmiştir tabiki ben anlamadığımı belittim zaten. Çıkma falan takılmış olabilir sonuçta o da değişmiş oluyor. İzlediğim diğer videolarda belkide başka işlemler yapılıyordur. 
Herkes işini yapmalı anladığımız şeyler değil. 

Bu arada Usta çok hasta. Bir test yaptırsa iyi olur. Çevresindekilere bulaştırmaz en azından ( Burası anladığım kısım)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sübap değişimi demek yeni demek. Pek yeni değiller ki paslı iki tanesi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade

Ali abi büyük geçmiş olsun. Hayırlısıyla hallolur inş.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Araba yarın bitiyor. araba bitsin bakalım sonuç ne olacak. Bu arabanın 1 çelik contası 600 TL. Acayip şaşırdım. Fiyata 600 eklendi... :(

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Arabanın yanma odasında çatlak çıktı. Gömlek çakılacak. Hayırlısı olsun. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Servet Aydın yazdı:

Kompresyon testinde çıkardı zaten honlama sonrası?

Abi bloku sökmedik, sadece üst kapak rektifiye edilmişti. Şimdi motor bloğuda iniyor. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Kompresyon testinde çıkardı zaten honlama sonrası?

bloğa hiç girilmemişti

Ali Darbaz yazdı:

Arabanın yanma odasında çatlak çıktı. Gömlek çakılacak. Hayırlısı olsun. 

yanma odasının fotosu var mı

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Çağlar Bayur yazdı:

bloğa hiç girilmemişti

yanma odasının fotosu var mı

images?q=tbn:ANd9GcRXc5CbJylte1u_Zrnmar-

• Mutlu 6
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...