İçeriğe Yönlendir

Anahtar Sorunu

Serdar Mete

Recommended Posts

Serdar Mete

Arkadaşlar slm ,sabah geliyorum anahtara basınca hiçbir tepki yok , anahtarı kapıya sokup çevirerek açııyorum açılıyor ışıklar yanıp sönüyor ve araç çalışıyor bir arıza ışığı yok tekrar kapayıp açınca bu kez normale dönüyor , anahtar kapayıp açmaya başlıyor , yedek anahtar ilede denedim yine aynı , akü geçen yılın ürünü , sizce nedir sorun.

Yorum bağlantısı
Zafer Oflu

Bence aracınız bir sebepten dolayı koruma moduna geçiyor. Anahtarı tanıtmak gerekebilir. Onunla ilgili videoları youtube da görmüştüm sanırım

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan

İmmobilizer hatası gibi duruyor. Sizin aracınızda var mı bilmiyorum ama genellikle kırmızı renkte bir ışık olur İmmobilizer sıkıntı olduğunda o hızlı hızlı yanıp söner. Oto anahtar yapan birisi tekrar tanıtım yapınca düzelir 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Mete

Cevaplarnız içn teşekkür ederim , gün içinde defalarce açıp kapatıp kullanyorum  , sadece akşam parkedip sabh gelince açmıyor ve anahtarla açıyorum sonra herşey normal , immobilizer arızası olsa araç çalışmaz bildiğim kadarıyla  

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

araçlar uzun süre bekler ise uzaktan kumandayı iptal eder, ancak bu uzun süre sonra oluşur, mesela 1 ay gibi, buna benziyor_

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serdar Mete

geçtiğimiz hafta far ampullerimin hepsini yeniledim , yanlış bir işlem yaparımda sisteme zarar veririm diye akü kutup başını 1 saat kadar söktüm , sonra işim bitince normal şkilde takıp açtım , sonrasında oldu gibime geldi , acaba bir ilgisi varmıdır.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Serdar Mete yazdı:

geçtiğimiz hafta far ampullerimin hepsini yeniledim , yanlış bir işlem yaparımda sisteme zarar veririm diye akü kutup başını 1 saat kadar söktüm , sonra işim bitince normal şkilde takıp açtım , sonrasında oldu gibime geldi , acaba bir ilgisi varmıdır.

Yoktur.. Anahtarın kilit kumandası ile immobilizerin ise hiç alakası yoktur. Bana sorarsanız araç bir şekilde kumandayı unutuyor veya oturduğunuz bölgede anahtarın frekansını kesen birşey var. Baz istasyonu yüksek gerilim hattı vs gibi bir şey olabilir.. Akşam aynı yerde çalışıyor mu uzaktan kumanda ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Mete

Abi slm , Evet aynı yerde yine açma kapama yapıyor , kumandayı unutuyor evet  , şimdi araştırıken şöyle bir makale buldum onu akşam deneyeceğim bakalım sonucu paylaşırım.

"

"Kumanda pili değişiminden sonra, yada herhangi bir nedenle aracın kumandası aracın kapılarını açıp kapatmadığında kumandayı araca tanıtmak gerekir. Buna kumanda senkronizasyonu denir.

Bunu yapmak için sürücü tarafındaki anahtar deliğine anahtarımızı takarak kilitleme yönünde çeviriyoruz. Kilitleme yönünde çevirilmiş vaziyette tutarken, bir yandan da kumanda kilitleme tuşuna basılı tutuyoruz. Yaklaşık 5 saniye kadar basılı tutulduğunda kapı kilidinden tıkırtı sesi duyacaksınız. Anahtarı çıkarın Ve
 kumandadan kapı açma tuşuna basın. İşte bu kadar anahtarınız tekrar aracınıza tanıtıldı.
Genellikle bu işlem servislerde yeni anahtar siparişi verildiğinde gelen anahtarı araca tanıtmak için yapılır. Bazen kumanda pilini değiştirdiğinizde de bu işlem gerekebilir."

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serdar Mete

Selamlar , dün yazdığım metindeki metodu denedim  , bu sabah problem olmadı anahtar çalıştı , kapayıp açtım . şimdilik sorun düzeldi gibi tekrar olacakmı merak ediyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Serkan Toker yazdı:

Bana sorarsanız araç bir şekilde kumandayı unutuyor

unutmuş bak yukarda

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Benim araçta da olmuştu. Bastım açma tuşuna hiç tepki yok. Gittim çevirdim açıldı. Çalıştırdım. Bastım kilitlemedi. Galiba pili bitti diye düşündüm. Anahtarcı bir cihaz ile denedi. Kontak çalışıyor pilin hala sağlam dedi. Sonra araca geldi kontak açıp kapattı bir şeyler yaptı ( Sanırım kodlama yaptı) birden çalışmaya başladı. Para bile almadı sağolsun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...