İçeriğe Yönlendir

Rölantide ve Seyir Halinde Stop etme

Furkan Gürlek

Recommended Posts

Furkan Gürlek

Merhaba 

1.4 dizel fiesta aracımın yakın zamandq debriyaj üst merkezini değiştirdim. Ertesi gün 2. Viteste giderken aracım 1.500 2.000 devir aralığında stop etti , aynı sekilde 10 dk sonra yine aynısı oldu. 
2 defa da rölantideyken stop etti. Gösterge de hiçbir arıza ışığı yanmıyor motor ile ilgili sebebi nedir bilenler yardjmcj olabilirmisiniz

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

yapılan onarımdan sonra mı oluştu sorun? yakıt yetersiz ise bu olabilir. yada elektriksel bir problem vardır. yakıt olduğu sürece dizel çalışır.

Yorum bağlantısı
Deniz Kom

Merhabalar, 

Dizel motor bir defa ateşlendi mi öyle durmaz. Hatta dizel motorlarda en büyük risklerden biri de burnout olayıdır. Elektriksel bir problem gibi görünüyor. Hatalı sensör ya da bağlantısı hatalı ya da kopuk bir soket olabilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Gürlek

Abi bilgisayara bağladığımızda p0626  arızası aldık.

Şarj dinamomda arıza olsa ışık yakar arıza ışığımda yanmıyor

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)
Furkan Gürlek yazdı:

Abi bilgisayara bağladığımızda p0626  arızası aldık.

Şarj dinamomda arıza olsa ışık yakar arıza ışığımda yanmıyor

yakmaz. tamamen bozulursa belki. akü idare ediyordu artık demiyor şarj olamadığı için.

tarihinde Doğan Arşiray tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Furkan Gürlek
Erol Güven yazdı:

Mazot flitre ne zaman değişim yapıldı. 

10.000 km önce

Yorum bağlantısı
Furkan Gürlek
Mehmet Göktürk yazdı:

Elektriksel problem. 

tamir yapılırken bazı kablolar takılmamış yahut zayıf takılmış şimdi sallanınca çıkmış yahut arada çıkıyor olabilir. 

Oyumu kullanıyorum:  https://www.shopee365.com/crankshaft-position-sensor-for-ford-fiesta-1-4l-diesel-2005-2007-model-s10140-cps15

Abi ben debriyaj üst merkez değiştirdim 

usta pedalın ordayı komple söktü o şekilde taktı 5 adet soket girişi olan bir parça var onu söktü tekrar taktı.

motor kısmında ise akü ve altındaki kabı söktü oradan üst merkez değişimi yapıldı 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...